0 oy
511 göst.
Diğer kategorisinde (1,264 puan) tarafından
Ablam 24 yaşında üniversite mezunu kpssye hazırlanıyor bitane kuzenim var 20 yaşında ablam bugün birbirlerine karşı duyguları olduğunu ve ciddi olduklarını söyledi aradı anlatı ben biraz soğuk baktım üzüldü sonra anneme anlatmış annemde soğuk bakmış şimdide cok üzülüyor cünkü ablam biz istemesek devam etmez düşüncemize cok önem veriyor annem aradaki yaşı cok sıkıntı yapıyor ablamda diyor yaşına göre olgun biri sizce ona haksızlık mı yapıyoruz bide bizimki aşiret yani büyük aile bu yüzden soğuk bakıyorum yarın öbür gün olmasa cok konuşulur bu seferde ablam cok üzülür sizce yanlış  mi düşünüyoruz bide cocuk lise mezunu üniversiteye hazırlanıyor annem de ablama diyor dengine göre birini bul 

19 Cevaplar

+1 oy
(7,791 puan) tarafından
O da hakli, siz de.. zamana birakin bence siz de tanımaya calisin.. 

Yani belki onunla mutlu olacak bilemeyiz ki kimi 15 ibde adam olur kimi 45 inde madam...
(1,264 puan) tarafından
Orasıda öyle
-Reklam-
0 oy
(7,654 puan) tarafından

Egitim acısından arada dağlar kadar fark yok

Yaş farkı sevmeye engel değil karışmayın bence dua edin hayırlı ise olsun hayırsız ise olmasın 
(1,264 puan) tarafından
Bende onun İcin dua ediyorum
(7,654 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah
(1,264 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
tarafından
Bence erkeğin büyük olması lazım ama birde kuzen bilemedim
(1,264 puan) tarafından
Aynen öyle
tarafından
Anne sıcak bakmiyorsa vardır bisey
(1,264 puan) tarafından
Bakmıyor valla bende konuştum ama fikri değişmedi
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Bencede annen haklı canım ya kadınlar erken olgunlaşıyor ama erkekler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim 
(1,264 puan) tarafından
Oda bunu anlatmaya çalışıyor
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Akraba evliliği bitsin bir ara yaa dünya kadar baş yanıyor bu yüzden 
(1,264 puan) tarafından
Şuana kadar kendiside karşıydı akraba evliliğine
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Yani tanıdığım eşi kendinden küçük insanlar var yaş sadece rakamsal bir gösterim bence ama şöyle de birşey var en önemlisi huyu , karakteri bunu anlamak lazım . Ne 30 yaşlarında insanlar var 15 yaşındaki beyine sahip değiller yani 
(1,264 puan) tarafından
Gercekten yorum yapamıyorum hani o üzülürse yada yanlış bir secim yapmasında etkili olursam
(1,845 puan) tarafından
Bir de evlendikten sonra insan evliliği daha çok ciddiye alıyor çok çok önemli bir karar inşallah en doğru kararı ablan verir hayırlısı acele etmesin sakın akraba diye tanıyorum demesin uzun süre görüşsun inşallah mutlu olucaklarsa okur ♥️
(1,264 puan) tarafından
İnşallah canım ya teşekkürler
(1,845 puan) tarafından
İyi geceler ♥️
(1,264 puan) tarafından
İyi geceler canım ❣️
0 oy
tarafından
Bence uzak dursun yarın öbür gün akraba evliliklerinde sorunlar oluyor üstüne de çocukları falan olduğunda özel bir çocuk olma olasılığı artıyor nerden bakarsan bak elinde kalıyor 
(1,264 puan) tarafından
Bende karşıyım akraba evliliğine
tarafından
Rabbim hayırlısını versin
(1,264 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
tarafından
Tabiki gönül bu ama ablan yanlis karar almış kendinden küçük biri ile evlilik guzel değil çünkü ablan olgun eşi daha cocuk gibiyse nasıl olacak nasıl yürüyecek bende olumsuz bakiyorumboyle şeylere eşler arasında ya eşit olacak yada erkeğin biraz daha olgun olması gerekiyor çünkü ilerde birbirlerinin sorunlarını cözebilmeleri için sağlıklı ve mantıklı bir evlilik her zman doğru bir karardır 
(1,264 puan) tarafından
Bende böyle düşünüyorum ama Kırılmasınıda istemiyorum
tarafından
Doğru olan bu bence ablanın bir anlık boşluğuna gelmiştir insallah ne yaptığının farkinavarir kendine yazık wtmis olur çünkü kadıncağız yıpratıyor çocuktur iş güç erkeğine bak bunlar öyle kolay değil kendisi olgunlaşır ama eşi yanında küçük kalırsa mutlu olmazlar diye düşünüyorum eşler arasında birinin doğru yolu göstermesi gerekiyor ablamıza konuşun tekrardan kırmadan incitmeden annenizde iyice konuşsun
(1,264 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım öyle yapıcam
0 oy
(937 puan) tarafından
Hem akraba evliliği hemde erkek büyük olsa daha iyidir vaktiyle vazgeçsin bencede 
(1,264 puan) tarafından
Aynen ya onu kırmadan anlatmam lazım
(937 puan) tarafından
Şimdi biraz üzülür ama sonra unutur gider ya kimse vazgeçilmez değildir .erkekler bizim gibi değil geç olgunlasiyorlar 20 yaş erkek için bence çok küçük.olgun biriyle daha mutlu olur
(1,264 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(3,140 puan) tarafından

Bence akraba evliliği yapmasın sonra çok pişman olur ablamdan biliyorum çünkü :'(

(1,264 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum 7 yabancı benim eşim
0 oy
tarafından
Kuzenimin erkek arkadaşıda kuzenimden bir kaç yaş küçük biraz ileride sorun yaşıycağını söyledim fakat kimseyi dinlemiyor kendi hallerine bıraktık biz kuzenim kapalı olgun gösteriyor erkek arkadaşıda küçük duruyor biraz görüşsünler belki vazgeçerler fazla müdahale etmeyin bence 
(1,264 puan) tarafından
Aile ici oluğu İcin cabuk duyulur iş hemen ciddiye biner bir bakmışız evliliğe gidiyor
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Hemen ortalığa dokmeyin,kendi aranızds istişare edin bi süre

No acele

Hayırlısı olsun
(1,264 puan) tarafından
Şuan kimse bilmiyor zaten
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Bence siz haklısınız 
(1,264 puan) tarafından
Demi ya
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Erkeğin  büyük  veya yaşıt  olması  lazım  ama  bu kuzen  yaa  kardeş  çocuğu  bana  göre  böyle  evlilikler  uygun  değil 
(1,264 puan) tarafından
Öz değil canım babamın amcasının oğlunun oğlu :)
(5,949 puan) tarafından
Vuvv baya da uzakmış  nerden  bulmuş  kız  o kadar  uzak  akrabayı  :))
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Akrabayla ye ic ama alisveris yapma bunu bilir bunu söylerim cnm ben (benim ablamda teyzemin gelini)
(1,264 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(1,414 puan) tarafından

İki tane eltim var ikisi de kocalarından büyük.. biri 3 yaş diğeri 5 yaş büyük birinin 2 kızı diğerinin 1 oğlu var biri 7 yıllık diğeri 13 yıllık evli.. yani yaş sorun olmaz eğer birbirlerini tamamlayabiliyorlarsa.. eğitim durumuna gelince ben üni mezunuyum eşim açık lise mezunu ama bu bizim aşkımıza engel değil.. bizde 2 yıllık evliyiz..

Akraba işine gelince bizde kuzen kardeştir ve kardeşe de bakılmaz.. o sebeble bu konuya yorum yapamayacağım..
(1,264 puan) tarafından
Öz kuzen değil canım babamın amcasının oğlunun oğlu
(1,414 puan) tarafından
O zmn başka tabi canım hani sen kuzen deyince öyle dedim ben :)
0 oy
(48,731 puan) tarafından
kuzen benim icjn abi kardestir yanlis orda zaten
(1,264 puan) tarafından
Öz değil canım babamın amcasının oğlunun oğlu
(48,731 puan) tarafından
kardes torunu oluyosunuz neyse orasini ablan kabul etmis zatende yasta sorun olur
0 oy
(85 puan) tarafından
Arada dağlar kafar yaş yok bence sıkıntı degil aşk bu engel tanımaz erkek 40byalında da olsa aklı büyümezse büyümez siz ne kadarbyok desenizde onlar daha çok bağlanır bence saygı duymak lazım sizaten kadeerindeyse olur kısmet işi bubyaşı ne kadar takan var saçma bence sevgiye saygı duyulması lazım
(1,264 puan) tarafından
Üzülür diye düşünüyoruz
0 oy
(628 puan) tarafından
Yaş farkı sorun değil bence tabi kaç yaş fark var bilmediğim için öyle 2-3 yaş sorun yapılmamalı. Ama eğitim farkı sorun gerçekten. Hele ki erkek bunun ezikliğini içinde yaşar ve gün gelir dışa vurmaya başlar.  Hele bir de işin içine maaş fazlalığı girerse ablan daha çok kazanırsa. Ya da ablanın arkadaş ortamını erkek kabullenmekte zorluk çeker. Üniversite ortamı farklı. kız erkek demeden insanın en yakını dostu olur ordaki samimiyet yıllar geçse de devam eder. Yaşamayana anlamak zor gelir. Sorun çıkar. Bir de kuzen olmaları bana göre çok ters. Alışkın değilim kuzen kardeş demektir bizde. nasıl o gözle bakılır anlamam. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 212 göst.
14 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Syma (658 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 126 göst.
3 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 849 göst.
10 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 132 göst.