0 oy
330 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
düzenlendi
Merhaba kızlar kısaca yazayim kaynanamın annesi geçen sene vefat etti bu hafta Mevlüt yemeği var şehir disindan bir sürü insan gelecek evde mevlüt okunacak ben de dört aylık hamileyim herkes asılı bı benim aşım yok geçmişte korona geçirdiğim için vücut antikorlu diye asi yapmadılar gebeyken de aşı olmak istemiyorum gelmesem olur mu dedim zaten bir köşede oturursun kız iş mi yaptiririm sana dedi nasıl gelecem dedim kendisi bir ay önceden rahmetlinin evinde hazırlık yaapcak arabayla kayın babam götürecek sen de otobuse atlar gelirsin veya eşinin işi olmazsa gelirsiniz birlikte dedi ama kalabalıktan korkuyorum ben koronadan nenemi kaybettim annem yogun bakımda yattı zor kurtuldu koronadan haliyle üstümde bir korku var kalabalığa girmek istemiyorum sizce son birkaç gün kala gitmeyeceğimi eşim izah etse korona var biz gelemeyiz dese veya ben mi desem bilemedim ayıp mı olur? Sağlığım her şeyden önemli ayıp filan dinlemem aslında ama kadın bizi bekliyor resmen geleceksiniz gibi konuşuyor ki kötü biri de değil aramız da iyidir ama bu iş kafamı kurcaladi kendisinin virüs var gelme kızım demesini beklerdim herkes asılı bı bende asi yok ve bagisikligim çok düşük kızlar bir fikir verin ben mi çok abartiyorim ki sanmıyorum çünkü koronayi yaşayan bilir ne zor bir illet çocuğuma zarar gelsin istemiyorum aynı dusunceyi karşı taraftan da beklerdim 

10 Cevaplar

+1 oy
(3,832 puan) tarafından
Hiç bir şey bebeğin ve senin sağlığından kıymetli değil bi köşede oturmak mesele değil önemli olan o kalabalığa girmemek eşin izah etsin gelemeyiz biz diye 
tarafından
Aynen böyle düşünüyorum acaba bencilce mi düşünüyorum diye fikir danışmak istemistim teşekkürler
(3,832 puan) tarafından
Gebelikte covid geçirip bebeğini kaybeden birsürü kadın var bebeğini de kendini de riske attığına değmez Allah göstermesin bebeğine bişey olsa gelmeseydin zorla mı getirdik seni derler kimse suç sahibi olmaz
-Reklam-
+1 oy
(607 puan) tarafından
Herşeyden önce bebeğini düşünmelisin. Sana birşey olsa Allah göstermesin onada birşey olur . Kesinlikle gitmemelisin. 
tarafından
Daha iki hafta önce boğaz enfeksiyonu atlattim bünyem çok zayıf inan ki haklisin
(607 puan) tarafından
Canım sen zaten diyeceğini demişsin . İstemediğini de belirtmişsin . Bence o beklemekle cagirmakla hata ediyor. Gitme ara kendin söyle ben gelemicem de . Bunda kırılıp darilcak birşey yok sağlık bu küsen de küssün bunun için .
+1 oy
(629 puan) tarafından
Bunu kaynananin dusunmesi lazim benim kaynanamin annesi vefat ettiginde 8 aylik hamileydim 1 ve  2 kerw kalabaliga girmeden gorundum geldim hemen kaynanam gorumcem sen cok durma demislerdi allah razi olsun 
tarafından
Bana da öyle geldi yani düşünmesi gerekiyor ben evde otur bir yasin okusam da sevaba gireyim orada boş boş oturmaktan iyidir
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Sen gitme  ama yinde aşını  ol  hamileler  daha  zor  atlatıyorlarmis canım  12 hamile  kadın  ölmüş  koronadan  o yüzden  sen tedbirini  al 
0 oy
tarafından
Köşede oturana virüs gelmiyor diye birşey yokki is yapsanda yapmasanda o kalabalığa gireceksin sonuçta izah edin anlayışlı olsun 
0 oy
tarafından
Öyle bir ortamda ne olacağı belli değil farklı yerlerden insanlar gelecek diyosun

Gitme tabi ayıp olacak bişey yok ama doktor da çok tembih etti kendimi riske atmak istemiyorum de öyle bir kalabalığa girme 
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Aşılı olmayan şehirler arası otobüse binemiyor bunu bahane edip eşinde izin alamadığını söylesin
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Asla gitme bi d2 otobuste ne işin var yani 
0 oy
tarafından
Vaka sayısı artmış gidişat çok kötü  birde hamilesin bence esin uygun bir dille anlatsin gitmesen senin ve bebeğin için daha iyi olur derim 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 421 göst.
8 Ekim 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde Hazzalll (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 93 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nursenaberkan (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 63 göst.
28 Ocak 2024 Aile kategorisinde Panikanne (329 puan) tarafından soruldu

378,266 soru

11,321,685 cevap