0 oy
93 göst.
Diğer kategorisinde (220 puan) tarafından

Anneler bebeğim 9 gün sonra 4. Ayını dolduracak dün doktora gittik boğazı kızarmış dişleri patlayacak dedi ama ateşi kulaktan 39 alından 37 çıkıyor 3 gün kontrol et dedi calpol verdi ama erken değilmi diş için korkuyorum ateşi çıkınca 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım enfeksiyon vardır birdaha götür dış ateşi böyle bir inip çıkar mı bilmiyorum ihmal etme sürekli ilaç vermekte iyi drgil
(1,096 puan) tarafından
Evet ya bizde dişten diye düşündük ama boğaz enfeksiyonu çıktı
-Reklam-
0 oy
(365 puan) tarafından
Başka doktora götür bence diş değildir.4 aylıktı bende aynı durumu yaşadım.
0 oy
tarafından
Canim sirkeli suyla banyo ettir ılık olsun
tarafından
Ateşli bebeğe asla sirkeli su uygulanmaaz. Dış ateşi düşer iç ateşi yükselir ve havale nöbete sebep olur. Aşırı aşırı yanlış bir uygulama
tarafından
Ben ve eşim 10 gündür garantinadayiz  doktora götüremezdik benim hiç kimsem de yok biri gelip de götüremezdi . Bebeğimin ateşi düşmedi ben bütün uygulamaları yaptım düşmedi en son gogleden yazdım sirkeli su ile yakiyabilirmişiz çünkü doktorada  götüremezdim. O suyla yıkadığimdan beri beni çocuğum çok rahatlamış.   Çok az katım suya sirkenin kapağını doldurdum suya koydum
tarafından
İşte sen rahatladı sanıyorsun zaten. Sorun orda. Sen rahatladı ateşi düştü derken bebeğin içinde ne savaşlar veriyor. Vicut koruma mekanizması ölüyor. Çok yanlış ama umarım baska sorunlar yaşamazsın. Birdaha yapma bana kalırsa
tarafından
İnşallah
0 oy
tarafından
Başka bir doktora git bence. Dış ateşi 38in üzerine çıkmaz. Kulaktan ayrı kafadan ayrı da olmaz. 4 ay için erken değil erken çıkaran bebekler var ama sen boğazı kızarık diyorsun. Enfeksiyon falan vardır muhtemel. Mutalaka başka doktora git. Baştan salma iş yapmış
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Bi daha götür diş şimdi cıkmaz, enfeksiyon ateş yapar bebeğin daha küçük bi daha git istersen ya da koltuk altından takip et her saat başı soğuk havlu ile sürekli kompres yap düşürene kadar 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 82 göst.
29 Kasım 2022 Diğer kategorisinde 1BX2R5. B (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 55 göst.
27 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 75 göst.
0 oy
6 cevap 95 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde Furkimmmmm (119 puan) tarafından soruldu