0 oy
464 göst.
Diğer kategorisinde (174 puan) tarafından
Merhaba hanımlar eşim hastaydı tahlilleri çıktı sonuçlarında cölyak hastalığı çıktı çok üzgünüm çok ağladım bugün aranızda hamileler var dua edin eşime qllah rızası için duaya ihtiyacımız var bide bu hastalıkla ilgili bileniniz varmi acaba gecicimi 

12 Cevaplar

0 oy
(25 puan) tarafından
Rabbim şifa versin hamileyim 
(174 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun duanızı eksik etmeyin ne olur 2 çocuğum var
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayır canım geçici bi hastalık değil. Ömrünün sonuna kadar onla yaşıyak ama perhizlerine uyduğu sürece hiç bi sorun yaşamazsınız. 
0 oy
tarafından
Kuzucum çölyak hastalari icin beslenme duzeni var.Oma uydugu surece hic bir sknt yasamaz Allahin izniyle ☺️❤️ korkma .Evet zor bir surec ama aglayip kendini yipratma.
(174 puan) tarafından
Nasil mesela pahali ürünler biraz demi
tarafından
Kuzum biraz pahali ama trendyoldan falan da siparis verebilirsin.Orda daha uygunlari vardir .ununu al esine kendin yap ekmegini❤️ yani Allah korusun ama  kanser degil bin sukur.Beterin beteri var hayatta.Bu ölumcul bir hastalik degil .Sadece arada kacirirsa vucut direnci dusuyor .Perhizine dikkat ederse her sey guzel gidiyor ❤️
tarafından
kanser degıl kısmını okuyunca ıstemsızce guldum kuzum :) ben kanseri atlattım o bıle gecıyor Allahın ıznıyle uzmeyın kendinizi rabbım dermansız dert vermesın herseyn bır yolu var
tarafından
Benim babam da atlatti kanseri bir tanem  hatta 4 ay önce ❤️ geciyor ama insandan bir cok seyi goturuyor.Bu ona nazaran masum bir hastalik.sana da cok gecmis olsun kuzumm.
tarafından
malesef göturuyor psıkolojı zamanla gecıyor ama bedenden gidenler zamanla ortaya cıkıyor ne yazık kı yıne de cok sukur bugune :) sıze de cok gecmıs olsun canım
0 oy
tarafından
Allah şifa versin inşallah çok geçmiş olsun 
(174 puan) tarafından
Amin insalah lutfen bize dua edin
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Cok cok gecmıs olsun rabbim şifa versin inşallah
0 oy
tarafından
Bildiğim kadarıyla malesef gecici değil. Beslenmesine çok dikkat etmesi gerekiyor. Şöyle ki gluten iceren herşeye vücudu tepki veriyor. Bağırsak sağlığına dikkat etmeye çalışsın. Ilıkli kemik suyu, probiyotikler vs iyi gekir, zaten doktoru da söyler sanırım. Aslında hepimizin az ya da çok glutene hassasiyeti var ama çölyak hastaları direk tepki veriyor. Un, buğday içeren hicbisey yememesi lazım. Hiç uzulmeyin, artık çok fazla seçenek var. Karabuğday, kinoa bunların hepsinin unu var, kendileri de kullanılabiliyor. Tabi ki zor hele ki bizim beslenme alışkanlıklarimizi düşününce. Ama bı yerden sonra düzen oturtursunuz
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Korkma  canım  sadece  beslenmesine  dikkat edecek  glutensiz  beslenecek  
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm çok geçmiş olsun. Glutensiz kesinlikle beslenecek. 
0 oy
(389 puan) tarafından
Canım yanlış anlama ama senin için söylüyorum arkdsmn eşi de bu hastalıktan ve devlette bunlara iş imkanı taniyolar yada maaş veriyor . İşi yoksa devlete basvursun geçmiş olsun bu arada rabbim şifa versin
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Kız bu kadar neden üzülüyorsun dermansız dert değil sonuçta. Glutensiz beslenecek bundan sonra bulgur, unlu falan hiç birşey yemeyecek normal hayatına devam edecek
0 oy
(780 puan) tarafından
Geçmiş olsun canm teyzemin kızında da aynı hastalık çıktı korkulacak bişey değil dikkat edilmesi gereken bişey buğday ve buğdaydan olan hiç bişey tuketmeyecek ekmeği yemeği herseyine dikkat edeceksin rabbim yardımcınız olsun 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Canım diyet ile sorun yaşamaz korkma çevremde var çok colyak hastası unlari falan ayrı oluyor çok dikkat et canm 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 182 göst.
11 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Yamacinannesi (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 233 göst.
11 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Ozgen (920 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 25 göst.
5 Mart 2024 Diğer kategorisinde Bhr27 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 143 göst.