0 oy
157 göst.
Diğer kategorisinde (394 puan) tarafından
Kızım 8 aylık doğduğundan beri beni emmedi 2 ay sağarak verdim 2 aydan sonra aptamile başlamak zorunda kaldım sütümde kesildi emmediği için.  Ama artık mamaya yetişemiyoruz pınarın cocuk devam sütü varmış 6 12 ay diye yazıyo dünde eltim kes artık mamadan pınar devam sütü var uygun fiyatıda yap cicibebeli içir dedi ama ben ara öğünlerdede veriyorum yani içip öyle uyuyo kızım günde 4 5 defa veriyorum uykusundada ac kalmasın diye içiriyorum aptamili. Bu pınar devam sütünüde verebilirmiyim kullanan varmı? 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence hala mamaya devam et tam kesme süt niyetine alıyorsa bence devam sütleri sağlıklı değil
-Reklam-
0 oy
(496 puan) tarafından
Sen bilirsin canım çocugunu en iyi den tanırsın ama sırf doysun kilo alsın diye ilerleme ne demek at bisküviyi ver yesin şeker yüklüyosun resmen çocuğa artık ek gıdaya geçebilirsin o dönemde çocuklar pek yemek ayırt etmezler iki öğün mamasına devam et 2-3 saate bir yemek gibi değil ama çorbalara başla yavaştan meyve püreleri muhallebiler yapmaya başla sık sık yedir çocuklar çabuk acıkır lık lık süt içiceğine ek gıda alsın vitamin alsın biraz
(394 puan) tarafından
Hepsinden veriyorum canım ama devam sütünü ne yerse yesin arıyor onu içmeden uyumuyor
0 oy
(12,995 puan) tarafından
Mamayı sağlık ocağı 1 yaşından sonra bırak diyor ben 2 ye kadar gece gündüz vereceğim sanırım anca o zaman hazır olabilir kızım. Devam sütü de olur ama eltinin demesiyle iş yapma doktora bı danış kilo takibi yapsın 
(394 puan) tarafından
Zaten küçük doğdu biraz zayıf dediğin gibi doktora da danısmam lazım
(12,995 puan) tarafından
Kaç kg ? Benim kızım da 2420 doğdu 36+3 de minicikti
(394 puan) tarafından
2410 gram 38 haftalık doğdu canım
(12,995 puan) tarafından
Doğrudur kuzum suanki kilosuna bakıp doktoru karar versin bence eltini dinleme ha yine vermek istersin ek ver
(394 puan) tarafından
Bi denicem eğer içmesse aptamile devam edicem canım
0 oy
(550 puan) tarafından
Kuzum 9 aylikken başladim pinar sute şuan 16 aylk bseyde olmadi bende yetisemiyodum mamaya

Geceleri 2 biberon veriyorum ben sadece gunduz yemek veriyorum
(394 puan) tarafından
Bende yemek corba mama püreler falan veriyorum ama yatırıcağım zaman mamayı arıyor içmeden uyumuyor acaba versem bişey yaparmı
(550 puan) tarafından
Bisey olmaz canm ben verdim valla
(550 puan) tarafından
Ama icinde kuşku varsa verme
(394 puan) tarafından
Denemek için alıcam cok sağol kuzum
0 oy
(3,041 puan) tarafından
Bence mamaya devam edip ek gıdayı yavaş yavaş artıra bilirsin. Devam sütünü bilemem ama cicibebeler pek sağlıklı gelmiyor bana bide cicibebeyi ana besin kaynaginda bu denli kullanmak çocuğa şeker yüklemekden başka bişey değil. Devam sütüyle ilgili olumlu yorumlar alırsan cicibebe yerine kendin evde bisküvi yapıp onu katarsın şeker koymazsın bisküvine daha sağlıklı olur. Kasık mamalar yapabilirsin. Mamalar gerçekten çok pahalı hem emzirip hem mama veriyorum yine de çok pahalı geliyor bana. Sen hep mama düşünemiyorum bile aşırı maliyetli. Durumun varsa bir kaç ay daha sık dişini mama ver derim. 
(394 puan) tarafından
Denemek için alıcam canım ama aptamili yinede kesmicem inan her hafta 900 gram alıyorum 200 lira durumumuzda pek iyi değil yetişemiyoruz. Büsküvi evet haklısın bende isterim kendim yapıyım ama kızım hiç durmuyor kımsede hep beni arıyor birazda hiperaktif bi bebek durmuyo temizlik bile zor yapıyorum inan içine atarsam da 1 tane atarım oda bi denicem normalde cicibebe hic veemedim
(1,106 puan) tarafından
Aptamil pahalı bir mama bebelac gold alabilirsin gayet güzel bir mama fiyatında 110 civarı falan... Daha da olmadı normal bebelac al  o daha da uygun bir mama..... Bence mamaya devam et. Bemim kızımda hiç emmedi hep mama verdim 15 aylık şuan hala mama veriyorum
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Kuzum bir aylik mama parasına eş değer olur belki geçer bile devam sütü parası. Bence mamaya devam et zaten bı ikibaya ek gıda artar mama azalır. Bir yaşından sonra devam sütünü düşün
0 oy
(304 puan) tarafından
Mamayı kesmen için daha çok küçük çocuğun. 1 yaşında bile değil. En azından günde 2 öğün kahvaltıda ve gece uyumadan önce ver mama
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Kızım 15 aylık sizi anlıyorum zor oluyor maddi kısmı işin ama bebelaca geçebilirsiniz. O daha uygun. 
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Kuzum çocuk devam sütü sekiz lira birde 500ml biz yetişemedik çocuk gece bir oaket bitiriyordu içsin ama o kadar para yok normal sutlere geçtim laktozsuz veriyorum bir litresi sekiz milyon en azından iki gün gidiyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Eltin bi çok bilmesin saçmalamasın 8 aylık bebek asla içemez 2 yaşına kadar anne sütü yoksa mama içer çocuk. O sütlerin zararı var faydası yok... 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 73 göst.
25 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 38 göst.
28 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Mldnz (441 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.
23 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Toprak34 (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 76 göst.
27 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,329 soru

11,354,322 cevap

34,827 kullanıcı