0 oy
122 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,832 puan) tarafından
Kızlar ben doğum yaptigimda 40+6 da kızımin gelişim geriliği olduğunu doğumda öğrendim doktor söylememişti 36-37 haftalık kalmıştı 2900 doğdu şimdi kız kardeşimde aynı doktora gidiyodu herşey iyi demiş iri bebek demişti kız kardeşimde 39+3 de doğum yaptı 35 haftalık görünüyo gelişim geriliği varmış 3 cm açıklıkta kanaması geldiği için acil sezeryana alındı gece sagsalim doğum yaptı onun bebeğide 2700 doğmuş neden gelişim geriliği olur bilen var mı kızlar bu arada yeme içmeye de dikkat ettik falan filan işte kafama takıldı 

6 Cevaplar

0 oy
(1,832 puan) tarafından

En İyi Cevap

Kimse bilmiyo yaa :ermm:

-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim bebeğimin de 2 hafta gerideydi ama 3 kiloydu 38 haftalıkken karın çevresi ve bacak boyu kısaydı ama babasına çekmişti aslında babasının da bacak boyu kısa karın çevresi incedir ama bebeğim vefat etti gelişim geriliğinden vefat etmediğine eminim çünkü bebeğim vefat etmeden 2 gün önce doktora gitmiştim kan akışı herşeyi çok iyiydi doğduğunda dışkısını yapmıştı ama ben çok stres yapardım belki de ondan öyle oldu
(1,832 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin kuzum stresten de olabilir aslında ama diyorum ki acaba bizden kaynaklı çocuk gelisemiyo mu karnimizda çok sağol yorumun için ❤️
0 oy
(2,851 puan) tarafından
Gelişim geriliği bebeği besleyen kordon damarlarina ve kordonlara bağlı canım 
(1,832 puan) tarafından
Hmm tamam canım ama benim merak ettiğim bu muayeneye gittigimiz doktor bunu önce gormuyo mu yani söylemesi gerekli diye düşünüyorum
(2,851 puan) tarafından
Her cihaz bir olmuyor canım birde 2 haftadan fazla geriliği varsa doktorun mutlaka söylemesi lazım benim kızımın da 3 haftalık karın çevresinde gerilik vardı doğdu hiçbir şey yoktu çok şükür sürekli takip ediliyordum
(1,832 puan) tarafından
Söylememiş işte kuzum işin garip yanı kiza iri bebek kilolu demiş bide 39 haftalikla uyumlu demiş bide
(2,851 puan) tarafından
Anladım canım o zaman doktorun suçu var veya cihaz öyle göstermiş olabilir
0 oy
(4,639 puan) tarafından
Irsi olabilir mi acaba eğer iki kardeşte de öyle olmuşsa? Bilemiyorum ki. 2500-4000 gr arası doğar genelde bebekler, o kadar geride değil bence. Doktor mu dedi gelişim geriliği olduğunu yoksa kilosundan dolayı siz mi öyle tahmin ettiniz?
(1,832 puan) tarafından
Doktor söyledi canım benim 36-37 uyumluydu kiz kardeşimin 34+5 35 uygun falan demiş gelişim geriliği olduğu içinde sezeryana aldılar bu arada ablamda var onda böyle bı durum yoktu
(4,639 puan) tarafından
Anladım canım sebebini bilmiyorum, geçmiş olsun.
(1,832 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Benim bebeğimde de gelişme geriliği vardı. Benim 12. Haftada yapılan 2 li taramada ultrason yaparken doktorum tespit etti. Bebeği besleyen damarlarda direnç var tansiyon takibi yapman gerek demişti dediği gibi oldu. 33.haftadan itibaren tansiyonum yükseldi. Bebeğin gelişimi yavaşladı. 36.haftada 34 haftayla uyumlu 2400 olarak sezeryanla dünyaya geldi kuzum. 10 gün küvezde kaldı 
(1,832 puan) tarafından
Çok şükür bizim kuveze girmedi ama işte muayeneye gittigimiz doktor bunu görüyorsa neden önlem almiyo yada söylemiyo bende doğumda öğrendim kız kardeşim de doğumda öğrendi o yüzden canım sıkıldı
0 oy
(4,903 puan) tarafından
Canim genetik faktorlerden dolayi bebek kucuk dogabiliyo, minyon zayif yapili birisi olacaksa genelde kucuk doguyo bebekler, nasil ki gelisimi ilerde olan varsa geride olanda var +-2 hafta normal kabul ediliyo zaten, ben kucuk dogmusum 2.5 kg civari minyon tipliyim 1.58 boyunda, kardesim 4 kg 56 cm dogmus baya iri yaridir 1.90 boyunda, onada iki hafta ilerde demislerdi, genetik faktorler etkili olabiliyo yani , siz saglikli beslenin gerekli vitaminleri alsin onemli olan o, boya kiloya cok etki edilemiyo
(1,832 puan) tarafından
Hmm anladım canım benim canımı sikan şey doğumda öğrenmiş olmamız yani bunu neden muayene eden doktor bize söylemiyo gelişimi iyi çok güzel haftasıyla uyumlu işte iri bebek diyo doğumda böyle olunca insan üzülüyo bu sefer
(4,903 puan) tarafından
Haklisin canim bazden makinalar yanlis olcebiliyomus, devlet hastanesi ise bazi doktorlarda ilgisiz olabiliyo, neden bilmem ama benim doktorumda boy ve kilosuna cok takilmiyo haftasiyla uyumlu iyi diyo genelde
(1,832 puan) tarafından
Hmm tamam canım belki ondan demiştir bilmiyom valla işte üzüldüm biraz bacima ondan aklıma geldi ☺️❤️

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 213 göst.
0 oy
7 cevap 391 göst.
5 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 181 göst.
24 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 64 göst.
26 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu