+1 oy
274 göst.
Diğer kategorisinde (1,718 puan) tarafından
Merak ediyorum ya böyle bulup zengin olmuş insanları tanıdınız mı bizim bi tanıdık buldu 2 ev aldılar dükkan açtılar varmı sizinde etrafınızda tanıdığınız kişiler altın gömü işleri yani :)))

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Varsa da kimse söylemez öyle işler yasak 
(1,718 puan) tarafından
Yani ben buldum diyecek hali yok zaten
-Reklam-
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Yıllar önce babanemle dedem bir küp altın bulmuş bahçelerini sürerken canım 
(1,718 puan) tarafından
Yaa napmişlar peki canm
(1,577 puan) tarafından
Sorma babanem yemiş hep bir ev yaptırmıslar o kadar dedem de delirmiş sonra kendini aşmış babanem yüzünden
0 oy
tarafından
amcamın oğlu var tam bi defineci gitmediği şehir inanmadığı insan kalmadi. ama hep hüsran. acayip hayalleri var 
(1,718 puan) tarafından
Ayy benmde dayım öyle ya yıllardır her yere gidiyor köye falan ama takibi onunda aynı gittiğiyle kaldı yani hatta elinde ki olan da gidiyor. Böyle böyle gaz parası bilmem ne parası diye diye
tarafından
Valla sorma kimseyi de dinlemiyor artık bizimkiler bi gün başına bişey gelecek diye korkuyor. kız kendimi bildim bileli öyle adam doğuştan defineci
0 oy
tarafından
Bizim yasadigimiz yerde önceden Rumlar yaşıyormuş eski Rum evleri falan çok fazla burda . Mütahitler var zamanında küçük bı heykel bulmuşlar altın heykel milattan önce bilmem kaç sene öncesine ait . Köşeyi döndüler mütahit oldu hepsi binalar dükkanlar o biçim . Bizimde eşimin babaannesinin evi Rum evi . Evin en alt katında şarap bulduk mantarı haç lı böyle kaç senelik belli değil gömülmüş toprağa mahzenmis sanırım önceden orası bı bokaa yaramadı tabi o ayrı ahsj ,:D
tarafından
Evet kesinlikle :))
(3,409 puan) tarafından
:))).....
tarafından
Aaa  ne guzel seyler bende kırklarelindeyim burdada cok var hatta burda daşdan kalma yerlesim yerleride var yıkik yarisi toprakda ama ben anlıyorum bi ara cok merak salmistim cok sey arastirip ogrendim tümulüsde cok var buralarda aya nikola manastırı fln
tarafından
Oooo süpermisss valla ya . Burdada var tümülüsler ama uçmak dere denen yer var oranın tepelerinde yani işi bilen insanlar bulabilir o uçmak derenin bı tarafi dağ bı tarafı uçurum deniz . O uçurum olan yerden zamanında yol açmışlar korsan gemileri yanaşıp ziynetleri alıp gidiyormuş tabi şimdi yok ama araştırdalar bulunur  sit alanı olduğu için dokunulmuyor hiç
tarafından
Burdada korsan koyu var kıyiköyün yakininda
Tumülüsü herkez açamaziçi gaz dolu açmayi bilmeyen biri acsa patliyo
0 oy
(191 puan) tarafından

Yok vallah keşke bulsak ilk iş yeri  sonra ev  :D

(1,718 puan) tarafından
Valla bulsak keşke ya :))
0 oy
(119,667 puan) tarafından
kiz bulan buldum dermi hic alengirli isler onlar ☺
(1,718 puan) tarafından
Ahahaha belki der :))
0 oy
(580 puan) tarafından

Babaannemin eski 80 senelik evinde bir top küflü bozuk para ve kağıt para buldum gömü olur mu?:D

(1,718 puan) tarafından
Ahahhahah sen öyle dersen hadi olsun :)))
0 oy
(147 puan) tarafından
Keşkem bulsam kuzu keşke 
(1,718 puan) tarafından
Ahhh demi
0 oy
(5,220 puan) tarafından
trabzonda eskiden rumlar kaçmadan önce değerli eşyalarını gömüpte kaçmış annanem anlatırdı eskilerden bulanlar varmış keşke bizimkilerden de birisi bulsaymış ozamanlar :D
(1,718 puan) tarafından
Vala bulsalardi keşke ;)) iki tarafda sapsız üzüm
0 oy
tarafından

Komşumuz buldu senelerce kazdılar evlerini artık tüneller vardı evlerinin altında şok olurduk :ermm: 

Ama adam buldu gömüyü 2 kardeşini de aldı gitti:D Bursa'ya taşındı ev almış araba almış köyde de 1 inekleri dahi yoktu

(1,718 puan) tarafından
Ayy ne güzel ha :)
0 oy
tarafından
Arkadaşımın bir dönen gelin gidiceği aile bulmuş ama onlar anlamamış çevrelerinden öğrenmiş arkadaşım ilin en zenginlerinden olmuşlar 
(1,718 puan) tarafından
Ayyy ne güzel ya
tarafından
Yok ya paranın hayrını görmüyorlardı okadar zenginlikte
0 oy
tarafından

Bizim uzaktan akraba Urfa'da bulmuş heykelmis büyük bı heykel ne olduğunu bilmemisler dünyada iki tane mi ne varmış mısıra aitmiş sokağa atmışlar kapının önüne koymuşlar biri devleti aramış gelip almışlar  çok çok büyükmüş sonr abasini duvara vurmuşlar.ama olan olmuş :D

(1,718 puan) tarafından
Yaaaaa nasıl tahlihsizlikkk :()
tarafından
hahahahah kapının önüne koymak nedir yaaaa ahahah :D korkmuşta olabilir ama insanlar Urfa'da ne bilsinler belki sshiplidir diye korkmuslsrdie bazıları sahipli oluyor ya büyülü tılsımlı falan
tarafından
Yedinsulaleye yetecek degerdeymis Firavun'un mi artık bilmem mısırın mi  bilmem neyiymis ...
.değerli bişey olarak görmemişler ki bu taş ne işe yarayacak diye atmışlar.kapinin önüne
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Var canım biz bulmuştuk yaramaz diye aynı yerde bıraktık köylümüz buldu altıncı açtı araba aldı evler aldı falan ama en sonunda sülalenin tek oğlu kafayı yiyip aldıgi evde intihar etti babası aldığı arabanın içinde ölü bulundu kız kardeşi abisini öyle gördü için kafayı yedi bulan yaşlı teyze boyundan asaya felç falan Bi aileyi yok etti resmen var çok bildiğim şuan biri öyle yükseldi cakilisini izliyoruz yaramaz gömü işleri elimi sürmem 
(1,718 puan) tarafından
Ayy çok kötü şeyler olmuş
(4,061 puan) tarafından
İyiki biz almamışız bizim ailemiz korkar böyle şeylerden bizim çevremizde çok var hatta jandarma tarafından korunan magralar var canım ama öldürsen elimi sürmem bulsanda
0 oy
tarafından
Adamları tutuklatacannn :D
(1,718 puan) tarafından
Ahahahahha :)))
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Annem le dayım daha küçük 10 yaşlarındayken anneanlmlerin eski  evleri kayalıkların dibinde kurulu hep.oyun oynarken oralarda bı güp bulmuşlar içinde toz varmı bu eski evlerin çatıları da toprak hep toprak döküp yuvakla üstünden gecerlermis o gupteki tozu dokmusler üstüne de yağmış yağmış ışıl ışıl parliyirmus meğer altın tozuymus çocuk aklı nerden bilsinler küçükken öyle konusrlarmis anneannem hep anlatirdi annem çok net hatirlamiyor.ama o çevrelerde birçok kişi bulmuş çok zengin olanlar varm bizimde yaşadığımız yerdeki komşular bahçede bı ambar gibi küçük bı yerleri vardı orayı yiktirinca buldular sonra baya bı zengin oldular hala da Zenginler 
(1,718 puan) tarafından
Yani bazıları buluyor iyi oluyor bazılarıda bulup kafayı yiyorr
0 oy
tarafından
bulsan ne olacak para senin olmadiktan sonra aldigin evin karini goremezsin
(1,718 puan) tarafından
Hmm burası biraz muamma gibi bilemedim helal mı haram mı

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 233 göst.
18 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Vidividi (1,539 puan) tarafından soruldu
0 oy