0 oy
134 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kizlar 9 aylik oglum var ona yarin kahvaltı icin pankek yapmak istiyorum ama bebeklere yapilan pankekler hep meyveyle yapılıyor evimde suan için meyve yok. Normal pankek yapsam oda sütle yapılıyor. Sut 1 yasinsan önce verilmiyor. Siizn yaptığınız bor tarig var mi

2 Cevaplar

0 oy
(100 puan) tarafından
Ben pankek olarak canım tam buğday unu yumurta az kabartma tozu veya karbonat keçi boynuzu pekmezi yada herhangi bir pekmez ve ceviz rendeleyip katip öyle yapıyordum canım çok severek yiyordu içine meyven olduğunda muz da köy çok leziz oluyor. 
tarafından
Yulaf unu veya pirimc unu olmaz mı.  Tam bugday unum var ama 1 yıldır duruyor kötü olmuştur bebeğime vermek istemem
(100 puan) tarafından
Aa yulaf unu da güzel olur ben onun ile de yaptım. Ama pirinç unu hiç kullanmadım bilmiyorum canım
-Reklam-
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Canım bir yaşına yaklaşmış zaten  pişmiş tariflerde ben sütü kullanmaya başlamıştım. İçin rahat etmezse biraz süt ve suyu karıştırarak kullanabilirsin.

Süt yerine badem sütü ya da yulaf sütu kullanabilirsin. Bu sütler evde yapılabiliyor internetten bak istersen .

Tarif olarak .... 1yumurta sarısı, zeytin yağı ,un, göz kararı biber salçası yada biber püresi,domates rendesi kabartma tozu . Bunu kızım çok sevdi . 
(1,399 puan) tarafından
Ufak Haşlanmış patates, 1yumurta sarısı, mısır unu, zeytinyağı, lor peyniri, yarım çay bardagi peyniralti suyu veya normal su  karıştır pankek.

Bunu denemedim gördüğüm bı tarif

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 146 göst.
3 gün önce Yemek-Tarifler kategorisinde Sebebine (368 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 80 göst.
13 Eylül 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gozdeh (9,360 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 94 göst.
3 Haziran 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Papatya43 (537 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 103 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

396,401 soru

11,857,480 cevap

35,954 kullanıcı

...