0 oy
457 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Yeni dogan bebeğe keçi sütünün tatlanmasi için ne koyabilirim önerileriniz nelerdir

28 Cevaplar

0 oy
(450 puan) tarafından
Yenidoğana  keçi sütü mü veriyorsun anlamadim
(450 puan) tarafından
Ne demek inan ki hep saçma sapan şeylerle beynimizi empoze ediyorlar haklısın benim.kizimda doğduğunda mama verme dediler sürüm gelmedi verdim ben ama anne sütünü verdim beraberinde insallahh seninde sütun dolar taşar dere otu çok iyi seviyorsan yoğurdun içine doğrayıp yiyebilirsin
tarafından
Teşekkürler canım inşallah onuda yerim süt için yemediğim birşey kalmadı :-D
(450 puan) tarafından
Seni çok iyi anlaiyorum emin oll aynı şeyleri her anne adayı yasamasada bazıları mız yaşıyoruz ama dereotu gerçekten çok çok iyi bide bulgur pilavı falan yiyebilirsin ayrıca doktorun bana demisti çok sütun olsun istiyorsan günde 3 litre su icmelisin
tarafından
Yeni doğum yaptım kayınvalidem aşırı iyi niyetli evhamlı emzireyim dedim çocuk miyikladikca elimden aldı eve geldik emzirmeye çalıştım kafasını incitirsin kolunu incitirsin diye diye elimden alıp besige attı çocuk açlıktan sarılık oldu yoğun bakıma kaldırıldı mama verme dedi mama verdim kocama dedim ben çocuğumu kucağıma alamıyorum annene birşey de dedim iyi niyetli diyor bende kötu demedimki çocuğun annesine ihtiyacı var anneme dedim aşağıda oturuyor babam tarlaya götürdü yanıma gelmedi baksın işte kaynanan dedi en son ebeye soylettirdim birde yoğun bakıma yatınca kocamlada annesi yüzünden kavga ettim çekip aldınız elimden el çocuğu gibi dedim bir doversem seni dedi hele bir vur ertesi günü bosarim seni dedim ozaman birşey diyemedi şimdi çocuğu kimse kucağımdan alamiyor ben verirsem aliyorlar mamasa mama sütse süt zayıflatincs çocuğu şimdi ne bulursam ağzını açtıkça sokasim geliyor çocuğa zar zor topladık kilosunu
(450 puan) tarafından
Allh yardımcın olsun senin çocuğunu kimse senden iyi düşünemez fırsat verme yavrunla sana sağlıklı günler olsun insallh güle güle büyüt yavrunu
-Reklam-
0 oy
(546 puan) tarafından
Neden yenidagana keci sutu veriyosun sindiremezki yavrucak kusar hasta olur
tarafından
Sütüm yok sütü sulandiriyorum anne sütüne en yakın o olduğu için veriyorum komsumunda sütü yok oda keçi sütüyle besledi çocuğunu .. sindiriyor Allah'a şükür bol bol çişini yapıyor büyük tuvaletini yapıyor
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Yeni dogmus bebeg3 doktirum keci autunu onermedi canim sende icirme bence 6 aydan once herhangi bi alerjik reaksiyon gosterebilir
tarafından
Hadi ya mama sağlıksız diyoarlar keçi sütü mide sorunu yapıyor napsakki canım süt te yok annede ikı günde bir sagiyorum 20 ml anca çikiyor sütüm onuda antibiyotik niyetine veriyorum
(2,765 puan) tarafından
Mama sagliksiz diye kim diyorsa yalan demis canim benim kizim 10 gunlukken kovide yakalandi doktorlar emzirmeme izin vermemisdi suan 1 bucuk yasinda mamayla buyudu gayet saglikli diger anne sutu alan cocuklara gorede parlak zekali ve gelismi cok ilerde
tarafından
Maşallah canım Peki hangi mamayı önerirsin
(2,765 puan) tarafından
Ben kizim 4 aylik olana kadar aptamil kullandim sonra durumumuz kotulesdi bebelec golda 8 aya kadar 14 aya kadarda bebevit verdim suan da da hero baby yediriyorum ama gece mamsini kullaniyoruz sadice onuda gece yatarken veriyorum bir biberon
(591 puan) tarafından
Ben canım bende 2ay emmısım sonra bana ınek sutu içirmişler kucukken sımdı mıdemden sıkıntılar cekıyorum reflu var gastırıt var
0 oy
tarafından
Yeni doğan bebeğe süt vermemen tek önerim olabilir. Mama ya da anne sütü yoksa ve zaruri bi durumsa yine bişey koymamalısın sütü suyla seyreltip ver bari. 
tarafından
Sulandırıp veriyorum içine azıcık mama atıyordum birde sade deneyeyim bakalım
tarafından
Mama alcak durumun varsa neden keçi sütü veriyorsun ki bebeğine
tarafından
Sağlıksız dediler o yüzden canım
tarafından
Mama mı sağlıksızmış? Saçmalama canım ya hangi doktor dedi sağlıksız diye keçi sütü keçi yavrusu içindir anne sütü yerine geçmez doktoruna sormadan hareket etme şuan sağlıklı gibi görünse de ilerde bi sıkıntı yaratmicağının garantisi yok
(591 puan) tarafından
Yanlıs anlamasın ama ben doktora bıle sordugunu dusunmuyorum komsusunun aklıyla hareket eden bı ınsna goruyorum acıkcası madem oyle komsusu bı akıl hocası olsaymısta her bılgıyı herkese yaysaymıs ben kafaya gore ıs yapılmasını uygun gormuyorum acıkcası bı bılgılı kısılere sorulması ebedır doktordur yanı o oyle yaptı bu boyle yaptı mantıgı sacma acıkcası onun bebegınr yarayan sana yaramayabılır ona ıyı gelen sana kotu gelebilir yınede herkesın aklı fıkrı var herkes cocugunu daha ıyı dusunur ınsallah saglıkla buyur kırıcı olduysam affola
0 oy
(150 puan) tarafından
Vermemekisin bı doktora sordunmu mama al ne sütü
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Keçi sütüyle inek sütü arasında fark yok canım tek fark biri yağlı diğeri yağsız hadi süt alerjisi varsa mama kullan sütün yoksa 
0 oy
tarafından

Keçinin bebeği mi yoksa sen bebeğe mi keçi sütü vereceksin anlamadım ki:angel:

tarafından
Bebeğe keçi sütü veriyorum ama içine azıcık mama atıyorum tatlandırsin diye mama yerine ne koyabilirim
tarafından
Zararlı diye biliyorum ben ama bilemedim ki
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Her bebek bir değil keçi sütü verme canım mama başla
tarafından
Allah'a şükür benimkine yan etki yapmadı komşuda keçi sütüyle büyüttü ben içine mama atıyorum bir yorumda mama tehlikeli demişler ne atabilirim mama yerine merak ettim
(2,484 puan) tarafından
Su katıp ver  o zaman canım tatlanmasina gerek yok ki sade olunca ağır düşüyor 2 yaşındaki oğluma bile su katıp veriyorum ben
0 oy
tarafından
Anne sütüne en yakın keçi sütüymüş drum söylemişti 

Ama bilemedim şimdi 

Drla konuştun mu? Verebilirsin dedi mi her bebek bir olmuyor ya hani belki alerji yapabilir diye soruyorum 
tarafından
Bir soruda mama tehlikeli demişler obez yapıyor cocuklari demişler mama veriyordum hala veriyorum sütün içine azicik atıyorum canım sütum olmaması cok kötü iki günde bir sagiyorum 20 ml anca süt çıkıyor antibiyotik niyetine içsin diyorum bebek
tarafından
Anladım canım ama sen yine de bi dra danış derim
Sütün olması içinde gün içerisin de bol su iç ve gögüslerine ıslak sıcak havlu uygula 3 çocuk büyüttüm hep o şekil yaptım faydasını görürsün
tarafından
Suyu çok içiyorum helva ye dediler yedim pekmez iç dediler içtim soğan ye dediler yedim yok anacim yapmıyor süt e bebekte çay varmış yolum düşerse gidip alayım
tarafından
Sen beni dinle canım ve taze fasülye ye o da çok süt yapar
Ama ıslak sıcak havlu uygula gögüslerine damarları açar ve sürekli sağ
Kendisi emmiyor mu
tarafından
Dili geriymis bebeğimin hemşire önerisiyle biberon aldın wee kullanmadı avent aldık kullanamadı bebedor diye bir biberonu tuttu .. kendisine veriyorum iki çekiyor süt getiremiyor ucunu sıkınca yalayıp geçiyor sonra cigirmaya başlıyor memedeyken
0 oy
(627 puan) tarafından
Şeker at tatlansin dermişim Yeni doğan ve keçi sütü bı arada kullanılması yasak kelimeler 
tarafından
Napalim dersin anne sütü olmayınca
(627 puan) tarafından
Anne sütü yoksa keçi sütü kullanabilirsiniz mi diyorlar sütünü çoğaltmaya çalış olmuyorsa doktora git zira mama kullanmanı onerirse hem emzirip hemde mama verebilirsiniz
0 oy
tarafından
Aboooo :/.      
0 oy
(422 puan) tarafından
Sütü su ile açıp tam buğday unu ya da irmik katabilirsiniz.(bunlar organik olursa daha iyi olur) Bunlar bebekler için şeker oranı en düşük, protein açısından en yüksek olanlar. Glutensiz irmik ve glutensiz tam buğday unu da kullanılabilir ancak bebeğin sindirim problemi yoksa normal olanı tercih edebilirsiniz.  İlla tatlı olması şart değil. Tatlandırıcı bir şey atmayın icine

Sadece su ile de yapabilirsin. Süt şart değil 
tarafından
Teşekkür ederim birde böyle deneyeyim bakalım nas olacak
tarafından
Yeni doğmuş bebeğe anne sütü o da yoksa sadece mama verilir yapmayın Allah aşkına
0 oy
(454 puan) tarafından
Canım beni yanlış anlama ama tabi bend köyde büyüdüm sütü olmayanlar hep keçi sütü verirdi ama sütüm yok iki günde bir sagiyorum demişsin sütun azda gelse iki saatte üç saatte sağma makinesiyle sagmayi dene eminim çoğalacaktir her annenin iki bebeğe yetecek kadar sütü olurmuş doktor demişti tabi benim için çok geç oldu bende senin gibi gelmiyor diye günde iki üç kez sayiyordum 20 CC anca cikiyordu öyle öyle tammen bitti sütüm ne olur sen dene belkide çoğalır çoğalmasa bile elimden geldiği gayreti gösterdim dersen çünkü inan anne sütü gibi değil hicbirsey hem  bebegin bağışıklığı düştüğü zaman bile Allah tarafından süt yaglanirmis bebeğe yarasın diye çok araştırdım 
(454 puan) tarafından
Ama durumun varsa mama al daha iyi sağlıksız değil merak etme araştır doğal olanlari var mmaayla büyüyen dolu bebek var
tarafından
Ebe sma mamasını önerdi onu aldık canım teşekkürler bitireyim onu sonradanda çıkmaz herhalde süt o kadar yememe rağmen olmayınca olmuyor demekki hiç değilse bana yediklerim kilo olarak geri gelmesin :-)
(454 puan) tarafından
Bende sma kullaniyrm çok memnunum hem kakasi iyi hem gaz sorunu yapmiyr
tarafından
Optripo mu comfort mu hangisini aldın peki benimki optipro
(454 puan) tarafından
Aynen benimkide optipro
0 oy
tarafından
1 yaşından önce içirilmiyor 
0 oy
(126 puan) tarafından
Anne sütü almıyor mu  ? 

Neden keçi sütü verme gereği duydunuz ?
tarafından
Sütüm yok bebeğimin dili gerideymis emzireyim dedim cekemiyor ucunu sıkıyorum yalayip geçiyor sağma makinesi aldık elektrikli baktım süt yok 1 saat sagdim ikisini 20 ml zor sut çıktı ucuda sulu yara oldu goguslerimin .. keçi sütü anne sütüne eş değer dediler .. mama sağlıksız dedikleri için
(126 puan) tarafından
E bebekte baby goat keçi sütlü mama var onu tercih edebilirsin
0 oy
tarafından
Keçi sütü ağır kokar bir de.ağir bir süt bence.yenidoğan bebeğin midesine göre değil.
0 oy
(1,106 puan) tarafından
İyi de yeni doğmuş bebeğe keçi sütü verilmez ki.... Sadece anne sütü ya da mama ver canım diğerleri çok zararlı
0 oy
tarafından
Devam sütü ver bence canım 
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Ya alerjisi varsa daha çok küçük yerinde olsam vermem bir sürü cesir çeşit mama var mama vermek daha iyi
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Yeni doğan bebeğe süt verilmez ki doktora danışınız mı 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 143 göst.
16 Temmuz 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Havin06 (2,095 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 315 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Merveruzgar (1,030 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 605 göst.
20 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 298 göst.

379,971 soru

11,374,443 cevap

34,857 kullanıcı

...