0 oy
198 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından kapalı

Kızlar kızıma 3 gün kuralı ile kabak, patates , havuç verdim ve alerjik bir durumu olmadı . Şimdi ise hepsini kaynatıyorum bütün malzemeleri. Alerjik durumu olmadığı için yine 3 gün kuralı ile mi vermem lazım ? Yoksa istediğim kadar yedirebilirmiyim? Çünkü 3 gün kuralı ile verdiğim zaman mesela çay kaşığı ile ilk gün verince tekrardan devamını istiyordu ağlıyordu yada tatlı kaşığıyla verincede aynı tepkiyi veriyordu. Şimdi bi yemek kaşığından fazla versem olur mu ? Kızım doyana kadar versem mi ? Yoksa yinede her ihtimale karşı 3 gün kuralı ile mi versem ? 

Bu ek gıda dönemi evet çok heyecanlı bir durum kaşıkla yemesi beni acayip mutlu ediyor biberon emer gibi yiyor hahaha yavrum benim :D

Ama bir taraftanda korkuyorum. Fark etmeden kafama göre yedirip bir sorun olursa diyede aklım çıkıyor. Sürekli bu konu hakkında post açıyorum kusuruma bakmayın <3

:angel:Cevaplarınızı bekliyorum canlarım <3

notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

9 Cevaplar

0 oy
(1,950 puan) tarafından
İstediği kadar verebilirsin canim 3 gun yapmana gerek yok.
tarafından
Tamam canım çok sağol. İçim rahat etsin diye sormak istedim emin olmak için
-Reklam-
0 oy
tarafından
Net bilmiyorum yanlış yönlendirmiyim bilen mutlaka vardır 

Denedigin ürünlerde bir sıkıntı yoksa istediği kadar yiyebiliyor diye biliyorum 
tarafından
Tamam canım sağol. İçim rahat ederk yedirmek için sordum mecburen
0 oy
(2,593 puan) tarafından
zaten hepsini denemişsin bir reaksiyon oluşmamış istediğin kadar verebilirsin 1 çay bardağını geçmeyecek şekilde
(2,593 puan) tarafından
yumurtayı çok vermemeye çalışın fazlası alerjiye sebep olabilir onda 1 sarıdan yukarı çıkmayın ama gerisini çay bardağı kadar vermenizde sakınca yok yiyorsa maşallah ne güzel iştahlı olacak
tarafından
Her sabah 1 tane yumurtanın sarısını veriyorum canım rafadan yapıyorum. Alerjisi yok çok şükür.  Hergun vermemde sorun olmaz dimi yumurtayı ?
(2,593 puan) tarafından
olmaz canım bende her gün veriyorum çünkü benim oğlum iştahsız yumurtayı ve krepi çok seviyor oradan ilerliyorum mecburen denediklerini istediğin kadar ver her yeni vereceğin sebze veya meyve için 3 gün kuralına devam et kaç aylıktı bebeğin
tarafından
6 aylık canım .
(2,593 puan) tarafından
maşallah Allah bağışlasın mevsimine ve ayına uygun meyve sebzelerden denediklerinizden koyu kıvamlı çorba gibi de verebilirsiniz
0 oy
tarafından
Deneyip sıkıntı yaşamadiysan istediğin kadar verebilirsin cnm ☺️
tarafından
Ohh sevindim canım çok şükür. artık her yemek için 3 gün kuralı yapmama gerek yok dimi ?
tarafından
Yok cnm üç gün kuralı sadece herhangi bir meyveye sebzeye alerjisi var mı diye. Alerjik reaksiyon yoksa yiyebilir artık ❤️
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim ❤️
tarafından
Rica ederim cnm ❤️
0 oy
(126 puan) tarafından
İstediğin kadar verebilirsin 
tarafından
Sonradan brokoli vericem onu hiç vermedim. Yine ondada 3 gün kuralı ile mi vermem lazım. Yoksa istediğim kadar mı ?
(126 puan) tarafından
Brokoliyi yeni vereceksen onu 3 gün kuralı ile ver ama denediğin sebzeleri artık karıştırıp istediğin kadar verebilirsin
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim. Başka neler verebilirim ? Kızım 6 aylık oldu . Kendi yemeklerimzden vermiyorum 8ay olunca vermeyi düşünüyorum ama geç mi kalmış olurum.
0 oy
tarafından
Valla gorumcemin kizizna kabak patates havuç ıspanak bulgur koyup kaynatıp blenderdan geçirip iciriyouz alerjik falanda olmadı ver gitisn
tarafından
Aa evet bulgur koymayı unuttum bak hatta pirinç koyanlarda var yada irmik dimi ? Unuttum bak tuhh şimdilik böyle yapayım sonradan onuda ekleyim. Peki bunları verirken yoğurtla yedirsem ağır mı gelir ?
tarafından
Kız kaç aylık bu bebek ikisini birden verirsen yemez tek öğün sadece çorba içir biz bir çorba bir yoğurt ara öğün olarak verpyoruz
0 oy
(432 puan) tarafından
Günlük porsiyon 1 çay bardağı ni geçmemeli demişti doktorum o aylarda bana☺️
0 oy
(432 puan) tarafından
Günlük porsiyon 1 çay bardağı ni geçmemeli demişti doktorum o aylarda bana...☺️.
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Yok kuzum ver hiçbir şey olmaz kural da çok önemli değil inan takılma bu kadar 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 92 göst.
20 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 124 göst.
30 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Beratcinar (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 179 göst.
9 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 480 göst.
31 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

385,044 soru

11,516,124 cevap

35,176 kullanıcı