0 oy
434 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,505 puan) tarafından

Kizlar sizde boylemisiniz birsey faln yapsam kokusu gitmistir diye kendimle birlikte 4 eviz yukari 3 tabak illaki gotururum onlarda ben hamileyim diye ne yapsa kokar diye getirirler sagolsunlar simdi dun gene 2 tabak geldi ne geldigini soylemiyim caniniz falan cekmesin ben ne yapsam da versem acaba ya yani kendime bisey yapacak halim yok da tabaklari kalmasin kırılır faln dayanamam oyle seylere sizce ne yapsam guzel hos 'olur fikirler gelsin opuldunuz:kissing:

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende öyleyim 
(1,505 puan) tarafından
Cok guzel birsey ♡♡♡
tarafından
Keşke karşılıkta bulabilsek:))
(1,505 puan) tarafından
Ben buluyorum canm rabbim sanada iyi komsular denk getirsin insallah
tarafından
Inşallah canım
-Reklam-
0 oy
(13,843 puan) tarafından
Bende fikirsizlikten hala 2 tabağı bekletiyorum. Belki iyi fikirler çikar. 
(1,505 puan) tarafından
Aynn insallah bekleyelim ozmn
(13,843 puan) tarafından
Düşunce fakiriyim yav. Ne yapip vereyim bulamiyorum. Her yaptiğimda verilmiyor. Komşumun integramda yemek sayfası varmiş , ben kullanmadığim için bilmiyorum.  Sürekli güzel yemekler ve sunumlarla tabaklar getiriyor. Benim hiç öyle yaratici fikirlerim yok.
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Şekerpare hatta canim istedi bnde mi yapsam :D
(1,505 puan) tarafından
Hahahah hem devlete hem millete hadi bakalm
(7,791 puan) tarafından
Canim bana bi kere aşure geldi bende kemalpasa yaptim koydum icine kim verdi hangi daire unuttum o da gelmedi tabak almaya... Sakladim tabagi oyle duruyor onun disinda kimse bana vermiyo bende kimseye vermiyom :D zaten bebegim kucuk yapamiyorum şekerpare istiyom ama bi ay icinde yapabilursem şükür :D
0 oy
(496 puan) tarafından
Hamile komşum var ben de hamileyim güzel yaptıgım şeylerden veriyorum o çalışıyo her zaman yapamaz diye falan ama yine de tabağı boş göndermez illaki bi meyve de olsa koyar mutlaka 
(1,505 puan) tarafından
Ne guzel iste onemli olan illaki yapmak degilki guzel dusunce onemli
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Ananem geldi aklima hep ne pisirse komsulara da verirdi cogu zaman kendisine yemek kalmazdi :)) dayim kizardi hep dayimnan gizlin yine verirdi
(1,505 puan) tarafından
Ay kiyamam ya bendede bazen oyle oluyor yapiyorum ama esimle bana azicik kalıyor:Ddd
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Helva kavur ver canm.
(1,505 puan) tarafından
Hmm aynn guzel fikir geçen yapmistim guzel olmustu sagol canm
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Aynen  benn ew sabahım bir şeyler  getirmişti  dün  tabağı  bekletiyorum  inşallah  yarın  yapip  birseyler  göndericem  :))
(1,505 puan) tarafından
Insallah canm
0 oy
tarafından
Kurabiye yapabilirsin bacım tatlı tuzlu nasıl istersen hem senin icin yorucu olmaz hemde tabakları yollamış olursun :) 
(1,505 puan) tarafından
Aynn canm onu bende dusundum de bitane tarif var hosuma giden kakao kalmamis esim gelirken alsin da onu yapayim bari
tarafından
Vallaha ben çoğu zaman isim olmadığı zamanlar yapıp konserve şişelerine attım hep bı misafir gelir bişey olur hazır gibi çıkarıp veriyorum biraz zahmetli oluyor birden tatlı tuzlu falan yapması ama sonrasında iyi oluyor :))
(1,505 puan) tarafından
Vala iyi yapiyorsun da bi sorsana kalkip is yapacak halin varmi diye ustumde oyle agirlik oyle sersemlik var ki anlatamam yani
tarafından
Bendede son zamanlarında öyleydi inanki bana şimdide 1 hafta oluyor ikinci doğumumu yapalı evde soba yakiyorum ama gene bana mısın demiyor sırtım falan öyle üşüyor ki anlatamam
0 oy
tarafından
Ben de dolu veririm boş vermem 
0 oy
tarafından

Bende boş veremem asla geçen yogurt için komşumdan maya aldım yarim su bardagı dusun dusun bardaga ne kousam gece bile dusundum :O

(1,505 puan) tarafından
Hahaha aynn ya ne koydun bari canm
tarafından
Bisey bulamadim su koydum icti komsumda karsi komsum zaten =Ddddd
(1,505 puan) tarafından
Hahahahhahaha:D
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Ben en son gelen asureye karşılık kurabiye yapmıştım:))
(1,505 puan) tarafından
Benimde aklimda kurabiye var kakao bitmis esim gelirken alsin da bende yapiyim bari en iyisi o gibi
(1,022 puan) tarafından
Hamileymissin ya rahat olur senin için.. un kurabiyesi yap en güzeli kakaoya da gerek kalmaz:))
(1,505 puan) tarafından
Hm evet oda olur bak sagol canm bnm
0 oy
tarafından
Bende öyleyim ama.sadece karşı komşuma öyleyim alt kattaki komşular hamile olduğumu bildiği halde poğaça kek vs yaparlar kokar hepsi asla göndermezler 

Sadece karşı dairemdeki teyze gönderir bende ona hep gönderirim mesela dün küçük bir leğene üzüm koyup vermişti bu sabahta bir büyük leğene domates salatalık biber koyup verdi ama ben leğene ne koyabilirim bilmiyorum ki 
(1,505 puan) tarafından
Yapana yapacaksin canm onlar bildigi halde getirmiyorsa onlarin bilecegi birsey bugun senin basinda yarin onlarin basinda kisir yapabilirsjn canm birazda olsa cok gorunur veya bitane tabaga birsey koyup legenin icine koyup birlikte verebilirsin
tarafından
Evet ya kısır yada patates salatası mantıklı fikir :)
Biliyorlar bilmezler mi merdivende vs sürekli karşılaşıp konuşuyoruz ama gerçekten ne yapsalar kokular evimin içinde bazen canım istemiyor değil :(
(1,505 puan) tarafından
Ay kiyamam sana ya pislikler :(
tarafından
Baya yabani insanlar yani :)
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Ay sorma bends oyleyimm . Bişey yaoinca tüm bina yiyoz  :)) canım meyve falan varsa koyuver bişey yapasin yoksa ya. Nolcak 

(1,505 puan) tarafından
Iyi yapiyosun canm helva yaptim götürdüm verdim geldim:D
0 oy
tarafından
Ben de öyleyim canım hamile iken kolay şeyler yapıp iade ediyodum tabaklarını. Mesela sihirli cips yapmıştım bi tabak da komşuya gönderdim, sonra o bana yine bişey gönderdi, bu sefer pudingli bisküvili pasta yapıp gönderdim. :) 
(1,505 puan) tarafından
Iyi yapmissin canm bende helva yaptim dagittim geldim
tarafından
Maşallah canımm :)
0 oy
(868 puan) tarafından
Valla bende öyle komşu yok aşağıda kapıda ızgara yaparlar o kadr güzel kokar ki vermezler hamileyken o kadr çok yaptıklar ki çok güzel kokuyordu hamile hamile çok canım.cekerdi bn de öyle tabak derdi yok yani 
(1,505 puan) tarafından
Ay gercekten izgara falan cok acayip kokuyor bende hamileyken canim oyle seyleri cok isyer kizarmis kizarmis seyler boyle cok gunah ya nasıl gunahina giriyorlar kiyamam sana
(868 puan) tarafından
Sorma cnm bn olsam düşünürüm.veririm hamile kokar diye ama bunlarda öyle yok
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Valla en kötü abur cubur alıp koyuyorum geri götürmem cidden 
(1,505 puan) tarafından
Dusunmen bile yeter ki♡
0 oy
(4,159 puan) tarafından
Bende öyleyim hem boş veremem hem de asla bekletmeyi sevmem hemen vermek isterim sırf komsunun tabağını vermek için hususi bir şeyler yaparım ama bizim Bi komsuya ta ramazanda verdiğim tabakları daha 1 hafta önce getirdi hani o kadar bekletmenin anlamı ne çok şükür kabım kaşığım çok vermese de olur ama ben hic rahat edemiyorum o tabak evde durdukça bana batıyor resmen :) 
(1,505 puan) tarafından
Aynn bende oyleyim vala batiyor nasil batiyor bugun temizlik yapamadim vala ama tabaklari evde diye simdi kalkip usenmeden helva yaptim verdim vala:D
(4,159 puan) tarafından
İyi ettin canım eline sağlık ben seviyorum komşuluk geleneklerini devam ettirmeyi valla :)
0 oy
(191 puan) tarafından
Valla ne iyi komşuların varmış bizim apartmanda bi tanesi var tabağının 1 tanesi kırılsa takımını istiyor öyle illet insanlarda var
(1,505 puan) tarafından
Ay anam oda zor vallaha rabbim iyilerini karsina cikarsin bende tabaklari kaldi dun getirmislerdi biri onceki gun simdi helva yapip goturdum
(191 puan) tarafından
İyi yapmışsın cnm
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Valla bnde oleyim evde de yok lardı uzun zamandır fındık vs işleri yüzünden boş gönderemiyorum sağolsun onlar da getrr
(1,505 puan) tarafından
Massallah ne guzel hep daim olsun insallah
(1,307 puan) tarafından
İnşallah canm Allah razı olsun Rabbim hepimize hayırlı menfaat için yanaşmayan komşular nasip etsin insann ihtiyacı oluyo arkadaşa
0 oy
(690 puan) tarafından
Asla boş gonderemem.komsumin iki tabağı var okuldan geldim.pazar ev derken yoruldum ama tabakları göndereyim dedim.bos.olmaz diye poğaça yapiyorum
(1,505 puan) tarafından
Iyi yapiyosun canm komsuluk gercekten cok baska bisey oldumu ilk kapisini calabilecek birinin olmasi cok guzel

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 1,210 göst.
12 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde menda (193 puan) tarafından soruldu
+1 oy
36 cevap 525 göst.
12 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 109 göst.
15 Ocak 2021 Aile kategorisinde Elifffx (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 451 göst.