0 oy
271 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Alkole karşıyım. Ne oğlumun ne kızımın içmesini istemiyorum eğer öyle bir şey göreyim o gün ilk kez elim kalkar ciddi manada döverim çünkü hiç hoşlanmıyorum. Sigara çok zararlı bende içiyorum evet ama içerse ve ben yakalarsam önce tepki gösteririm ama ona bunu güzellikle bıraktırmaya çalışırım. Dövme yaptirabilir bir şey demem çok olmadığı sürece ufak tefek olabilir. Yerine göre giyinsin isterim. Sevgili konusuna gelecek olursak üniye gidine kadar yapmasın onada karşıyım. Üniye geçince aklı başında bir genç kız oluyor o zaman kimi istiyorsa onunla sevgili olabilir. Ama cinsel temas asla istemiyorum. Öpüşmede dahil. Böyle bir şey olursa büyük konuşmak gibi olmasın evlatlıktan reddederim. Aranızda yazdığım şeyleri kaba bulan olabilir ama benim kültürüm gereği bu böyle. Evladım diye her şeye göz yumacak değilim. Onun iyiliğini düşünüyorum çünkü. Sizler nelere izin verirsiniz nelere çok tepki verirsiniz? 

21 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Sen istiyorsun daa :D 

Neyse 
tarafından
Anlamadım ki
(13,203 puan) tarafından
Haha Hanife aradığım yorum
-Reklam-
+1 oy
(476 puan) tarafından
Bi çocuk ne kadar kısıtlanır ise gözü o kadar dışarıda kayıcaktır.herhangi bir şekilde kısıtlamalı düşünmüyorum zamani gelince karşılıklı konuşarak halledilir herşey simdiden kurallara gerek yok
+1 oy
(5,949 puan) tarafından
Sen kızını  bu kadar  cok  sıkıp  bunaltırsan  herseyi  yapar  

Benim de bir kız evladım  war  daha  1 yaşında  ama senin  yazdıklarının  hiç  birine katılmıyorum 

Çok  bunaltmamak  ve sıkmamak  lazım  yerine  göre  sonuçta  anne  babasından  ne görürse  ileride  onu yapar  saygıyı  terbiyeyi  öğrendikten  sonra  düzgün  bjr insan  olur  inşallah  ben şuna  izin  vermem  buna  izin  veririm  v.s v.s demicem 
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Bı kız evladım var daha 83 günlük canım burda yazdıklarıni ilerde evladinada söylersen yaomiyacagi varsada yapar herşey aileden gelir güzellikle iyi örneklerle anlatmalıyız ama malesefki zaman artık çok çok kötü bende çok korkuyorum nasıl korurum onu nasıl yönlendirirm çok zor 
tarafından
Tabikide güzellikle ama zaman kötü. Her şeye pozitif olursam nasıl olsa annem kızmaz der daha çok yapar ve bunu tabikide onların yanında söylemem canım
(1,037 puan) tarafından
Zaman çok kötü işimiz çok zor.canm. Allah'ım korusun yavrularımızi serbest birksan bı dert sksan bir dert ama ben biriyle gorusurse mutlaka tanışmak isticem önce kızıma güven verip ağzından lafları alıp karşı tarafı gözetim altına almam lazım
0 oy
tarafından
Benim geleceğe dair öyle düşüncelerim yok. Akışına bıraktım. Zamanı gelince zaten olur. :)
tarafından
Tiktokta gördüm bebek anneleri yapıyor bu soruları cevaplıyor dedim bende burda sorayım
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Üniversitede senin düşünce yapinda olan ailelerin çocukları hep bara gidip içer dağıtır erkeklerle kalırdı benim gibi ailesiyle her şeyi görüp nerde ne yapacağını bilenler hiç bunlara heves etmiyordu ben kendi yetistigim gibi yetiştirmek istiyorum yanlış doğruyu söylerim nerde nasıl davranilcagini söylerim içmek sevgili reşit olduğunda bunlara karışmam sadece uyaririm dövmem kesinlikle 
tarafından
Geçen gün bir haber gördüm kızla ablası bara gidiyorlar içiyorlar ve kız o gece İnternete tanıştığı 2 erkek tarafından tecavüze uğruyor. Her şeye müsamaha gösteremem. Bende baskıcı bir ailede büyüdüm çok şükür ki kimseyle barda içmedim aile korkusu ve terbiyesi önemli benim için
(2,323 puan) tarafından
Benim de arkadaşım ailesi baskı yaptığı için üniversitede gitmediği bar mekan kalmadı yatmadigi adam da kalmadı böyle kötü örnekleri sayacak olursak ikimizde sayabiliriz herkes istediği gibi yetiştirir baskıcı ailede büyüdüğün için bunu doğru bulyosundur ben serbest büyüdüm bunu doğru buluyorum
(13,203 puan) tarafından
Aferin gözde sen de benim gibisin valla haklısın
(2,323 puan) tarafından
Aynen öyle canım benim
0 oy
(496 puan) tarafından
Büyük konuşmak istememişsin sma büyük konuşmussun canm kusura bakma ağızdan çıkan dua yerine geçer imtihanın olur böyle mevzular bnce biraz tehlikeli zamanın ne göstericegini bilemeyiz Rabbim hayırlı yetiştrmek nasip etsin tabiki hepimizn ince çzgileri vardır bize düşen küçüklükten once kendi halimizle sonra da dille güzelce anlatmak gerisi onun kabiliyetine kalmış . 
tarafından
Benim alkol ve cinsel ilişki ince çizgim. Bunun günah ve ayıp olduğunu ergenlikten itibaren söyleyeceğim. Ben böyle şeylere karşıyım ve görüşümü yazdım sadece büyük konuşmuş olabilir ama bu benim kırmızı çizgim olan şeyler olduğu için
(496 puan) tarafından
Olsun canm sen dillendrme yine de belki o hataya düşmicek ama sen böyle dillendrdiğin için imtihanın olabilir Allahm tüm evlatlarımızı haramdan muhafaza etsn .
(2,529 puan) tarafından
Cinsel ilişki günah evet. Aynı sevgilisi olması Elele tutuşması gibi. Yani sevgilisi olabilir demişsin ama öpüşmesin demişsin. Elini tutunca da aynı günaha giriyor bir fark yok
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Zamani gelmeden boyle seyleri düşünmek istemiyorm Allah herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canm allah hayirlisini versin de reddederim flan deme.neler yapar yaparda reddedemezsin.hayat buya yapmam dedigin herseyi yparken bulursun kndini
0 oy
(715 puan) tarafından
Bugün müge anlı bir söz söyledi çocuğu içkiden ölen için diyor niye çocuğunuza izin veriyorsunuz yani ben üzülceğime çocuğum üzülsün ben üzüldüm mü ne işe yarar iş işten geçmiş onun üzülmesi daha iyi diye kadın bence çok haklı bir laf söyledi dövmem çocuğumu ama keinlikle kızarım karşı çıkarım yasaklarım istediği gibi anlasın isterse üzülsün biliyorum ki ben onun iyiliği için yapıyorum bazı şeyleri kısıtlamalıyız her şeyine evet dersek ooooo
0 oy
tarafından
Belki yapılmaması gereken şeylerde haklı olabilirsin ama, yaoarsa da şunu yaparım evlatlıktan redderim döverim vs. Aşırı haksızsın bana göre . 
0 oy
tarafından
Kızıma söz verdim dogrusuyla yanlisiyla hep yanındayım onu önce babasının sonre hiç bir erkeğin vicdanına birakmayacam elimden geldiğince kimseye muhtaç etmeyecem merhamet ne insanları hayvanları sevmek ne ve nasıl dik durulur bunları öğreteceğim öncelikle Allah korkusu. şunu yapamazzz diyip büyük konuşmuyorum konuşmam ama tek planım düşüncem bu.. 
0 oy
(13,203 puan) tarafından

Hayeller paris hayatlar ne gelirse bahtımıza  :D

Sen kaçını yaptın bunların? 

0 oy
(1,326 puan) tarafından
Öncelikle çocuklar anne babayi rol ve model alırlar eğer cicugunt sigara içmesini istemiyorsan sende icmeyeceksin. 

Kızım şuan 9 aylık. İnşaat sglikla büyür de hayirlisyla telli duvaklı gelinnederim. Yani ben öncelikle kızımla  yeri gelir arkadaş gibi olurum. Annemle biz oyleydik çünkü. Herşeyimi anlatırdım anneme. Kızıminda öyle yapmasını istediğim için . Çok sıkmadan arkadaşça davranarak hbenden bişey saklamasını önleyebilecehimi düşünüyorum. Zaten böylelikle de tüm kötülüklerden uzak tutabiliriz allahim izniyle
0 oy
tarafından
Kızim yok malesef
0 oy
tarafından
Eşim bir kız babası olsaydım diyo istediği gibi gezsin dolaşsın ama okusun mesleğini eline alsın isterse ayrı eve çıkabilir ama sevgilisi olamaz istediği kıyafeti giyebilir telefonunu sürekli takip edicem falan derdi şimdi bunu okuyunca nedense ben hiç böyle seyelr dusunmuyom
0 oy
tarafından
Ben evladının yanlisiylada dogrusuylada  yanında olurum..gerekenleri söylerim gösterrim örnek olurum..zaten kızım davranmasini bilir.yanlis hata yaparak öğrenir ...bu zamanda zaten çok geniş rahat olunmaz .baştan aileler ne çok sıkmalı bence çocuklarını nede çok rahat bırakmalı.koruyacaksa belli etmeden gizli gizli yapmalı..ama özgür rahat olduğunu hissetmeli.umarim.ben.bunu yapabilirim.sigara konsuuna gelince de anne baba icmiyosa çocuğa kızma hakkı var bence..ama.icen.biri var sa bu kötü içme.dmee hakkı  yok bana kalırsa.. kötüyse sne nede iciyosun demi.derler yani .
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Şuna karşıyım böyle yaparsa döverim öyle yaparsa evlatlıktan red ederim gibi cümleler kurmuyorum çünkü ağzımızdan çıkan cümleler ileride sınavımız oluyor sadece evlatlarım.icin dua ediyorum rabbim hakkıyla yetiştirmeyi nasip etsin ileride de iyi insanlarla karşılaştırsın doğru yoldan ayırmasın
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Kız olsun erkek olsun ben terbiyeli ahlaklı yetiştirip dinimizi anlatırım gerisi ona kalmış rabbim herkese hayırlı evlat versin 
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Aklı başına geldiğinde ben yol gösteririm. O tercihini yapar. Tercihinin sonucunda nelerle karşılaşacağını anlatırım. Ha dozunu kaçırırsa hopss derim

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 134 göst.
17 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,947 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 222 göst.
26 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Huzur91 (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 797 göst.
18 Mayıs 2024 Aile kategorisinde fatos18 (1,047 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 367 göst.