0 oy
156 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (754 puan) tarafından
Yogurt denedik 3 gün onu yedi yuzunu buruşturdu ama ağlamadı az once patates hasladim aci.geldi sanırım ogurur gibi yapti istemedi ağladı yarim cay kaşığı  bilr yemedi bende cok fazla zorlamadim nasıl olcak istemesede veriyim demi napmam gerekiyo

15 Cevaplar

0 oy
(41 puan) tarafından
Benim kızımda öyle bekliyim bari acaba çözümü olan var mı 
(754 puan) tarafından
Oyle oyle mi aliscak acaba patateso yemeyen kabagi hic yemez havuc belki tatlidir yer de nasil olcak bilmiyorum
(41 puan) tarafından
Başta çok hoşuma gitti şimdi yememek için direniyor
-Reklam-
0 oy
(441 puan) tarafından
Tabi ki yılmadan devam edin, ilk geçişte zorlanır bebekler değişik tatlar a başlıyorlar haliyle

. kızımda öyleydi yani her bebek öyle.patates vermiştim ilk başta ogurup kusmustu.:) Bu aylar zaten tadımlık ayı.1 çay bardağı ni geçmemeli tüm öğünü, Ana öğün hala mama alıyorsa mamadir,eğer meme emiyorsa memedir.bu aylar biraz zor geçiyor üç gün kuralı olduğu için takipte kalın alerjik reaksiyon gösterebilir çünkü.ama tadimlar bittikten sonra rahatlıyor insan vallahi ☺️
(754 puan) tarafından
Evet 3 gun kuralini uyguluyorum bugun patateste ilk gun ama cok.cok az yiyebildi bende zorlamadım aglamaya başladı çünkü zorlamalimiyim sizce gub icinde tekrat mi vereyim yada yarindan devam mi edyim nasil yapsam
(441 puan) tarafından
Hayır zorlamayın bir çay kaşığı,bir tatlı kaşığı, bir yemek kaşığı şeklinde devam edin .yavaş yavaş alisiyorlar zaten.alerji gostermediyse eğer çorba yapın çok sıvı olmasın biraz pütürlü olacak şekilde verin beğenirse zaten içmek ister sonra.alismalari gerek ki yesinler yeni besinlere başlamak onlar için zor bir durum çünkü:)
0 oy
tarafından
Alışma süreci olduğu için normal annesi zamanla alışacak zaten şuan deneme amaçlı olur 
0 oy
tarafından
Zorlama yemiyorsa zaten ilk günden yemez ki plastik bebek kaşıklar var ondan al kaşığı ucunu yedirecepin şeye batur ver eline kendi yesin o zaman yer :) 
tarafından
Ağzı yüzü her yeri batar ama batsın önemli değil ağzı farklı tatlar alışsın. Her şeyi blenderdan geçirme hafif pütürlü bırak yoksa yutkunması gelişmez büyüse bile yediremezsin
(3,896 puan) tarafından
En sağlıklısı cam rende kullanmasi olur.
tarafından
Aynen öyle canım ben cam rende kullandım hep
0 oy
(812 puan) tarafından
Bu durumda zorlama cnm başka gıdaya gec bir süre sonra tekrar veirisin hemşire öyle demişti bna
0 oy
(3,102 puan) tarafından
Benim bebeğim de ilk ek gıdaya geçişte istemedi öğürdu vs,ben 15 gün kadar yanlış hatırlamıyorsam ara verdim daha sonra başladım,sonrasında hiç zorlanmadi
0 oy
tarafından
Püreyi katı verme süt veya başka şeylerle hafif sıvı yap katı şeyleri tabiki öğürür cnm 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Vermeye devam canim yemesede ilerde zorlar seni
0 oy
tarafından
Canım patatesi normal suda haşladıysan eğer ki o yüzden yemiyordur senin onu buharda haşlaman gerekiyor aynı zamanda için içine hakiki zeytinyağ koyman gerekiyor çocuk patatesi kuru kuru yutamaz zaten benim kızım da halen daha dokuzuncu ayına girecek öğürerek yiyor ama ben azar azar yedirmeye çalışıyorum genede 
(754 puan) tarafından
Aynen suda haslamistim zeytin yagi koydum yemedi buharda deniyim bide
tarafından
Buharda daha yumuşak oluyo vanm , eğerki yemezse havuca geç daha sonra kabakla devam et . Canm yalnış anlama ama suda haşlanınca vitaminleri kaçıyormuş besinlerin o yüzden buharda haşlayın diyolar ,

Bide yoğurdu sevdiyse yoğurdunu ver canm .
(754 puan) tarafından
Suan patates cok az yedo yarim cay kaşığı bile sayılmaz.  Bugun yine yoğurt vereyim mi
tarafından
alerjisi yoksa ver canım Yogurdu denedim yazmışsın artık yogurdu verebilirsin denediysem bir yemek kaşığı ver yesin
(754 puan) tarafından
Aynen 3 gun denedim bi alerji soz konusu olmadi aksam ustune dogru veriyim o zaman simdi ikisi üst uste iyice yoğurttan da tiksinmesin
0 oy
tarafından
Vallahi ben sadece patates, ve havucu verdim öyle 3 gün. Sonra bıraktım normal bizim yediklerimizden vermeye başladım, az salçalı yaptım. Tuzunu da kendimiz yerken attık, çünkü benim oğlumda istemedi bizim yediklerimizden uzatınca daha çok yemek istiyordu bende öyle yaptım 
0 oy
tarafından
patates kati gelmistir ondan ztn bir tabak yemez bir iki kasik belki.. eger emziriyorsan 1 yasa kdr ana ogun anne sutu suan herseyin tadini alsin alerjik olarak degerlerdir doymasini cok bekleme
(754 puan) tarafından
3 gun kurali uyguluyorum bi cay kaşığı bile yemedi bir iki gıdım zor yuttu
tarafından
alisacak zamanla cnm sikma canini
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Sevmediği ürünü 1hafta sonra tekrar dene, mesela patatesi sevmedi ya havuç dene kabak dene falan, dillerini kullanmayı bilmedikleri için dışarıya atarlar bu normal, varsa anne sütü katabilirsin içine 
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Canım patates kuru oluyo benim kızımda başlarda hep ögürüyodu normal sütünden damlat kıvamını yumuşat 
(754 puan) tarafından
Zeytinyagi koymustum
(1,621 puan) tarafından
Sütünle dene bide canım ben ne zaman zeytinyağı koysam yemiyor 7 aylık zeytinyağını sevmedi benimki
0 oy
(2,564 puan) tarafından

Tuz at tuz :)        

0 oy
(3,896 puan) tarafından
İnek sütüne alerjisi yoksa sulandir azicik kat 10 ml falan 1 cay kasigi zeytinyağı bir dimcik tuz kat.Ben böyle verdim.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 146 göst.
0 oy
6 cevap 109 göst.
19 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Rabisko (1,468 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 118 göst.
15 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 158 göst.
14 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu