0 oy
209 göst.
Diğer kategorisinde (163 puan) tarafından
Kizlar çamaşır makinasından kıyafetleri çıkardığım da temiz kokmasi gerekirken , günlerce ıslak kalmış kokmuş bez gibi kokuyor . Sebebi ne olabilir son attiklarim da hep aynı sorun kötü kokuyor. Ne yapabilirim akıl veren yok muu

11 Cevaplar

0 oy
(4,853 puan) tarafından
Cokmu beklettin çamaşırlikta
(163 puan) tarafından
Yok canım ayrıca tüm kıyafetler kokuyor ve her seferinde böyle
-Reklam-
0 oy
(119,342 puan) tarafından
kirlide cokmu beklettiniz
(163 puan) tarafından
Yok canım günü gününe de atsam kokuyor
(119,342 puan) tarafından
makina temizleyici kullan deterjanini degistir
(163 puan) tarafından
Makina temizleyicisi kullanmayı düşünüyorum deterjanı değiştim de nafile
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Makina temizleyici ile öncelikle makinanızı daha sorna lastik aralarını vs temizleyin öncelikle yüksek derecede boş çalıştırın 
(163 puan) tarafından
Benimde aklıma geldi şu makina temizleyicileri işe yarar mı acaba
(4,875 puan) tarafından
Yarar mutlaka
(163 puan) tarafından
Umarım çok sağol canım
0 oy
(350 puan) tarafından

Aynısı bende de oluyodu bide farketmeden asmış kurutmuşum bi giydim leş gibi kokuyo iyi ki kocam sen nasıl kadınsın demedi :D

Çamaşır çıkarttıktan sonra deterjan gözünü ve kapağı bi süre açık bırak kuru bezle içini kapağını bi kurula bacım.  Bide kapak lastiği var ya orayı bir güzel sil orda çok kir birikiyomuş

(163 puan) tarafından
Kapakları açık oluyor hep , kurulamayi denerim ama geçeceğini sanmıyorum ya
(350 puan) tarafından
Ben kurulmaya başladıktan sonra koku olmamaya başladı. O lastikli kısımlar çok önemli orda kir birikiyomuş. Dediğim yer tam demir kısmı ile lastiğin birleşim yeri. Sen lastik olan her yeri bi temizle en garanti. Bi de altındaki kapaktan suyunu boşalt belki bişi takılmıştır pompaya su kalıyodur içinde.
(350 puan) tarafından
Ha bu arada bi de sürekli düşük ısıda veya kısa programda yıkayınca da olurmuş arada yüksek ısıda temizleme programında çalıştır ❤️ o da kullanma kılavuzubda yazıyodu
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Makinan kirlenmiş ola bilir .yılda bir kere yüksek derecede limon tuzu ,sirke felanla yikiyormusun.bide makinan alt kısmında yeri var oranı temizle ordada ola bilir
(163 puan) tarafından
Alt kısmı mı hiçbir bilgim yok temizlemeyi de bilmiyorum tam olarak nasıl  Oluyor
(1,438 puan) tarafından
Yotubeden bak canım.makinanin alt kimini təmizləmə yaz geliyor.orda baya su kır bikiyor
0 oy
(2,281 puan) tarafından
Canım makina temizleyici yle makinani.  Boş çalıştır bide en aşağıda makinanin için e kaçanları temizleme yeri var ya orayı da bi temizle hiç koku falan kalmiyo ben bi kere çağırmıştım makinaci bana öle demişti koku falan kalmadi ondan sonra da
(163 puan) tarafından
Yaa o alt kısmı açınca su falan dökülmez mi hiç yapmadım
(2,281 puan) tarafından
Ewt canım biraz dökülüyo
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Çamaşır makinana temizleyici alionmu her ay canim 
(1,438 puan) tarafından
Siz hangi marka kullanıyorsunuz temizleyici canim?
(22,070 puan) tarafından
Marc aliyom canim ayda veya 2 ayda bir hem makinanın ömrünü uzatır hemde kireçlenme temizlenmesini yapar markaya bakmayın herhangi bi temizleyici alin kullanin
(1,438 puan) tarafından
Ben kullanıyorum canim ama Marc kullanmak istiyorum bu ay Azərbaycanlıyım bakiyim yarin varmı burada
(22,070 puan) tarafından
Vardır kuzum ins azeri güzelisin demek ha :D
(1,438 puan) tarafından
Ya təşəkkür ederim ♥️
0 oy
tarafından
Benim makina once oyle yapmaya basladi ayrica durulama kismini tekrar calistirip yumusati koyardim sonra sıkmamaya basladi sonrada hakkin rahmetine kavustu nasip artik :)
0 oy
(22 puan) tarafından
Makinenin altında bir kapak var orayı aç ordaki su boşalsın temizle güzelce hem neden koktuğunu ordan çıkan şeylerle anlarsın benimkinden iğne ile paslı su çıkmıştı çok pis kokuyordu eşim in cebinde çivi kalıyor ne kadar baksam da oluyordu illaki onların suyu çıktı. 
0 oy
tarafından
Canım önceden benim bir kere öyle oldu ben deterjan değiştim şuan mis gibi kokuyor üstelik çoğu zaman yumuşatıcı da koymuyorum 
0 oy
tarafından
Makinenin kapağını açık tutmam lazm çamaşır yıkamdıktan sonra kapağını kapatıyosan makinede kokar çamaşırlrda

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 137 göst.
11 Kasım 2023 Aile kategorisinde Emellllsdkkk (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 47 göst.
22 Haziran 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 85 göst.
1 Şubat 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.