0 oy
153 göst.
Aile kategorisinde (470 puan) tarafından

Bebeğim ek gıdaya gectigimizden beri püre şeklinde yiyordu. 1 yaşını geçti hala taneli yemiyor.pureden bir tık diri olsa yemiyor.dis sürecinde zaten çok iştahsız oluyor.her asida gelişimi önde olan bebek 1 yaş asisinda zayıf dendi zayıf kilolu çok önemli değil ama nasıl diri yemek yedirmeye alistiracam.ekmegi yemeğin suyuna batiriyorm nohut tanesinden bile daha küçük bir parça ağzından geri tukuruyo.yumurta hasliyrm onu bile robottan geçiriyorum çatalla ezince geri tukuyor.sehriye çorbası  pişirsem robottan geçiriyorum Allah başka dert vermesin tabiki ama benim sorum da bu:Danlatabildm derdimi İnşallah çözüm bekliyrm :D

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok zor pütürlü yemeye alışması 

Zamanında hep blender kullandığın icin alışmış keşke diri biraksaydin biraz görümcem de senin gibi yaptı abartmıyorum altı yaşına gelmişti hala tüm yemekleri blenderdan geçirirdi
(470 puan) tarafından
O kadr uzun süre robot mu kullanicam inşallah robotumuz bozulmaz çocuk aç kalacak:D
-Reklam-
0 oy
(147 puan) tarafından

Bunu yorulmadan deneye deneye alıştırman gerek hop diye hicbisey olmuyor benim bebeğim 17 aylık o bile bazı şeyler de pütur olunca rahatsiz oluyor

(470 puan) tarafından
Buraya soruyu sorana kadr çok denedim ama olmuyo.ekmegin içinden mercimek kadr bile veriyrm zaten yemeğin suyuna değince eriyo geri çıkarıyor.ekmegi yemeğin içine katıp robottan cekiyrm .sizde mi çok robot kullanmistinjz
(147 puan) tarafından
Ben aslında çok yerinde kullandım bebegimde alerji çıkınca biraz afalladim hep püre vermeye başladım. Yeni yeni düzeltmeye çalışıyorum sende önüne koyarak başka ağzında oynayıp çıkarması da ona biseyler öğretir
0 oy
tarafından
Keşke ilk baştan püre şeklinde alıştıemasaydın canım püreyi hayatından çıkar acıkınca mecbur yer canım 
(470 puan) tarafından
Ek gıda sürecimiz de çok sıkıntılıydi kışindi zaten kış sebzelerinj brokoli ıspanak felan sevemedi doktrda püre yap içine tavuk suyu et suyu yedir dedi .şimdi çatala geç dedi çocuk yine yemiyor .ackalinca nasıl ben dayanicsm peki:D
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Püre ile başladığın için püreli şeyleri yavaştan bırak 
0 oy
(734 puan) tarafından
Benim yengem öyle yapmıştı azıcık pütürlü olsa kusuyordu.Vazgecmedi kusa kusa alıştı çocuk.ikincide kesinlikle robot kullanmadı sonra :)
(470 puan) tarafından
Evet robot çok zormuş bnde alıştırmaya cam.simdi yemek seçiyor mu peki
(734 puan) tarafından
Yok secmiyor koca kız oldu.ama direk püre yuttuğu için şişman bir çocukluk geçirdi zordu
(470 puan) tarafından
Şuan için daha zayıf bizimki çünkü blendirla bile olsa çok yemek seçiyor bazı sebzeleri aynı yöntemle bile pişirsem bazen yiyr bazen yemiyor
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun aman alıştır derim benimde eşim izin vermedi kızıma yedirmem e şşmdi zebze yemıyor mesela. Meyve nadir yer. Komşum var mesela kızı 6 yaşında kadıncağız nereye gitse elinde blender ile gidiyor kızına makarna dahi yapsa blender dan geçiriyor garibim. 
(470 puan) tarafından
Ek godaya başladığımızda kış ayindaydik doktr püre yap ver ıspanak brokoli dedi yemek istemiyordu vitaminlerini alsın diye o şekilde başladım.ill başlarda ek gıdaya geçişte çok sıkıntı çektim şimdi yiyor çok şükür ama blendirsiz asla.insallah o kadr uzun süre devam etmez bizimde blendir maceramiz
(2,067 puan) tarafından
Sen yine de alıltormaya çalış büyüdükçe çok zor olur
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Artık 1 yaşında çocuk pure için çok çok büyük çocuk alışmıs ben hiç robot kullanmadim hep ezdim verdim 8 ayda sonra da artık ezmek yerine bi tık daha katıydi 14 aylıkken eline verince ısırıp verince yer oldu şuan 21 aylık kendisi tabağına koyarim bizle oturur yemek yer çatala batirir kaşıkla döke saça öğrendi birazda olsa yemeyi öğrendi şu günler de bence sende sizle oturup yemeye çalıştır belli unutur alışır 
(470 puan) tarafından
İlk başta hiç yemiyordu emziriyrm ve basın dönüyordu ek gıda almak istemedigi için bana yukleniyordu doktr seni güçten düşürüyor püre yap dedi.artik döküp kirletmesini önemsemiyrm veriyrm kendi uğraşsın diye tavuk tüyü yoluyor gbi yapıp ağzına bile gotrmuyo yere atıyor
(1,426 puan) tarafından
Oyle böyle alışır sen ona goster kaşık ver çatal ver anlat çocuklar çok zeki hemen kapıyor
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Hiç bir zaman püre verilmemeli buyuzden muz yumuşak mesela yumurta vs iri yiyebilir di ezmeye gerek yoktuvey birkaç ay ve deneme içinde dişleri de çıkınca gayet herşeyden biraz biraz yerdi 

Artık ısrarcı bı şekilde sevdiği yemeği mesela yoğurt la makarnasıni ver eline lup diye yutsun böyle böyle alıştır artık yoksa hiç alismaz 
(470 puan) tarafından
Sade sebze yemeklerini robottan geçiriyordm sevemedigi için . yumurtayı çatalla ezince yiyordu şimdi onu da bıraktı çatalla ezsem çıkarıyor.kek felan veriyrm yemek için ağzına bile gotrmuyo

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 118 göst.
7 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Meleniko (686 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 298 göst.
21 Haziran 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 347 göst.
31 Ekim 2021 Diğer kategorisinde arifelif (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 414 göst.