0 oy
370 göst.
Diğer kategorisinde (265 puan) tarafından
Bebeginizin fotolarını sosyal medyada ne zaman gostermeye başladınız? Yenidoğan fotoğrafi çektirdik paylaşmak istiyorum ama nazar değer diye de korkuyorum. Ailem kırkından sonra diyor. Nazar kırkından sonra da degebilir sonuçta siz ne düşünüyorsunuz bu konular hakkında 

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sosyal medyaya da paylaşmayı pek doğru bulmuyorum çünkü o kadar iğrenç zihniyetler var ki 
-Reklam-
+1 oy
(580 puan) tarafından
Hiç sakinmadim şükür hiçte bişey olmadi.
+1 oy
(12,851 puan) tarafından
Bütün vücudunu sergileyip yüzüne saçma sapan bi emoji yerleştirmek bana çok saçma geliyor sadece yüzüne nazar değmez sonuçta ben kırkı çıkınca paylaştım zaten yabancı kimsede yok ki herkes gelip görmüştü oğlumu doğduğunda
(12,851 puan) tarafından
Halamın gelini 4,5 yaşındaki oğlunu hala öyle paylaşıyor : )
(13,203 puan) tarafından
Ay yok artık kör olan da piyasada öyle görmüştür. Görmemişin oğlu olmuş :)
(12,851 puan) tarafından
Yani ilginç bir durum bence de insan soramiyorda niye hala kapatıyorsun diye :)
(13,203 puan) tarafından
Valla ben olsam kırk kere demiştim :D
(12,851 puan) tarafından
Ben diyemiyorum işte :)
+1 oy
(13,203 puan) tarafından
Ben daha ayılmadan eşimle babam koymuşlar sıkıntı yoktu benim için nazar duası okuduk sıkıntı yaşamadık sakınan göze çöp batar bence 
0 oy
tarafından
3 aylık falandı tam yüzünü gösterdigimde 
0 oy
(12,481 puan) tarafından
Bi WhatsApp var onda da bi süre sonra paylaşmaya başladım 
0 oy
(280 puan) tarafından
 3 aylik benim nazara inaniorm kucagimda yüzü gorunmeden paylasiorm en fazla , gormelerine de gerek yok die paylasasim gelmio :) 
0 oy
(780 puan) tarafından
7 aylık oğlum hala paylasmadim eşim izin vermiyo doğrusu büyük oğlum çok hastalanirdi çok söylüyorlardı kaşı gözü şöyle kendi iri flan diye çok hastalanirdi onu bile paylaşamiyorum şuan eşimin gönlü olmuyo ikisinede bazı insanlarin degiyo gerçekten nazarı 
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Nazara inanirim gercekden kotu gozle bakan birisi olunca bebekler huysuz oluyor. Benim bebegim 2 aylik yüzünü kapatiyorum
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Ben koydum Ma yüzünü gizledim hp kırkı çıktı sonra koyduk normal 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Onu bunu bilmiyorum da çocuğu paylaşıp yüzüne emoji koyanlara bitane cakasim geliyor agshdd. Yüzünü göremeyeceksem niye paylaşıyorsun ki acaip ayar oluyorum 
0 oy
tarafından
Benim eşim hala izin vermiyor 6 aylık ben 1 kere paylaştım onu görmedi bı kere de arkadaşım paylaşmıştı gördü hemen kaldırsın dedi. Ben yüzünü göstermeden aktiviteleri izi paylasiyorum artık 
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Nazardan ziyade hem ortalıkta zihniyeti ne olduğu belli olmayan insan dolu hemde oda bu dünyaya gelmiş bi birey artık ve ilerde benim fotoğraflarımı neden paylaştın dememesi için paylaşmıyorum.. Bergüzar korel bunla ilgili çok güzel açıklama yapmıştı katılıyorum yani. Çocuğumun resimlerinin sosyal medyada işi olmamalı bence 
0 oy
(342 puan) tarafından
Bu bana cok sacma geliyo unluler dogar dogmaz paylasiyo onun kiler bebek deilmi nazar degmiyomu onca insan goruyo bizim kini 5 10 kisi gorucek nazar olucak hemen ben paylasmistim resmini kizimin 
(12,851 puan) tarafından
Kullanıcı ismin çok güzel anlamı var mı
(342 puan) tarafından
teşekkür ederim anlamı yok
0 oy
(872 puan) tarafından
Annesi sizsiniz ve siz karar vereceksiniz. Benim kızım 6 aylık 1 yada 2 fotoğrafını paylaştık,  o da uzaktan çekilmiş fotoğraf. Bilmem ben büyüyene kadar paylaşmak istemiyorum. Ailemi de göstermiyorum sayfalarımda. Sadece kapalı hesabim var aile için ordan paylaşabilirim. 
0 oy
(288 puan) tarafından
Oğlum 8 aylık hala paylasmadim annem eşim paylasicakti tepki gösterdim geri sildrdim gerekli bulmuyorum he kızım var 2.5 yaşında onda paylasiordum nedense oğlumda pek istek yok nazara inanıyorum kızimdan dolayı insan korkuyor şuan 2 çocukla herseye  yetişmemi bile insanlar konuşuyor geziyorum vs.bu bile nazar yani canım şuan çok minik paylaşma derim biraz büyüsün yine atarsın istersen 
0 oy
tarafından
Bı yasibdan sonra paylaştım
0 oy
(1,845 puan) tarafından
14 aylık oldu durumuma bile sadece 2 kere falan atmışımdır paylaşmayı sevmiyorum hele bebeğimi paylaşmayı hiç sevmiyorum . İnsanlara da güven yok , nazara da inanıyorum açıkçası bilemiyorum illa atmak istiyorsan 2 ay falan geçsin bence 
0 oy
(9,128 puan) tarafından
Yarn Allah izin verirse 2 yasına giriyor meleğim. Sosyal medya olarak sadece wp kullanıyoruz esimle. Orda bile hiç çok net olan yada yakından fotosunu paylaşmadm gerek de duymadm.

İlgili sorular

+1 oy
48 cevap 807 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hurremsultan01 (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 171 göst.
28 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sedadz (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 217 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Havin06 (1,962 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,055 göst.