0 oy
147 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Oglum 2 ay sonra 2 yaşına girecek gece mamasını yemesini hiç sevmedi bu zamana kadar yediremiyorum hicbiseu ya sadece Süt istiyor onu içip uyuyor benimde içim rahat etmiyor gece de kalkmıyor siz napiyosunuz?

6 Cevaplar

0 oy
(14,017 puan) tarafından
Ne güzel işte canım daha ne benim oğlum süt iciyor uyuyor gece kalkıyor emiyor ya da süt içiyor 17 aylık 
tarafından
Gece kalkmıyor oğlum ben kalkarsam 1 defa veriyorum sütü istiyorum ki uyumadan önce yemek yesin
-Reklam-
0 oy
(11,089 puan) tarafından
2 yaş çocuğun gece yemesine ihtiyacı yok ki, süt tamam alışkanlık bişi diyemem ama ona da ihtiyacı yok. Benim oğullarımın ikisi de o dönemde normal bizim gibi yiyorlardı. Acıkırlarsa söylerler zaten.  İçinin rahat etmeyeceği Bi durum yok yani dert etme. Büyüdü artık bırakın acıkma hissini bilsin, kendisi ifade etsin acıkırsa. 
tarafından
Bu zamana kadar bunu çok sorun ettim oğlum da yemiyor yani öyle çok az istiyorum ki karnını süt ile değil de yemek ile doyursun
(11,089 puan) tarafından
Normal öğünlerinin arasında sık sık bişiler yedirmeye çalışıyor musun? Abur cubur, süt veya meyve vs. Yedikleri zaman da acıkmıyorlar. Biraz öğün aralarını uzun tut acıkır yer inşallah. Geceyi de takma kafaya aç olan yer ama süt gündüz de içiyorsa emin ol o yüzden yemiyor. Gündüz süt verme bence. Arkadaşım süt vermeyi bıraktıktan sonra çocuğunun yemesi düzeldi.
tarafından
Yok Süt vermiyorum gündüz gün içinde meyve veriyorum kek filan illa yiyor bazen abur cubur
(11,089 puan) tarafından
İşte benimkiler de yer ama arası kısa olursa zamanın yemeği az yerler. Araları biraz uzun tut. Abur cubur verme mümkün mertebe. Mesela kek yese çocuk doyar zaten yemek ihtiyacı kalmaz. Arayı uzatırsan acıkır da yemek yer ancak. Yemek saatleriniz düzenli olsun. Birlikte yiyin yemeği ona ayrı hazırlama sofra alışkanlığı olsun. Yemek yemezse başka şeylerle karnını doyuramayacağını bilmeli mesela, yemek yemeyene tatlı yok diyorum ben ya da yemek yemeyen acıktım diyince aynısını koyuyorum önüne geri. Yerse yer yemezse tekrar koyuyorum tekrar bişi isteyince. Yiyor sonra meyve veriyorum mesela. Tabağını çok doldurma bitirince sevin motive et onu. Daha çok şey var da yoruldum :D gündüz yemesine ayar çekmelisin yani. Gece önemli değil yemesine gerek yok
0 oy
(12,484 puan) tarafından
Akşam yemeği geç yediyse bişi vermiyorum erken yediyse ya muhallebi veriyorum yada ballı süt 
tarafından
Benimki akşam yemeğini bile doğru düzgün yemiyor :(
0 oy
(4,853 puan) tarafından
21 aylik olcak muzlu irmikli pekmezli karışım yapıyorum akşamları 
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Benim kızım da öyle akşam yemeği de yemez 6 gibi çorba ve yoğurt yer sonra bizimle canı isterse yer üstüne meyve yer süt içer yatar ama uyanmaz geceleri yemek istemez yani 
0 oy
tarafından
Evet saat 10 da veririm. Bugun ekmek yogurt verdim. Yiyebildigi kadar.  Sonrada meyve verdim.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 56 göst.
8 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Semastz (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 319 göst.
0 oy
2 cevap 36 göst.
0 oy
10 cevap 128 göst.
4 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,095 soru

11,316,949 cevap

34,762 kullanıcı

...