0 oy
367 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Oğlum hiç yalnız kalmak istemiyo ya ilgileneceğim yada kucağa alacağım. Dün bı yemek yaptım bağır çağır sebzeyi soyuyorum bı kucağıma alıp sakinleştirip tencereye öyle koyuyorum diğer sebzeye öyle geçiyorum. Bugün lavaboya gittim gelene kadar salya sümük nasıl ağlıyor. Evde artık acil işleri hallediyom. Eşim gelince  bulaşık, çamaşır, lavabo yikama vs yapabiliyom. Haftaya eşim 10 günlük işe gidecek. Yaz boyu köyde kalmak zorunda kaldım halimiz böyle olduğu için. Artık köyden usandım ve çok soğuk bebeği üşütürüm diye korkuyorum. Gitmeyim diyorum ama halimiz bu bazen kucakta bile durmuyo dışarı atıyoruz kendimizi. Şimdi ben 10 gün yalnız nasıl bakacam bu bebeye :'(

8 Cevaplar

0 oy
(4,889 puan) tarafından
Kaç aylık.  Kendinize çok alıştırmışsınız kucağa alışmış yani.  Oyuncak  vs onu ne biseyler koyun bu şekilde zor olur her türlü işlerin. Allah yardımcın olsun ya
tarafından
6 aylık. Oyuncak çok var ama yalnız durmuyo. Kucağa da kolik döneminde alıştı şimdi gazı geçti ama inmiyo
(4,889 puan) tarafından
Sakin olup yavaş yavaş sevdirerek dikkatini birşeylerle dağıtarak alıştırman lazm. Çok hassas davranıp kıyamayıp hemen alıyorsun kucağa bebekte ordan biliyor;)
tarafından
Babasida bende kıyamıyoz gerçekten bizi kullanmayı öğrendi. O kadar sesli oyuncaklar var onlarla bile 2 dakka oynadığı sonra hemen alın diye ağlıyo zaten yalnız hiç oynamıyor. Bide disariya alıştı köyde. Evimize geldik şimdi aklına gelince dışarı çıkarana kadar sakinlesmiyo. İnan bugün gece 11 e geliyodu uyutamadık babası kapının önünde dolastirarak uyuttu öyle fenalardayiz
-Reklam-
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Kanguruya koy cnm oyle yap. Yemek yaparken tezgaha koy pusetiyle onu da 

Benimki de oyleydi el mahkum olunxa yardim edip bakacak kimse olmayinca her seye bı çözüm bulunuyor... 

Yemegini gece cocuk uyuyunca yap mesela 2 günlük yap vs vs suyu seviyorsa su oynat.
tarafından
Pusette durmuyo artık dönüyo yemeği öyle çok yaparım artik
(7,791 puan) tarafından
Anladim cabim o zmn kanguru şart kizim on aylik hatta 11 oluyo ev supururken onu kanguruya koyuyom velim agriyi evet ama baska turlu yapamıyorum..
0 oy
tarafından
Anakucağı al mutlaka sen nereye o oraya yanında gelsin oğlumda kalmazdı tek bende odadan odaya peşimde taşırdım 
tarafından
Anakucaginda hiç durmadı şimdi de dönüyo koyamiyorum
0 oy
(945 puan) tarafından
Ana kucağı al canım
tarafından
Canım dönüyo bizim anakucagi var ama durmadı onda da
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bebek bu yalnız başına oyun kuracak halı yk ev işlerini oğlundan vakit bulunca yaparsın mecbur ihmal etmeyeceksin
tarafından
İşte canım gündüz uykusu yok gecede 11 den sonra gürültü çıkarılmıştı ki is yapilsin çok zor bı bebek gerçekten
0 oy
(159 puan) tarafından
Artık kucak alışkanlık haline gelmiş canım bir şekilde dikkatini dagit eline bir şeyler falan var kucaktan yavaş yavaş vazgecir ilerleyen zamanlarda da sıkıntı olur. Bir de kucağına alınca kucağında tutma süresini kısalt ilk fırsatta geri bırak 
tarafından
Kolik döneminde alıştı bı kere
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Cnm örümceğe kat televizyon dan çizgi film aç veys telefondan  
tarafından
6 aylık örümcek daha almadık ekrana da çok alışmasını istemiyorum çünkü gözünü kırpmadan bakıyo
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Kucağa ve sana alışmış canım. Yavaş yavaş kucak işini unutturmaya çalış. Yere oturup oyun oyna yanında dikkatini dağıt. Önce yerde oynamaya alışın. Sonra yavaş yavaş yanından bir dakika sonra iki dakika beş dakika böyle böyle dakikaları uzatarak ayrıl. O ağlamadan yanında ol. Böyle böyle alışır diye düşünüyorum. 
tarafından
Çok fena alıştı ya. Mutfakta yanındayım mama sandalyesine bırakıyorum gene kucak diye ağlıyo

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 47 göst.
8 Aralık 2023 Aile kategorisinde Filizsena (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 812 göst.
10 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 375 göst.
27 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 220 göst.