0 oy
119 göst.
Aile kategorisinde (86 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aaaaaaaaaaaaaa

4 Cevaplar

0 oy
(1,022 puan) tarafından
Şehriyeli tavuk suyu guzel oluyor ben domates biber rendeleyip az aci katiyorum tereyag ve az unla da kıvam veriyorum cok severim.
(86 puan) tarafından
Tam tarif verebilir misin canım ilk defa yapacağım da
(1,022 puan) tarafından
Ben once suyu kaynatip kaynayinca 1 çay bardağına yakin tel sehriye atıyorm icine pistikten sonra sos tavasina tereyag ve 1 kaşık unu kavuruyorum biber ve domates rendesi de ekliyorum az kırmızı biber ekliyorum biraz daha kavurduktan sonra corba suyundan bir iki kepce alıp sosla karıştırıyorum daha sonra da sosun tamamini corba tebceresine boşaltıyorum tuzu da istedigin kadar ekleyebilirisn.
-Reklam-
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Tavuk suyunu kaynat süz

Tencereye yağı yok şehriye koy icine bir dakika kadar kavur sonra salça koy şöyle bı çevir salça ilede sonra az su koy kaynasin içine tavuk suyunu nanesini pul biberini tuzunu ekle pişir
0 oy
tarafından
Unlu tavuk çorbası on  numara oluyor bebegim
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Tavugu haşla suyuna didikle tavukları tel şehriye koy kaynasın. Bi kapta yogurt yumurta sarısı un bol limon suyu sirke ve birkaç diş sarımsak rendesi karıştır çırp hepsini kaynayan tavuk suyundan 1 kepçe al yogurtlu terbiyeyi koy çırp bidaha al koy bidaha çırp ki içine koyunca kesilmesin sonra kaynayan tavuk suyuna yavasça ekle ve karıştır bir süre tuzunu karabiberini at bir taşım kaynasın şifadır ben hep bunu yaparım hastayken aynı tarifi kemik suyu ile de yaparım eti didikleyerek

İlgili bir soru bulunamadı

384,647 soru

11,506,511 cevap

35,159 kullanıcı

...