+1 oy
535 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ev sahibimiz geldi almancilar 1150ilk anlaşmıştık %10 zamla qnlasma yapmıştık geldi bir anda %40zam yaptı 1600 dedi. Kıs geldi minik bebeğim var ne ara ev bulup gidecem :( moralim çok bozuldu

26 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Almanci buranin halinden ne anlar vijdansizmis ordaki gibi burayida rahat saniyolar 
tarafından
Ev kadının oğlu vekil olarak gelmiş zora gelince ev sahibi orada ama ev sahibine söz soyletmiyor evimiz büyük ama kırmışlar bozmuslar ne vestiyer ne yüklük hiç birşey yok kuru eve dediği bu oysa okadarda zenginler
tarafından
Cok sacma anlasman varsa bianda 450zam yapamaz
tarafından
İşte hangi akla hizmet yapıyorlar
-Reklam-
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Yapamazzz anlaştık diyosun sözleşme var mı?
tarafından
Var tabi sözleşme ve gelmiş diyor ben 1600yaptim ne aşağı ne yukarı kaldın kaldın kalmadın ay sonu cikarsin
(7,684 puan) tarafından
Öyle bir dünya yok şikayet edin
tarafından
Eşimde öyle diyor
0 oy
(316 puan) tarafından
Canım valla artık her yerde 1500 1600 den aşağı yok evler
(316 puan) tarafından
Demek seni çıkarmak istiyor o zaman sende git polise şikayet et ben çıkmam de anlaşmamız böyle dersin
tarafından
Zaten öyle ben sıfır yeni tutan kiracı olsaydım eğer öyle verirdi ama ben içindeki kiraciyim %10 anlaşmıştık ama 1 senede %40 yaptı
(316 puan) tarafından
Canım artık herkez 250 TL arttırdı haberin olsun yani ev sahibi seneden seneye 250 verirse normal artık İstanbul da
tarafından
250 olsa iyi bunlar 450 TL canım
(316 puan) tarafından
450 çok bari 250 olsun de çünkü daha fazla indirim yapmazlar
0 oy
tarafından
Bizimde öyle 200 tl birden arttırdı
tarafından
Bizde diyoruz 200 olsa iyi ama 450 TL canım
tarafından
Çok arttırmış hakkı yok o kadar
tarafından
Gözü doymayangiller
0 oy
(2,202 puan) tarafından
Bende sıfir daire ilk kiraciyim 800 e girdim 2 sene once suan 1250 istiyolar allahtan ev almistik onun yapilmasini bekliyoruz kısa cikicaz iyice kudurdular analarinin karnindan ev sahbi olup cikmayan sonradan gormeler bunlar allahin adaleti buyuktur
tarafından
2 senede 1250 olması iyi yine bizimki 1. Senede 450 zam yapti
(2,202 puan) tarafından
Iyi olurmu ilk sene 50 ye anlastik bu senede 100 dedik kabul ettiler dusun 850 den 1250 ye cikardilar birden 400 istiyo
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Sözleşme yok mu
tarafından
Var bitti
(1,862 puan) tarafından
Kanunen o kadar zam yapamaz şikayet edin canım
0 oy
tarafından
******** böylesi tok açın halinden ne anlar hesabı 
tarafından
Akşam akşam geldiler moralimizi bozuk gittiler
tarafından
Verin mahkemeye. İnsanlar istedikleri gibi at kosturmamayi öğrensin. Sende o arada ev bakarsın bi daha yaza taşınırsın hemde birikim yaparsın.
tarafından
Öyle yapacaz malasef ev bulmak bukadar kolay degil
tarafından
Bulsan bile taşınmak en zoru.
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Öyle bi hakki yok canım haberlere de çıktı şikayet edebilirsin
tarafından
Eşimde öyle söyledi. Mahkeme yoluyla 1 sene daha oturum aynı fiyata sonra çıkarım ne yapıyorsanız yapın diye
(3,504 puan) tarafından
Yani mantıklı canım 1 sene içinde belki baktın bı mucize oldu ev sahibi oldun sende böyle sıkma kendini Rabbim ferahlık versin içine
0 oy
(868 puan) tarafından
Aallah yardim etsin canim benim
tarafından
Amin canım Allah razı olsun:( taşınma olursa bebeğimle nasıl edecem bilmiyorum
(868 puan) tarafından
cok zor canim seni anlıyorum
0 oy
(974 puan) tarafından
Bizim de kiramiza 100 de 100 zam yaptılar ve itiraz etme hakkin var kiraya bı anda o kadar zam yapılamıyor onu bı avukata sorun bizde itiraz ettik çıkaramiolarda
tarafından
Allah boyle insanların gözünü doyursun oyleyapacak eşim 1 yildaha  kalırız sonra başımızın çaresine bakariz
0 oy
tarafından

Ne vicdansız insanlarmış yaa

tarafından
Aile içinde heppsi farklı konuşuyor adam diyor 1350 kadın diyor 1500 oğlu diyor1600 evde okada değse gözüme gelmez
0 oy
(35 puan) tarafından
Bebek olacağını duyunca 150 yapacakken 100 tl zam yapan canım ev sahibim.. Allah jerkese vicdan versin gerçekten.. Kesinlikle direnin, bi ev bulmak emlakçısı depozitosu en az 6,7 bin oda en az.. Onu kirana ver kışı atlat bari canım, Allah yardımcın olsun
tarafından
Yani mecbur bu kiskalacam yoksa çok zorlanrim. Ev sahibinin kıymetini bil valla canım Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın. Zeginlerden vicdan beklemiyorum artık ben
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Allah ev sahiplerine vicdan versin kimse bunlara dur demiyor 
tarafından
Ya eşiminde memlekette evi var ama çok uyguna oturuyor senelerdir ayni 50 veya 100 TL ancak zam yapmıştır eşim diyor ben böyle olayım ki rabbimde bize böyle iyi insanlar çıkarsın ama yok para insanı kör etmiş. Çocuk ağzından kaçırdı 2 şirketim 2 cafe m var diye
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Böyle ev sahiplerine tazminat davası açabilirsiniz kuzum dün haberleri izledim kirayı biranda yükseltip ister öde ister cik diyen ev sahiplerine dava acilabilirmisiz
tarafından
Eşim onu araştırıyor böyle uzlaşma olmazsa dava açarım diyor zaten canım.
0 oy
(700 puan) tarafından
Valla evi olan kiracıyı düşünmüyo.bir aydir ev ariyorm bulamadim kocaelide bnm ev sahibimde bizi skntya soktu 7oo oturuyoduk haziranda bir senemiz doldu zam yapmicaz dedi sonraki ay 800 dedi isine gelmiyor sa cik diyo nereye cikacam oyle kira depozito elektrik su gaz nakliye kolaymi insanlari magdur ediyorlar Allah'ın verdiği ni kendilerinin sayiyorlar yazik gerçekten ..
(1,016 puan) tarafından
Kesinlikle Allah vicdan versin. 2 çocuğa bakmak bile lüks old artık . Allah yardımcımız olsun inşallah
(1,016 puan) tarafından
Uff bizi bu hale sokanlar utansın. Mecbur olmasam 1 saniye durmam da. Eşim de memur tek maaşla çocukla mecburuz kümes bulsam yeridir mantığı var. Dört duvar olsun yeter modunda. Sanıyor tek sorun araba,korna sesleri olacak. Hiç saymıyor pisliği kirini:(
(700 puan) tarafından
Ne iş ile meşgul eşin cnm nerden geldnz buraya
(1,016 puan) tarafından
Eşim memur, Ağrıdan geliyoruz
(700 puan) tarafından
Terfi istesin cnn bu memlekette memur maaşı ile zor
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Rabbim kirada olana yardım etsin   inşallah. Yeni kanunlar çıktı kiracıya. Yönelik hakkını yedirme bence  
tarafından
Ami n amin
0 oy
(945 puan) tarafından
Sözleşmen bittiyse ve yenilenmediyse 15 gün içinde sözleşme aynı şekilde geçerli oluyor. Tabi kanunlar değişmediyse. 
tarafından
Aynı şekil devam ediyor ama uğraşıyor işte bizimle oğulları
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Sözleşmenvarsa mahkemeye ver canım yasal değil bu yapılan 
tarafından
Sözleşme bitti canım
0 oy
(119,343 puan) tarafından
neden oyle yapiyo diyim sana  1150 tl almanci icin 115 euro eder oda burda bi gunluk harcligi bi market parasi olarak goruyo 1600 tl 160 euro edoyo oda bura icin cok degil onlar euro olarak hesapliyo hic bisi degil diyo o yuzden oyle birden koyuyolar 
tarafından
Aynen de öyle diyordu.
(119,343 puan) tarafından
burda en dusuk ev kirasi 1400 1500 euro o ev sahibiniz bakiyo bizimki 160 euro neki diyo basiyo zammi dusunmuyo tr icin o miktar cok yuksek
tarafından
Birde evi satmak istese 700 TL istiyor evinde boş ev hiç birşeyi yok en luks evler bile okadar değil Allah gözünü doyursun ev sahibimin.
0 oy
(731 puan) tarafından
Babamların ev sahibide Almanya'da allah rağzı olsun o böyle değil 730 tl merkezin ortasında 0 dairede Antalya gibi yerde 5 sene oturdu adam bu ay geldi Türkiye daha bide utana sıkıla 800 yaptı kirayı ve pandemi ilk parladığında 5 ayda kira almamış allah herkese vijdan merhamet duygusu versin 
tarafından
Amin amin ama öyle insanlar tek tük cikiyor

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 388 göst.
31 Ocak 2024 Aile kategorisinde Poyrazsmom (435 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 178 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Pakize333 (1,039 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 138 göst.
0 oy