0 oy
210 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (3,551 puan) tarafından

image

kızlar kargomuz geldi.. Faturası falan içinde yine de kuyumcuya götürdüm baktı altın dedi. Fiyatı olamaz diyenler vardı.. Bu arada gitmişken bebek künyelerine baktım çok uygun fiyatlara var. Doğum parasına almak istiyorum da doğumdan ne kadar süre sonra yatar sizce doğum parası birde nereye basvurcaz. Hiç bilmiyorum. Haftaya doğum var. 

3 Cevaplar

0 oy
(785 puan) tarafından
40 gün sonra yatıyordu galiba bu arada güle güle kullanın
(3,551 puan) tarafından
Teşekkür ederiz canım daha iyisi sizlerin olsun. Basvuru yapmamız lazım mı.. Benim 3 cü bebek ama ilk defa alcaz. Diğerlerinde böyle bişi varmıydı hatırlamıyorum
(785 puan) tarafından
Ptt'den alınıyor canım senin üçüncü olduğu için 600 TL yaticak ve sadece sana teslim ediyorlar o parayı yani eşine vermezler senin gitmen gerekli ayriyeten birde süt parası yatıyor onu hemen alabiliyorsunuz galiba bende unutmuşum 140 TL miydi neydi tam hatırlamıyorum onu eşine verebilirler doğum yaptığın zaman zaten hastaneden bı kağıt veriyorlar o kağıtla kimlik çıkartmaya gittiğinde eşin o parayıda nasıl alicagini bı sorsun bende unuttum valla
(785 puan) tarafından
Ben ilk dogumumu 2016 yılında yaptım ozaman vardı bu para olayı ama öncesini bilmiyorum canım
(785 puan) tarafından
İki tane kağıt verirler doğumdan sonra biri bebeğin kimliği için biride süt parasını alman için o süt parası kağıdıyla ptt'ye gidiliyordu galiba o sırada da zaten 40 gün sonra yaticak olan parayla ilgili bilgi verirler ama yinede eşin sorsun bi
(3,551 puan) tarafından
Tamam canım. Eşim esnaf sanırım o süt parasını alamayacak. Diğeri için de gidince sorarım
-Reklam-
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Ben altın değildir demiştim sevindim altın olduğuna ❤️☺️
(3,551 puan) tarafından
Teşekkür ederiz canım. Daha güzeli sizlerin olsun.
0 oy
(2,481 puan) tarafından
Çünkü internetten altın almaya kimse güvenmez, bende :) iyi bari güle güle kullansın 
(3,551 puan) tarafından
Teşekkür ederiz canım. Daha güzelleri sizlerin olsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 211 göst.
6 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Alyakus (2,379 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 112 göst.
6 Temmuz 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 899 göst.
6 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Bsr (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 2,523 göst.
11 Eylül 2020 Diğer kategorisinde METİNHAN'IM (277 puan) tarafından soruldu

382,178 soru

11,443,006 cevap

35,014 kullanıcı

...