0 oy
140 göst.
Aile kategorisinde (1,072 puan) tarafından
Kızım 2. Sınıfa gidiyor dah öncesinde kreş anaokulu deneyimlerimiz oldu arkadaslikla ilgili hiç bir sorun yaşamadık. Bu sene sinifta kiminle karkadas olmaya çalışsam ya beni duymazlıktan geliyor cevap vermiyorlar yada istemiyoruz diyolar diyor. Okul bayıla bayıla giden çocuk bu hafta resmen direndi de direndi. Nasıl bir yol izleyebilirim ne yapabilirim fikir istiyorum güzel anneler..

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Acaba iki senelik okul hayatini ben herseyi biliyorum modu olarak kullaniyo olabilirmi bazen cocuklarda bu durum oluyo cunku 
(1,072 puan) tarafından
Şöyle diyim biraz sakin yapılı bir çocuk yaramazlık olayına uzakk. Annem sende yap bişey olmaz diyorum şimdi çocuklar biraz hareketli. Ben kötü öğrenci olmak istemiyorum diyor napicam şaştım kaldim
tarafından
Zamanla alisirlar birbirlerine ben sac bas girdigim kizla okul bitene kadar kanka olmustum cocuklarin evreleri var kuzu
(1,072 puan) tarafından
Ayy inşallah kuzum
-Reklam-
0 oy
(383 puan) tarafından
Biz yeni 1 vi sinifa başladık  hic kimseyle sorunu yok herkesle arkadaş  olmus sindilik şükür  skntimiz yok ama ilkokul cocuklarinda hele 1 2 3 sinifkarda fazlasiyla arkadaslik problemi yasaniyormus ole diyolar deneyimli annneler yapman gereken sey cocugunu karsina alip anliyablcegi sekilde guzelce izah etmek okulu ve arkadaslarini sevmesi gerektigini anlat  gecici bi surec bunlar
(1,072 puan) tarafından
Anlattım kuzum kendimden örnekler verdim anlayabilecegi şekilde ama yok ağlıyor kendimi çok yalnız hissediyorum diyor
(383 puan) tarafından
Kiyamam yavru ya illaki alisip adaptasyon sorununu asacaktir aslında  brz zaman sadece...agliyor diye gondermemek yapma sakin
(1,072 puan) tarafından
Aaa yok öğretmeniyle görüştük dün oda sağolsun artı.ilgilenirim dedi için rahatladi
0 oy
(7,460 puan) tarafından
Okulunu degıstır yada sınıfını yoksa okumaktan sogur kendımden bılıyom kucuken okulda arkadasım olmadı arkadas edınende olmadı pıskolejı bozuluyo gitmek ıstemıyo okumaktan soguyo insan 
(1,072 puan) tarafından
Aynen canım dediğin doğru istemiyor gitmek zor sokuyorum okula en iyisi öğretmeniyle görüşüp fikir almak olucak sanirim
(7,460 puan) tarafından
Aynen oyle yap dıyer turlu cok kotu tıramba oluyo
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Çocuklar biraz acımasız olabiliyor. Siz öğretmen ile konuşun sınıfa toplu bı konuşma yapıp durumu çözebilir.

Ve zamanla arkadaşta bulur ısınırda ama hemen olmayabilir bazen 
(1,072 puan) tarafından
Haklısın sanırım canim
0 oy
(323 puan) tarafından
İlkokulda öğretmenim.Tavsiyem öğretmeniyle konuşun  ortak aktivitelerde buluştursun çocukları.Ona görevler versin,durumu zayıf arkadaşına ders anlatsın ya da yardım etsin.Böyle böyle kaynaştırmak .Bazen aileler dışarda sosyalleşiyor o un da etkisi oluyor bir kaç anne ile konuşup dışarda çocukları buluşturabilirsiniz.
(1,072 puan) tarafından
Canım virüs kaynaklı şuan bunu yapamam. Kimse de yanaşmaz zaten. Sınıfta çok aktif bir çocuk aslında öğret gün içinde video resim atıyor. Sürekli ya arkadaşlarına konu anlatıyor ya tahta da o oluyor iletişimi güçlü bir çocuk ama anlamadım neden böyle olmuş
0 oy
tarafından
Öğretmeniyle görüş önce ama kızının haberi olmasın görüştüğünden Bi anlat bakalım durumu 
(1,072 puan) tarafından
Haklısın canım öyle yapim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 79 göst.
20 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Mer-ve35 (501 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
15 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (421 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 78 göst.
30 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Esmosum (7,780 puan) tarafından soruldu