0 oy
87 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,591 puan) tarafından
Dün akşamdan beri midem ağrıyor kızlar, Gasvin, Gaviscon içtim ama fayda etmedi. Emziriyorum diye başka bir ilaç da kullanmak istemiyorum. Neden olduğunu bilmiyorum birde afedersiniz biraz ishal olmuşum  Augmentin diye antibiyotik kullanıyorum bir haftadır herhalde onun yan etkisi. İshale iyi gelecek yiyecekler de yiyorum ama midemin ağrısı hâlâ geçmedi. Var mı önerebileceğiniz bir şeyler?

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Direk nane limon mideye direk yatıştırır
(4,591 puan) tarafından
Nane emzirenlere iyi gelmiyor diye biliyorum :(
tarafından
Ben kullanıyorm cnm hiç bişi olmuyor bebeğime de veriyorum hem grip olmaz
(4,591 puan) tarafından
4 aylık ama daha :) Teşekkür ederim canım.
-Reklam-
0 oy
(761 puan) tarafından
Yumusak armut ye gecmis olsun
(4,591 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ilık süt , yulaflı ya da kaymaklı bisküvi ye canım midem de gastrit var benim de. Gaviscon şurup bana da fayda etmiyor. C vitaminli besinlerden uzak dur biraz. Elma portakal gibi meyveleri yeme. Çok salçalı yemek yeme acı baharatlı şeyler çikolata kahve bunlara biraz ara ver. Her miden agrimasina ılık su iç bolca.. evinden ve çantandan da bisküvi eksik etme. Sıkıntı stres yapma bunlar midenin düşmanı.. muz ye hem mideme iyi gelir hem de ishaline. 
(4,591 puan) tarafından
Muz yedim ama hâlâ geçmedi devam edeyim bari... Çok teşekkür ederim canım.
tarafından
Dinlen biraz su iç su midedeki ağrıyı azaltır. Mide agrisindan bir gün hastanede yattım tam 8 saat midem ağrıdi ağrı kesici serumlar hiç biri fayda etmedi. Çiğ köfteyi çok severim iş yerindeyken yemek molasında hep çiğ köfte yerdim ac karna hastanelik olunca dikkat etmeye çalışıyorum. Onunla geçmiş olsun canım
(4,591 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim, bende hamileyken ağrımıştı da serum takmışlardı ve geçmemişti ama bildiğim kadarıyla gastrit yok bende, sana da çok geçmiş olsun canım.
tarafından
Teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından
Şekerli şerbet yap iç canım tatlı mideye iyi gelir bal varsa bal şerbeti yap mideyi rahatlatır çok geçmiş olsun 
(4,591 puan) tarafından
Peki çok teşekkür ederim canım
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
tarafından
Mide agrisimi yanmasimi yanmasıyla ingiliz karbonati bir bardak suya 1 çay kasigi
(4,591 puan) tarafından
Yok ağrısı. Teşekkür ederim.
0 oy
tarafından
Arkadasın annesi midesi ağrıdıkça şerbet yapıp içiyor iyi geldiğini söylüyor 
(4,591 puan) tarafından
Nasıl bir şerbet? Teşekkür ederim.
tarafından
Şekerli su
(4,591 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(11,069 puan) tarafından
Mide için nane çayı en iyisi. Yalnız mide yanması varsa limon koyma içine sadece nane çayı yapsan iyi olur
(4,591 puan) tarafından
Bir arkadaş daha önerdi gerçi ben emzirenlere nanenin iyi olmadığını duymuştum ama. Teşekkür ederim canım.
(11,069 puan) tarafından
Bi bardaktan bişe olmaz canım. Hamileyim asıl hamilelikte iyi değil ama midem çok kötü olunca annem söyledi içtim rahatladım Vala..
(4,591 puan) tarafından
Anladım sağ ol teşekkür ederim.
(11,069 puan) tarafından
Rica ederim çok geçmiş olsun
(4,591 puan) tarafından
Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 64 göst.
8 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mevah (1,533 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 74 göst.
9 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cgdmgnn (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 53 göst.
2 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Panikanne (418 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 54 göst.
15 Haziran 2024 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (326 puan) tarafından soruldu

385,605 soru

11,529,532 cevap

35,200 kullanıcı

...