0 oy
148 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar iki yaşında kızım var salı günü hastaneye götüreceğim hem kan hem idrar tahlili yaptırmak istiyorum ama kızım bezli idrarını evde lazımlığa yaptırsam bir şekildede ağzı kapalı bişeye koyup götürsem olurmu çünkü kızım hastaneden verilen şeyi taktırmaz zorluk çekeriz

9 Cevaplar

0 oy
tarafından

Oluyor diye biliyorum. Benim arkadaşım öyle yapıyor. 

tarafından
Ay inşallah olur canım ya hani idrar bekliyoya sonuç verirmi acaba diye düşündüm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Idrar tahlilinin belli bir süresi var canım numuneyi verdikten sonra hemen alıyorlar tahlile beklememesi lazım sen laizmligi yanına al hastanede yaptır numune kabına koy ver hemen 
tarafından
Beklese sonuç çıkmazmı canım biliyomusun lazımlığı alsam bile rezillik çekeriz kızım evde bile zor oturuyo hastanede imkanı yok oturmaz birde artık anlıyo hastane sağlık ocağı kavramını ağlıyo korkup
tarafından
Bir işe yaramaz canım bekleyen idrar ya o torbayı takacaksın yada dediğim gibi yapacaksın o olmaz diyorsun o zmaan mecbur torbayı takacaksın canım daha olmadı sonda takip alırlar idrarını
(1,499 puan) tarafından
İdrarını yaptıktan sonra yarım saat içinde vermen lazımmış ona göre ayarlaman lazım
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(1,772 puan) tarafından
İdrar tahlili yarım saati gecmiycek canım ben çok veremeden döndüm hastaneden evde yaptırıyorum kardeşim hemen arabayla bırakıyor yarım saati geçirmeyin demişti doktor yoksa almıyorlar 
tarafından
Öylemi canım tüh ya bende gitmeden hallediyim orda veririm diyodum
0 oy
(10,343 puan) tarafından
Tahlilde doğru çıkma süresi 30 dk dır hem de en az nesneye temasla siz bezden alacaksınız ya da lazımlıktan kaç çeşit bakteri bulaşacak
tarafından
Öyleymiş canım teşekkür ederim yinede
0 oy
(530 puan) tarafından
Yaptıktan 40 dk içinde vermen gerekiyor canım doktor öyle demişti 
tarafından
Anladım canım da benim dediğim gibi olmuyormuş steril şekilde olması lazımmış
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Lazimlik olmaz ama idrarını yaparken idrar kutusuna doldurabilirsin 
tarafından
Tuvalet eğitimimiz yok henüz canım hani dedim bir umut yaparda bende dediğim gibi hallederim dedim ama olmuyormuş
(1,856 puan) tarafından
Benimkinin de yok ama erkek  o yapınca gizlenip yapıyor bir şekil tabağı tutup dolduruyorum hemen
tarafından
O yönden şanslısın kuzum kız olunca biraz sıkıntı oluyo
0 oy
(312 puan) tarafından
Lazimliga yaptırmayın öylede içinde mikrop vs çıkıyor evde herhangi bir kap olmaz ondada çıkıyor biz denedik ve çıktı geri aynı gün poşet takip icindem silinga ile çektik yeni aldık silingayi iğnesi üzerinde iken içine sokup çekmiştik poşetin ve temiz çıktı tahlileri 20 dk içinde de hastanede olması gerek 1 hafta oldu biz vermiştik 
tarafından
Yaa canım kızım çok huylu bir kere daha tahlil verecektik verdiler hastaneden poşet yok taktırmadı rahatsız oldu çekiştirdi bende böyle bi çözüm bulmuştum kendimce ama olmuyormuş
(312 puan) tarafından
En çok hoşuna giden şey ne mesela yatarken neyle uğraşmayı sever ben telefona baktirip yapmıştım eşim telefondan cuf cuf trenleri açtı onu çok sever bende poşeti takmıştım evde yaptık tabikde yapmdn önce anne çiş dedi bez de takmıştım yap kuzum bezin var dedim oylelikle yaptı biz bu şekilde çözüm bulduk diğer türlü her şekilde mikrop vs çıkar
0 oy
(387 puan) tarafından
Ben eczaneden ozel bi plastik ped almistim kizima o sekilde aldilar tahlil icin
tarafından
Bende alıyım zorluk çekersek canım sağol
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Olmaz en siteril kaba yapması gerekiyo ve yarım saat içinde en geç idrarın labaratuvarda işlenmesi gerekiyo
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 62 göst.
18 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Yagmuurr55 (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
21 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mavirane (395 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 1,040 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 69 göst.
6 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lasyamm 21- (158 puan) tarafından soruldu

379,607 soru

11,363,858 cevap

34,841 kullanıcı

...