0 oy
369 göst.
Diğer kategorisinde (280 puan) tarafından

Iyi geceler hanımlar.<3 Nasılsınız?

Sorum şu. Bebeğim 10 aylik olacak neredeyse. ilk adım ayakkabısı aldım 17 numara ama aylardır ayakları hep aynı ayakkabı hep büyük geliyor. Hala yenidogan çoraplarını giydiriyorum. 9_12 aylik bebeklerin ayağı 12 cm 18 numara oluyormuş ortalama olarak. Benim kızımın ayağı 9,5 cm. Var mı aranızda böyle bir durum yaşayan. Normal midir? Yani endiselenmemi gerektirecek doktora gitmemi.  gerektiren bir durum var mı sizce??   

10 Cevaplar

0 oy
(2,211 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Benim oğlum:) 2 yaşına girecek ekim de 22 numara giyiniyor. Doktor genetik dedi benim ayaklarım da küçük 35-36 arası giyiniyorum, eşimde 40 numara :) bize herhangi bir sorun yok dedi

(2,211 puan) tarafından
Bana ebe dedi ki erkek bebek ayağına göre ayakları çok küçük, bu kadar başka açıklama yapmadı. Bende hemen aldım doktora gittim :) genetik bebeğinizin herhangi bir sorunu yok dedi. :) ama ebe öyle bir söyledi ki sanki bir eksiklik varmış gibi, yoksa bende farkındaydım ayaklarının küçük olduğunun, rica ederim allah başka dert vermesin inşallah
(280 puan) tarafından
Evet ben de 9 ay aşısı için gittiğimde söyledi. Bu bebek bu ayaklarla zor yürür dedi gıcık. İyice korktum.  Yoksa her bebek farklıdır bunun bilincindeyim. Sağlıklı olması tek arzum.
(2,211 puan) tarafından
Benim oğlum o minnak ayaklariyla 10 aylık yürüdü :) 20. Ayına kadar 19 numara giydi :) daha yeni 22 aldım oda önü boş. :) kışın 2 çorap giyerse belki olur :) bazen bazı doktor ve ebeleri boğazlayasım geliyor.  :)
(280 puan) tarafından
Ya o yüzden aşıları dışında aile hekimliğine gitmiyorum. Sadece moral bozuyorlar. Ben de pıtı pıtı yürüdüğü zamanları görürüm inşallah.
(2,211 puan) tarafından
İnşallah  ❤️
-Reklam-
+1 oy
(12,852 puan) tarafından
Oğlumunda öyleydi yapılı olmasına rağmen ayakları hep minicikti ama bu yaz bir den büyüdü 3 tane ayakkabı aldık :) 
(280 puan) tarafından
Yaa öyle mi. Teşekkür ederim.  Ana yüreği işte pimpirikliyim bir de içime su serptin Allah razı olsun.
(12,852 puan) tarafından
Senden de Allah razı olsun canım annelik böyle işte :)
+1 oy
(2,819 puan) tarafından
Benim kızım da öyleydi sonra birdenbire kocaman oldu 26 aylık 25 numara giyiyor gören 40 giyer ilerde diyor 
(280 puan) tarafından
Hahahaha yesinler ayaklarını. Sağlıklı olsunlar da hiç mühim değil gerisi.
+1 oy
(3,832 puan) tarafından
Kuzum 30 yaşımdayım  ayaklarim 34 nummara spor ayakkabilarimı hep çocuk reyonundan alıyorum topukluya çift kalıp koyduruyorum kafaya takma çokta kötü bir şey değil 
(280 puan) tarafından
Yaa ne sirindir şimdi. Bebekler için kötü bir durum diye endişelendim. Yoksa büyüyünce kucuk ayak çok güzel hele ki kadınlar da :))
(3,832 puan) tarafından
Genetikle falan ilgili değil annemin ayakları 38 babaminki 42 numara endişelenme bence ayaklarım esiminkinin yarısı gibi nerdeyse ben seviyorum güzel duruyor bence
(280 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından

ne guzel ıste kucuk ayaklı olur buyuyunce bazı bebelelrın kucuck oluyor buyuyunce benımkı gibi olmasından ıyıdır (40) :D şaka bır yana sevıyorum ayaklarımı 40 ama ınce guzel :D

(280 puan) tarafından
Demi ama :)) ben de öyle düşünüyorum fakat bir yanım da sanki anormal birsey varmış diyor
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Benim  kiziminda küçük hic ayagini olcmedim :)  sanmam sorun oldugunu o bakimdan bi kadin 36 giyer baska kadin 40 yani... İkisi de saglikli birey herkes ayni olmaz cnm
(280 puan) tarafından
Evet yetişkin olunca 36 da 40 da sağlıklı birey bunu biliyorum. Bebekler için durum aynı mı onu söylemeye çalıştım. Mesela baş çevresi normalden büyük ya da küçükse ciddi sorunlar teşkil edebilir. Fakat yetişkinlik dönemin de böyle bir durum söz konusu değil. :))
(7,791 puan) tarafından
Bas çevresi farkki konu cnm bıngıldak acik ya beyin gelisimini ordan anliyolar ya beynin su toplamasi yada bingildagin erken kapanmasi sikinti yani
(280 puan) tarafından
İşte ayakla ilgili bilgim olmadığı için onun da bu şekilde bir sıkıntının habercisi mi dedim.
(7,791 puan) tarafından
Ha anladim cnm :)
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Senin ya da eşinin ayağı çok mu küçük genetik olabilir bu benim boyun 170 ama ayaklarım 36 numara şuan kızım 9 aylık 17 numara giyiyor yani 3 6 aylık olan ayakkabıları şuan hala oluyor hatta önü boş
(280 puan) tarafından
Ben 37/38 giyerim eşim 42 numara giyer. Ailede de yok öyle 36 numara falan canım.
(4,089 puan) tarafından
Bi problem olduğunu düşünmüyorum canım birden çocukluk döneminde daha hızlı büyüyecek olabilir eğer gelişimde önemli olsaydı her ay kontrolde onu da ölçerlerdi :)
0 oy
(2,352 puan) tarafından

Canim benim ayaklarim 36 oglum 29 kizim 26 bbegimde 17 kucuk olmasi avantaj :D

(280 puan) tarafından
Evet küçük ayak göze hitap ediyor sanırım:)
0 oy
(8,956 puan) tarafından
Bizim kinin ayak büyük olacak 13 aylık 22 giyiyor:)))
(280 puan) tarafından
Masallahhh. Sağlıklı olsun da canım.
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Benim oglumunda öyle CANIM 7 aylık ama ilk adim ayakkabısı bayağı bol cm olarak olcmedim ben 36 esim 40 numara giyiyorum genetikdir diye düşünüyorum
(280 puan) tarafından
Bizim ayaklarımız öyle küçükte değil canım. Ama yorumlardan sorun olmadığını anladım cok şükür. Benim için de önemli olan bu. Akışına bırakacağız;)))

İlgili sorular

+1 oy
37 cevap 329 göst.
14 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.
0 oy
9 cevap 155 göst.
11 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (913 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 65 göst.
24 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emmarose (261 puan) tarafından soruldu

377,990 soru

11,313,974 cevap

34,753 kullanıcı

...