0 oy
109 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (417 puan) tarafından

Bebeğim 5 aylık oldu. Doğduğunda sarılık geçirdi 3 defa ışık tedavisi gördü. Kuvezden çıktıktan sonra sol gözü akmaya başladı hala daha akıyor. 4 tane goz doktoruna götürdüm damla verip gönderdiler. Doğuştan göz yasi kanalı tıkanıklığı var masaj yap 1 yasina kadar geçmezse ameliyat olur dediler. Damlalar çare olmadı msaj yaptım fayda etmedi. Özele götürdüm oda orda masaj teknigini farklı gösterdi onu yapmaya basladm 1 ay oldu ama yine bir faydasi yok. Sabırla masaj yap dedi sadece. Başka bir doktor önerdi bir yakınım ona gittim geçen hafta oda bu bebekte göz tansiyonu var retina bozukluğu var dedi 4 yaşında körlükle ugrasirisniz hemen araştırmaya götür dedi sevk yazdı. Retinasi normal bebege göre çok büyük duruyor falan dedi korkuttu beni. Göz yaşı tikanikligini da demirle açıyorlar orda dedi. Bu güne kadar hiç bir doktor göz tansiyonu var demedi belirtisi oluyor mu bu durumu yasayanlar var mi. O doktora pek inanmadim çünkü herkese sen kör olacaksin diyormus hep. Bebegimin gözlerini de atıyorum normal mı büyük mü 

image

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Normal bence cnm yaa çok geçmiş olsun kuzucuğa Rabbım acısını göstermesin 
(417 puan) tarafından
Amin canim
-Reklam-
0 oy
(700 puan) tarafından
Allah korusun cnm ya bende göz tansiyonu var ailemde genetik ama cocuklarda daha bakmıyor kendi cocuklarima baktirmak istedim olcemeyiz dedi yedi yasindan once nasil sacma hemen göz tansiyonu teşhisi koymuşlar korkma öyle bişey yok tur en azndan göz tansiyonu için diyebilirim ama retina bilemem sen bol masaj yap benim küçüğünden bir gözü hep sulanip çapaklanma yapiyordu bir damla verdielr kullandim bide masaj yaptm gecti
(417 puan) tarafından
Valla bende anlamadım ölçüm yapılıyor dedi araştırmaya gidecem inşallah yoktur masaj sürekli yapıyorum
(700 puan) tarafından
Yok yapmıyor saçmalamasnlar yedi yaşından önce yapiln ölçüm yok hem bu cocugun gözü ile goz tansiyonu ne alaka enfeksiyon gibi duruyor sen özele git aynını derler
(417 puan) tarafından
Özele götürdüm oda olculmeden bilemem dedi
(700 puan) tarafından
Cnm iste yapmıyor lar bebeklere ölçüm hala aklim almıyor ben çocuguma yaptırmak istedim yapılmıyor dediler devlette öyle olsa ozelde yapiyorlar dicekti neyse kafanı bulandirma inşallah bir sey yok
0 oy
tarafından
Benim bebeğimde geçmeyen göz yaşı tıkanıklığı vardı. 1 ay damla kullandım geçmedi. Sonra antibiyotik damla kullandik geçmedi masajı yaptım geçmedi. Cocuk doktoru Osman gönülal anne sütü damlatın dedi çocuğumun gözü geçti hemen birden. Sabah öğle akşam Damlat. Ama yine de retinadwn ötürü hastaneye git inşaallah
(417 puan) tarafından
Deneyim kuzum inşallah işe yarar teşekkür ederim
tarafından
Bana söyle canım sonucu inşaallah
(417 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Geçmiş olsun kuzum başka dr a da git bebeğimde yok ama ben de var göz tansiyonu iyi de retinası kalın olan kişilerin göz tansiyonu yüksek çıkar zaten bana bi dr göz tansiyonu var dedi bi dr da retinan kalın dedi o yüzden yüksek çıkıyo normal yani dedi kalem gbi bşy değdirip ölçüyo retinayı öyle mi yaptı size de
(417 puan) tarafından
Evet öyle yaptı ama kaç geldiğini söylemedi
(5,376 puan) tarafından
Sen başka bi yere de git Allah korusun körlüğe kadar gidiyo bi anda yükselince anlamıyomuşsun bile hatta bna sürekli sinirlerini kontrol edicez demişti kötüye mi gidiyo nası diye yani
(417 puan) tarafından
Doğuştan oluyormus buda öyle soyledi. Hatta şey dedi kuvezden yatti mi dedi evet sarılık tedavisi gördü dedim onda bebeklere oksijeni ayarlayamiyorlar gözünün arkasindaki sinirleri yakıyor dedi kuvezde kalan çok çocuk da oluyor dedi. Ozele gittim sonra ölçüm yapılmadan bilemem oladabilir diyor araştırmaya gidecem inşallah randevu bulabilirsem

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 136 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde S.polat (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.
4 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 114 göst.
18 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Berivan022 (3,527 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 130 göst.