0 oy
117 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,019 puan) tarafından
Kizlar oğlum 5 aylik 2 gündür meme reddi yaşıyorum eskisi gibi emmiyor.  Zorla tutturuyor çığlık çığlığa ağlıyor. Ne yapmam.lazim tecrubeli anneler yardım edermisiniz ?

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Diş cikariyir olabilir mi
(1,019 puan) tarafından
Bilmiyirm ki  elide hep ağzında..
tarafından
Diş dir bnm oğlumda öle emmiyor agliyor disden dolayı
(1,019 puan) tarafından
Yaa erken değil mi?
tarafından
Hayır bnm oğlum çıkardı dış
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben çözüm bulamadım canm malesef 2. Ayda yasadık o reddi ve kızım galip geldi. O yuzden tavsıyem yok şunu  yap olur bunu yap olur dıyemıycegım :(
(1,019 puan) tarafından
Hadi ya :( sizinki çok erken bırakmış:(
Teşekkür ederim kuzum.
tarafından
Aynn canm cok erken braktı. Bıraktıgı gunden berı 7 aydır sagımla beslıyorum kızımı
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Bizde de 3 aya girdik basladi iki aydır hala da devam ediyor aşırı gönülsüz. Bu ay sadece 200 gr almış mesela. Ben ayakta emziriyorum sallayarak bazen emzik veriyorsan (benimki emziği alıyor mememi almıyordu) emziği veriyordum onu emerken emziği çıkarıp hemen mememi veriyordum birkaç yudum alıyordu öyle bakıyordu süt geliyor hemen kafasını çevirip ağlıyordu. Bu şekilde dakikalarca uğraşıp emziriyordum. Bir de uyku halindeyken emiyor. Uyutuyorum emzikle uykuya daldıktan sonra yavaşta emziği alıp mememi veriyorum bu şekilde biraz emiyor.  Başka birşey verme mama falan sen vazgeçersen hemen bırakır. Çok zor oluyor Allah yardımcımız olsun 
(1,019 puan) tarafından
Yok cnm benimki eksiktin değil. Ek gıdaya için tadima başla dedi Dr. Başladım böyle oldu farklı tad arıyor. Ama memeyi bırakması için çok erken. Sütüm de varken emsin istiyorum yavrum.
0 oy
(202 puan) tarafından
Ben de yssadim malesef 4 aylikken basladi 6. ayda duzeldi. Cok yipratici bi surec ama birakmadim ucunu suan oglum 19 aylik ve meme bagimlisi resmen. Ben yeri geldi ayakta kucakta emzirdim bazen uzanarak emzirdim. Hic tutmadigi zamanlarda kucagimda sallayarak uyuttum ve uyku sersemiyken verdim emdi. Arada hic almadiginda sagip biberonla verdim ama alosmasin diye nadiren hic emmeyip ac kaldigi zamanlarda. Ve sonucta ben kazandim :) 6 aydan sonra da vermeyince aglamaya basladi bu sefer :) 
(1,019 puan) tarafından
Kuzum bende ayakta denedim uzanarak denedim yok istemiyor . En son uykuda veriyorum artık alıyor.
(202 puan) tarafından
Heh ordan yuru iste. Gunduz de sagip biberonla ver. Bi sure sonra normale donucek emin ol eziyeti biticek sakin vazgecme. Bu sikintiyi yasadigim donem cok arastrdim cok insanla konustum. Ugrasmiyim diye vazgecersen bidaha emmiyo ama ugrasirsan normale donuo canim.
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Ay kuzum bizde 2.ay başladı şu an 6.aya girecez uyurken emziriyorum onun dışında mama veriyorum yani uyanikken başka çare yok ac kaliyo yoksa artk ne zmana kadar o da uykusunda emerse
(1,019 puan) tarafından
Aynen al canm bende uykuda dayıyorum ağzına.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 52 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 55 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde SnurT (205 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 86 göst.
17 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Brpyd (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 87 göst.