0 oy
181 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (24 puan) tarafından
Oğlum 18 aylık oldu şu bir hafta öncesine kadar . Sağlık ocağında aşisi yapılırken kilo 11 boy 80 cm çıktı.. 

Çok şükür rabbime bence gayet iyiydi...

Ama şu bir haftadır kayinvalidemlerdeyiz ...mustakil.bi evde yasiyolar ... Çoluk çocuk konu.komsu herkes bi arada ...

Ben çocuğu içeri sokupta bı yemek yediremiyorum.

Burada o kadar hareketli o kadar hareketli ki görmeniz lazım daha sabah gözünü acamadan hemen dış kapıya gidip dışarı çıkmak istiyor.

Güç bela aldiridgim o 11 kiloyu resmen bu hareketlilik ve yememe sorunuyla verecek diye korkuyorum.gelisiminde sıkıntı olur diye korkuyorum.

Bugün de diş ameliyatim var zaten onun büyük bir kaygısı var da bende..

Enerjim o yüzden o kadar bitikki.

Sizce bu kadar kafama takmama deger mi?

Gerçekten artık yoruldum ya

11 Cevaplar

0 oy
(1,946 puan) tarafından
Bence bu kadar takma hareketli zaten illaki karnı acikicak bisi yicek benimki 14 aylık olacak her gün çıldırıyorum yemek yedirmek için ama yemiyor o zaman yeme acıkınca illaki yicwksin diyorum gidiyor :) Eger ki için rahat etmiyorsa doktora götür belki vitamini veya en bilim iştah açıcı bisi yazar 
(24 puan) tarafından
Çok teswkkur ediyorum cok
-Reklam-
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Çocuk o canım atacak enerjisini bence bu kadar dert edecek bir şey yok sağlığı yerinde ise boşver kilosunu gayet iyi bence oğlumda 17 aylık 12 kilo 
(24 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canimm
0 oy
(1,680 puan) tarafından
Canım oğlumla aynı kiloda ve aynı yastalar gayetye iyi bence inan benim oğlumda senin ki gibi bir yatmadan yatmaya durur bıraksam akşama kadar ayakta Allah can sağlığı versin eğer yemesi içmesi yerindeyse sorun değil gelişimi açısından keşke oğlumun da burda oynayacak arkadaşı olsa ama yok ona rağmen durmuyor bir dakika yerinde her fırsatta ver eline birşeyler yesin
(24 puan) tarafından
Canımsın ,Allah razı olsun
0 oy
(202 puan) tarafından
Oglum da 19 aylik olmak uzere. Iki gundur kayinvalidemdeydim eve dogalgaz yapildigi icin. Inan aglata aglata iki lokma anca yedirdim. Dun evime geldim bi baktim normale dondu. Mekan degisikligi insan degisikligi etkilio. Evine donunve o da normale doner bence. Hemen kilo kaybetmez az yedi diye. Uzme kendini. 
(24 puan) tarafından
Dimi ya bende aynısını düşünüyorum gerçekten düzeni degisince cocouk cok farklı oluyor
0 oy
(971 puan) tarafından
Bizimki de cok hareketli 18 aylik 9 kilo basta çok sikinti ediyordum ama ARTIK takmamaya çalışıyorum sonuçta hareket etmesi de gelişimine katkı sagliyor sirf kilosu inmesin diye aksama kadar oturmasını bekleyemeyiz o zaman daha kötü olur kafana takma 
(24 puan) tarafından
Canımsın çok tesekkur ederim
tarafından
Benim bebegimde 19 aylik olacak 9 kilo .
0 oy
tarafından
Kendinizi motive edin ne anneler var cocugu koşsun oynasın diye dua eden, hep böyle bardağın dolu tarafından bakın mutluluk bu şekilde sağlanır, cocugun kaybettigi 1-2 kilodan bişey olmaz, benm erkek kardeşmde kucukken zayıftı hareketlilikten ama herseyi sağlıklıydı, doktor skntı yok diyordu, şmdi büyüdü yapılı bi delikanlı oldu , kafanızda basit görün böyle şeylerii, illa acıkınca yer büyür merak etmeyin
(24 puan) tarafından
"Kafanızda basit görün "
Gerçekten aslında ne kadar güzel bı cümle
tarafından
Öyle kuzum kafamızda bseyler kurmamız olayaları değiştirmiyor aksine daha cok dibe çekiyor bizi, ne kadar yedirsende alabildigi kadar kilo alacak sen elinden geleni yap gerisini Allaha birak
0 oy
tarafından
Kızım onalti aylık on kilo bile yok. Yanında şuan arkadaşı varsa, oyun oynayabileceği birileri varsa ne güzel. Gelişim sadece fiziksel olanı önemli değil ki. Sosyal olarak gelişiyor, duygusal olarak gelişiyor. Bence bunlara odaklan. Kilo bu alır da verir de. Biz kızıma arkadaş bulacaz, sosyallessin diye kendimizi paraliyoruz:)
(24 puan) tarafından
O kadar umursamaz  yazmissin ki, daha doğrusu umursamaz demiyim rahat diyim  :)) valla aynı kafada olmak çok istiyorum
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm çok kafana takma o dönemden sonra çocuk çok hareketli olduğu için yediğini de eritir. Öle zorla kilo aldırmak olmuyor. Az yesede vitamini alır o . Zayıf olmak dengesiz besleniyor anlamında değil.
0 oy
(154 puan) tarafından
Kızım 6 yaşına yeni girdi 16 kilo en fazla 17 ye çıkıyor 
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Değmez canım geçici bir süreç merak etme benim kızımda şu an 18 aylık yaklaşık 2 ay kadar hicbirsey yemedi sadece anne sütü ve salatalık kemirdi sonra aniden iştahı açıldı belki belki biraz kilo kaybı yaşayabilir ama gelişiminde sıkıntı olmaz merak etme 
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Keske benim çocuğumun bi ortamı olsa da sabah kapıya çıkıp akşam gelse. Bahçelerde otun tozun içinde oynayabilse. Bence bu kadar takılma illaki yiyecektir.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 298 göst.
2 Eylül 2020 Aile kategorisinde Fatmagul81 (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 300 göst.
17 Mart 2024 Aile kategorisinde Zeyneb.Ali (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 577 göst.
24 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,428 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 727 göst.