0 oy
124 göst.
Diğer kategorisinde (7,768 puan) tarafından
Kayınvalidem geçen hafta il dışına düğüne gitti geldi tarhana yaptı tarhananın ertesi gün aşır hasta oldu hastaneye gitti test vermiş pozitif eşime dedim ki annene söyle o tarhana yenmez dedm bn söylersm yanlış anlar dedm sözde kaynanam zerre inanmıyorum filyasyon ekibine sormuş onlar yenir bişi olmaz demiş şimdi kızlar bu tarhana yenir mi oraya gittiğimde ben yememde onlar yiyince yine hastalık tekrarlamaz mı birde filyasyon ekibi görümcem ve kayınpederime işe gitmiceksiniz 5 gün çift maske ile dışrı çıkabilirsiniz sonra test vereceksiniz demiş ama kayınpederim bugün işe gitmiş doktora sormuş git demiş ve kayınpederim emekli ama yemek arabasında yemek dağıtıyo bir ton kızdm pozitifse onca insana yazık değil mi 

3 Cevaplar

0 oy
(7,402 puan) tarafından

Yenir tabi canim niye yenmesin cansiz ortamda virus zaten yaşayamaz.  Sen kalbini ferah tut ondan bise olmaz 

Çift asılilar ve test yapıp negatif çıkanlar karantinaya girmiyor artik canim. Kaynatan asi yatırdıysa ondan çıkmıştır. 
(7,768 puan) tarafından
Kuzu cansız ortamda yaşamıyosa temastan nsl bulaşıyo hani ilk zamanlar marketten alınanları güneşte bekleten yada yıkayanlar vrdı
(7,402 puan) tarafından
Canim biz derste görmüştük hocalar cansız ortamda yasamaz derdi.  Hadi temasla geçtiğini düşünelim ozaman da zaten günlerce yasamaz imkansız. Yani çok cok bi  kac saat canli kalır. Tarhana yapılmış sonuçta 14 gun karantina var oraya gitseniz gunler gecmis olacak korkma yani.
(7,768 puan) tarafından
Tamam kuzum ben yine yemiyim :)) garanti olsun
-Reklam-
0 oy
(27,297 puan) tarafından

Tarhanayi bilmemde ne demek çift maske ile dışarı çıkabilirsiniz 

(7,768 puan) tarafından
Banada ilginç geldi aşılı oldukları içinmişş
(7,768 puan) tarafından
Beş gün sonunda test vereceklermiş
(27,297 puan) tarafından
Değişik gerçekten
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Valla ablamda karantinada kışlık yaptı bana da getirdi ondan bişey olmaz,yedikte zaten olmadı, temaslı onlar evden çikmamalari lazım 
(7,768 puan) tarafından
Yanii dimi banada saçma geldi bide pozitifse taşıyıcıysa yemek yiyenler nolacak

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 480 göst.
24 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,367 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 112 göst.
0 oy
3 cevap 357 göst.
31 Ağustos 2020 Aile kategorisinde 2prensannesi:) (778 puan) tarafından soruldu
0 oy