0 oy
338 göst.
Aile kategorisinde (692 puan) tarafından
Eşim hamileligin  başından beri özele git diyo buradaki devletler çok kötü bende maddi durum sıkışık diye ısrarla devlete gidiyorum iki gün önce gece aşırı sancıdan devlet hastanesine gittik ilgisiz davrandılar açıklık olmasına sanciya rağmen ilaç yazılmadı aşırı tepkili bağırarak konuştular hastaneden çıktıktan sonra sabaha kadar ağladım eşim de çok kızdı sana özele gidelim diyorum yok diyorsun diye çünkü eşimin kazancını ben yönetiyorum ve asgari ücretle zor geçiniyoruz ertesi günü özele gittik ve doktor erken doğum olabilir ilaç yazmadilar mi dedi yok diyince bu ne sorumsuzluk ilaç alman lazım dedi neyse doğuma 2 bin istiyorlar bende devlete mi yapsam diye kararsız kaldım eşim 2 bin çok değil özelde olucak diyo ayrıca hastane çok çok iyi davrandi eşim bile aşırı mutlu oldu ilgiden dolayı  annem çok kızdı canından kıymetli mi kendini bu kadar kıymetsiz yapma diyo kaç gündür ağlıyorsun kötü davrandıkları için değer mi diyo herzaman ucuza kaçtık sonunda yine değersiz olduk dedi ben mi yanlış yapıyorum acaba kaç saat için hareketlere dayanırım diyordum kafam bı milyon oldu 

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Çocuğuna birşey olsa maddiyat i düşünecek mısın canım? Bizde asgari ücret ile geçiniyoruz ve acimiyorum bebeğim için giden paraya sadece testlerimi devlette yaptırıyorum. İnsan yerine koymuyorlar.
-Reklam-
0 oy
(849 puan) tarafından
Yanlış yapıyorsun, özele devam etmelisin. 
0 oy
tarafından
Evet bazı durumlar insanın belini kırıyor ama bazen de mecburiyet olunca ainsnan borca bile giriyor rabbim yardımcın olsun bebek nasibiylee gelir 
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Bende senin yaptığını yapıyorum işte maaşı herşeye göre ayırıyorum sonra ben ortada kalıyorum kendim değil ama çocukları özele götürüyorum Dr çok iyi Cook ilgili biraz pahalı ama olsun
(692 puan) tarafından
Beni en iyi siz anlarsınız o zaman :) kötü durum keşke eşim yönetse paranın kıymetini bilse herşeyi en ince ayrintisina kadar benim hesaplamam ayarlamam lazım yoksa gitti o ay aç kaldık
(1,850 puan) tarafından
Kız inanki böylesi daha iyi oluyo çünki evin herşeyini kadın biliyo ne eksik ne fazla erkek sabahtan akşama kadar işte ;) kiz inanki kendimize bı don alamiyoz :)
0 oy
(800 puan) tarafından
Valla  cnm 2 bin e özel bile kalmadı artık sen düşün 
0 oy
(2,732 puan) tarafından

Normalde kadınlar özel ister diye erkekler söylenir sizin tam tersi olmuş. Allah hayırlısını versin sağlıkla alırsınız inşallah kucağınıza.

Devlette iyi dr buldukta biz mi gitmedik. Sonra özel takıntın var deniyor. Herşeyden önce doktor önemli. Sırf denemek için devlete gittim kontrol için eşimde görsün diye. Adam dr demeye bin şahit anılarını anlattı bize uzun uzun çorba yemiş 1900lerde vs :Dhastaneden çıktık eşim diyor bu ne be veteriner bile olmaz bu adamdan. Drluk sıfır. O yüzden Allah vicdanlı iyi insanlarla karşılaştırsın. 

(692 puan) tarafından
Eşim paraya kıymet vermez yarını düşünmez onun kafasıyla gidersek maaşı aldığımız saat bitirir 29 günü aç geçiririz kira şu bu da Allah'a emanet mecbur hepsini ben hesaplayıp düşünüyorum yoksa sokakta kalıcaz kesin o
(2,732 puan) tarafından
Anladım canım Allah yardımcın olsun. Para bulabilirsen o zaman özeli düşün. Annenler de falan yokmu sonra onlara ödersiniz mesela
(692 puan) tarafından
Yok patrondan alırım dedi sıkıntı yapma dedi de özelde yapicam kesin kararımı verdim devletin yanından geçmem artık düşmanımı düşürmesin oraya
(2,732 puan) tarafından
Tamam alabiliyorsa öyle yap bencede. Sağlıkta para görmez benim de gözüm.İyi olun yeterki inşallah
0 oy
(40 puan) tarafından
Valla 2 bine doğum için özel  hastane bulmuşsunuz kaçırmayın derim devlette okadar şeyi yaşamaktansa .

neresi bilmiyorum ama 2bin çok iyi ben 4 milyar verdim içim sızlaya sızlaya
(692 puan) tarafından
Burası çok büyük şehir değil en pahalı hastane 3 bin istiyor diğer şehirleri duydum çok çok pahalıymış 4 bin :) neredeyse 2 aylık maaşı ailelerden maddi yardim almıyoruz herşeyi kendimiz yapıyoruz o yüzden kafaya takıyorum
(40 puan) tarafından
Yaa tabiki çok haklısınız çünkü şu devirde tek kişi çalışarak geçinmek çok zor herşey almış başını gidiyor ama şimdiden doğum için birikim yapın derim çünkü devlet berbat ya
0 oy
tarafından

Cnm özel herzmn devletten iyidr bide 2 bin okdr çok büyük bir mebla deyil ben hamile kalmadn önce tedavi için özele gidiyrdm şimdi 27 haftalğm ve hamilelğmn başından beri özele gidiyrm bebrğimden kıymetli deyil eşimde devlete gitmemi istemiyor özele gitmemi istiyor özelde de doğum yapıcm bence bebeğnide kendinide riske atma özelde doğum yapblrsn devlet hiç bir zmn insan yerine koymuyor afedersn ha.yvan gbi davranıyolar insana 

Bide hangi şehirdesn hangi hastane bu doğum parası çok uygunmuş 
0 oy
tarafından
Madem o kadar kötü bi tecrübe yaşadın ben olsam özelde yapardım ben sehir hastanesinde yaptım dogum ama aynı özel gibiydi çok ilgililerdi 
(2,732 puan) tarafından
Şehir hastanesi drlar da iyi oluyor. Allah razı olsun. Ama yerine göre değişiyor devlette iyi dr bulmak zor. Nerde yaşıyorsun
tarafından
Ankaradayım canim
0 oy
tarafından
Senin canından ve bebeğinin canından önemli olmamalı 
0 oy
(120,779 puan) tarafından
2 bin cidden cok degil ben eskisehirde bi hast.gittim doguma 28 bin dediler
(692 puan) tarafından
28 bin mi napıyorlar altına mi batırıp veriyorlar çocuğu evde Doğururum daha iyi
ama benim tr de sosyal guvencem yok ondan oyle
(692 puan) tarafından
Benimde güvencem yok yoksa 1200 müs sigortasız ve ilk doğum olduğu için 2 binmis
ne bilim benim gittigim hastane hani turkiye geneli subesi olan bi ozel hastaneydi belki ondandir
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Yapmayın bebeğin sizin sağlığınız söz konusu 2 bin bir kere için çok büyük rakamlar değil . Ben özelde oldum erken doğum doktorumun ilgisi bilgisi olmasa halim ne olurdu bilmiyorum .
0 oy
(49,835 puan) tarafından
iki bin cok iyi ozelde yap
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Devlet hastanesi köpek gibi gerçekten yakın zamanda özelde yaptım yine olsa yine yaparım kimsenin afrasinj tafrasini cekmiyorsun hepsi de Allah razı olsun çok iyi lerdi
0 oy
(4,642 puan) tarafından
Sağlığın söz konusu eşinde özelde istiyor zaten bend e özelde yao. 
0 oy
tarafından
Sen yanlış yapıyorsun annen haklı
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Yani bu doğumu ilk defa yaşayacaksın ve neden aklında güzel şeyler kalmasınki ben özelde yaptım vallaha otelde kalmış gibiydim bebek gibi baktılar, 2 bin doğum için çok değil tabi durumunuz müsait değilse bilemem ama tabi karar senin kararın
0 oy
tarafından
Kesinlikle özele gtmelisin
0 oy
(7,792 puan) tarafından
Sen  yanlış yapiyorsun ben sadece 4 bin doğuma verdim bizde askeri ücretle geciniyoruz bilezihim vardi bozdum onu. Kontrole hep ozele gittim. Cocugumdan degerli değil gerekirse borc alır yine ozele giderdim cunku burdaki devletler de berbatti. 

Sen neyse ama bebeginden kiymetli mi para?? 
(7,792 puan) tarafından
Ha eklemek istiyorum millet sorf hamile kalmak icin kac milyarlar  harciyor sen şükür hamilesin cocugun icinse gerekirse maasi son kurusa kadar harcamalisin.

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 340 göst.
17 Temmuz 2023 Aile kategorisinde mr (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 517 göst.
21 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 537 göst.
7 Mart 2022 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (561 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 579 göst.