0 oy
197 göst.
Aile kategorisinde (1,161 puan) tarafından
kizim 17 aylik. her kes  kizini krese  koy git calis  diyorlar universite  mezunuyum. .ama  daha erken oldugunu her kese soyluyorum.   kizim kucuk krese  vermeye asla  kiymamam ben. gitdiyim her yerde  bu muhabbet donuyor. calisib ise  donen anneleri cok iyi anliyor  zor  onlar  icin. ama  ben  daha  erken  istemiyorum evimiz yok kiradayiz.  bu yuzden calisin ev alin diyorlar. bende  ev bir kac yil bekleye bikir  kizim bir az  buyusun diyorum.   o kadar kalbim kiriliyorki. her kes  bana  hata  yapiyosun cok sevmem kotu bir sey. kedide  sevdiyinden yavrusunu yiyormus.  ben kizima  kotuluk yapiyormusum. onu insanlardan uzak tutuyormusum.. ne  bilim   ne  cok sinierim bozuldu. haksizmiyim yoksa  benim gibi dusunen anneler  varmi

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
3 yaşından önce kreş önerilmiyor canım. Ona söyleyenler çocuklarını kendi büyütenler bir buçuk yaşında başladım çalışmaya bakıcı vardı o bile zor oluyordu. Ben özel sektörde calistim. Şuan ki imkanım o zaman olsaydı 3 yaşından önce ise tekrar başlamazdim
(1,161 puan) tarafından
bende  canim cok yerde  okudum adem gunesin kitaplarindan okudum. her   biri onermiyor  erken gelde  bunu etrafima  anlat.  cok agrima  gidiyor. bende  krese  verib evde rahat olurum.  ama  cocufhma  bunu yaomak istemiyodim
tarafından
Etrafa bakma canım durumun iyise bekle biraz daha büyüsün bebek.
(1,161 puan) tarafından
sukur  canim ac diyiliz  acikda  diyil
-Reklam-
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Maddi olarak sıkıntınız yoksa 36 aydan once krese vermeyin ama oyun gruplarini tavsiye ederim sosyallesmesi gerekiyo bi de egitim ne kadar erken baslarsa o kadar iyidir, tum gun seklinde degilde ilk zamanlar haftanin bi kac gunu 1-2 saat seklinde baslayip zamanla arttirabilirsiniz, 36 aya geldiginde adapte olmada da zorluk yasamazsiniz
(1,161 puan) tarafından
evet  o ayri canim   ama  krese  sabahdan aksama vermek
0 oy
(1,207 puan) tarafından
O daha bebek yani eğer maddi durumun  çok kötü değilse bekle bence  . Diğer yandan çalışman bence çok güzel ama şu an değil hiç yoksa 3 yaşına falan gelsin o da sende içiniz rahat olun çevredekilerin de kötü niyetle dediğini sanmıyorum hazır mesleğin var hemen birikim yapman amaçlı söylüyorlar belkide ama iste gereksiz baskı yapıyorlar herseyin hayırlısı olsun canım sen icin nasıl rahat ediyorsa öyle yap bence
(1,161 puan) tarafından
ben asla  krese vermeyi dusunmuyorum ufak cocuk. su dovurde  kimseye guvenib burakamam asla. birde  kendi bile  konusamiyor  bir az buyuse derdini anlatda  tamamda
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Ben kızımı 3 yaşında kreşe götürdüm ama bir ay gitti gitmedi doktor kreşten alın vaka sayıları yüksek yoğun bakımda yer yok sen ilaç da içemezsin dedi hemde küçük diye kıyamıyordum bi yandan da geri aldık kreşten bence kızın daha çok çok küçük eşin çalışıyor sa durumunuz da iyi ise kızını büyüt öyle işe gir kreşe ver diyorum bence yani 
(1,161 puan) tarafından
ben canim hic vermek dusunmuyorhm her kesin spylenmesi zoruma gdiyor  sanki her seyimizi kimse  karsikiyor. benim icin paradan onemli kizimin ufakligi
(1,028 puan) tarafından
Sen diyenlere kulak asma canım herkes herşeyi der önemli olan senin düşüncen ve kızın söz konusu sizin hayatınız
(1,161 puan) tarafından
aynen demekleri sinir  bozuyor
0 oy
(5,320 puan) tarafından
Milleti boşver sen yavrunu öp kokla doya doya daha süt kuzusu o
(1,161 puan) tarafından
evet ua  teyzesi . bir cocuk icin paradan oyuncakdan onemli sevgi sefkatdir
0 oy
(36 puan) tarafından
İnsanların hep bi fikri olur başkalarının hayatı hakkinda zaten küçücük meleği bırak çalış diyecek kadar kararttik gözümüzü bir ekmek az ye ama önce evladını yanından ayirma bénce onun eve değil şuanda sana ihtiyacı var gerisi nasibinde varsa olacak zaten
(1,161 puan) tarafından
bende  ayni boyle dusunuyorum. calismayi dusunmuyorum su anlik bir evlat  icin anne  babasi onemli  sevgi sefkat onemli. yalniz  kalmak  para  oyuncak onemi yok ben
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Şaka gibi ya bir anne çocuğuna nasıl bir kötülük yapabilir onun şuan tam ilgiye sevgiye ihtiyacı varken ben sıkıntı yoksa maddi yönden o yaş grubunun bırakıp çalışmaya başlanmasına karşıyım şuan onun seni senin onu tanıma zamanları onu ayirirsan daha çok kötülük yapmış olursun birde çok küçük 
(1,161 puan) tarafından
bende  canim zaten asla  kiymam hic anneme  kaynama.a  burakmam asla   baskasina hic vermem yani anneye  itmhtiyaci var  konusamiyor   yani su yaslar  cok onemli gercekden dusse   bir sey olsa  kimse  cevab veremez zaten. ben gozumden sakinirken.
0 oy
(7,190 puan) tarafından
Bebeğinin bu zamanlarını hangi para miktarı geri getirecekmis ? O daha ana kuzusu bir evden önce senin kokuna ihtiyacı var ... 
(1,161 puan) tarafından
evet canim ben kucukcen hep annem calisirdi  babamda  yani ben sevgi sefkat gormedim o yuzden kizimda  oyle  olsun istemem. hep anne  sevgisi gorsun istiyorum bir cocuk icin anne  obemli oyuncak giydkgi kiyafer diyil bence
0 oy
(333 puan) tarafından
3 yaşından önce kreşe vermen doğru değil, çünkü çocuğun kendisini doğru düzgün ifade edemiyor kreşte başına bir iş gelse bunu sana anlatamayacak ve bu çocuğunda psikolojik bir olay yaratacak. Sen çevrendeki boş konuşan insanlara bakma, senden daha iyi biliyorlarsa bir tane doğurup doğduğu gün versinler kreşe
(1,161 puan) tarafından
cokk haklisin aynen bende  boyle dusunuyorum. ben anneyim nazini ceker  yemek yediririm ama  baskasi bunu yapmazki yemezse  yemesin der.  ama  biz anneler  sefkatla sevgiyle  yanisirisz  hep
(333 puan) tarafından
Aynen öyle biz küçük kardeşimi anasinifina yazdirdik iki üç gün gitti sonra gitmek istemedi. Nedeni sorduk birsey söylemedi. Birde 6 yaşındaydı gitmek istemiyordu. Sonra büyük ablam aldı karşısına konuştu. Ablama demişti ki orda bir abla var bize iğne batıyor.
(1,161 puan) tarafından
bak hele  kucucuk cocuklara  yapilanlara  canlarinasil aciyor
(333 puan) tarafından
öylelerini Allah ıslah etsin
0 oy
(402 puan) tarafından

20 aylik kızım 3 hafta gitti kreşe 

Resmen psikolojisi bozuldu   Yavrucağımın
Asla önermiyorum orda neler yaşıyorlar bilemiyoruz 
Ve kızım rotavirüsten hastaneye kaldırıldı 5 gece tedavi gördü 
Orda olmayan hijyen kuralları yüzünden bak olmayan dedim dikkatini çekerim 
Kimseyi dinleme bu konuda en iyi kararı anne verir kimseye laf düşmez
(1,161 puan) tarafından
zaten canjm asla  vermem dusunmuyorum cok kucum kiyamamm cunkj kizin icjnde  kecmis  olsun masum meleklee  su dovurde  kimsyee  guvenib cocuk burakmak olmuyor. ben az yerim bir  elbiseyle  gezerim ama  kizimi anne sevgjdinsen ayir.**

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 199 göst.
29 Mart 2023 Aile kategorisinde Beratcinar (2,475 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 170 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 176 göst.
9 Ocak 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 245 göst.

379,532 soru

11,361,669 cevap

34,839 kullanıcı

...