0 oy
473 göst.
Aile kategorisinde (999 puan) tarafından
Kizlar anlatılmaz yaşanır deniyor ama nasil bi acı ne hissettiriyor 3 ay kaldi neler yaşayacagim merak ediyorum

26 Cevaplar

0 oy
(6,004 puan) tarafından
Adet sancısıının 987654321 katı 
(999 puan) tarafından
Yaa benim adetim sancili gecer o bile aglatiyordu beni bu öldürür o zamn
tarafından
Kız deme oyle valla herkesin sancisi farklıdır. Bugun diger bölümde okudum kadin sancilarim adet sancisi gibi hafifti demişti. Insallah bizimde oyle olur
(999 puan) tarafından
İnşallah yaa
Ablamla annem cok cekmis cok dikisleri var bana ne olur bilmem artik
(6,004 puan) tarafından
Rabbim herkese kolaylıklar versin tabi herkesinki aynı degil benim de dogumun cok kolay oldu cok şükür rabbime ne kesi ne dikiş ne yırtılma iki dakika bile sürmedi dogumum ama o sancılar beni öldürdü o açlık uykusuzluk susuzluk o kadar yorgun düşmüştüm ki dogumdan hemen sonra uyuyakalmışım rabbim hepimizin yardımcısı olsun cennet bu yüzden annelerin ayakları altında işte böyle güzel Bi makama erişebildigimiz için hamdolsun rabbimize
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hiç doğum anısı dinleme bu daha çok korkutuyor her insanın bir değil zaten 
(999 puan) tarafından
Kolay doguran duymadim ama :))
tarafından
Ben normal doğum yapmadım canım o nasıl bilmiyorum
Candan can doguyor kolaymi ama Rabb'im inan güç veriyor sana sağlıkla kucağına al insallah ben çok merakliydim sordum okudum izledim doğum videosu falan iyice korktum en son nst de ağladım ebe geldi konuştuk o sakinleştirdi beni Allah'ın izniyle kolay olur
(999 puan) tarafından
İnşallah ya
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Dinleyince daha fazla korkmaktan başka bir şey olmayacak 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Böyle şeyleri düşünme  zamanı gelince yasican inşallah   
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Vallahi 3 normal dogum yaptim inan cok bi sandım olmadi iki sanci başlamasıyla doğurmam iki saati bulmaz öldürecek bi ağrı degil di bana gore tabiki 
(999 puan) tarafından
Maşallah bende böyle istiyorum :D
(3,457 puan) tarafından
Insaallah canim benim rabbim zorunu kolay etsin
(999 puan) tarafından
Amin Allah razi olsun
0 oy
(305 puan) tarafından

Canım herkesin bir değil kesinlikle sana nst mi atayim asla dayanilmicak bisey yasamadim acı eşiğimde yüksektir tabiki biseyler cekiyosun simdi burda sormussun neler neler yazarlar ama unutma ki biz kadınlar doğurmak için yaratılmışız herkes nasıl dogurmussa sende oyle yapabilirsin ki benim annemin acı esigi cok düşük olmasina ragmen 2 cocuk dogurmus herkes yapiyo bunu yani Allah o gücü icimize vermis korkma akışına bırak dayanıklı olucam de

image

tarafından
Bence herkesin bir degil sancıları 4 cmde açıklığım vardı sonra sezeryan oldum :))
(305 puan) tarafından
Benimde kanalim darmıs sezeryan oldum hemen kader iste birazda normal isteyip yapamayan da var hemde bu sancılarlaa bizim gibi o yüzden akışına bırak dedim canım :)))
tarafından
Hayat ne gösterir bilemeyiz Rabbim saglıkla bebekleklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inşallah dualarınıza bende talibim inşallah sağlıkla gelir zamanında ❤️
(999 puan) tarafından
Sağlıkla bi avazda gelirler inşallah
(305 puan) tarafından
Aminn inşallah canim senin ve tüm bebek bekleyen annelerin Rabbim sağlıkla kulaklarına almayi nasip etsin hayırlı evlat olsunlar inşallah ❤ :))
0 oy
(106 puan) tarafından
Adet sancisi ve yirmilik diş ağrısının katları :)')
(999 puan) tarafından
Benim eşim cok cekti acidan duramadi aninda cektirdi baya para döktü kurtulmak icin
(106 puan) tarafından
Ben daha yeni cektircem nasıp olursa korkuyorum da bakalım nasıl olacak. Ozellerde baya pahalı heralde devlette nasil acaba
(999 puan) tarafından
Parasiz devlet bence
(106 puan) tarafından
Deneyip göreceğiz bakalım. İnşallah dogumunuz kolay olur bir avazda kurtarsjn rabbim
(999 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Hamileyken ilkinde herkese sorardım doğum nasıl en çok neren ağrıyor falan diye herkes diyoduki  hiç anlamıyosun  ağrın olmuyo bi anda doguyo  :) doğumdan sonra  anladım ki herkes aslında korkmamam  için  öyle soyluyomus:) biri normal biri sezaryen iki çocuğum var Allah herkesinkini bağışlasın.  Oğlum sezaryen oldu sonrasında hiçbir acı hissetmedim o kadar kolay rahattı hiç ağrım olmadi diyebilirim  kızım normal doğum olmuştu bildiğin mahvoldum  ağrı sancı  anlatamam:)
(999 puan) tarafından
Annem dua ediyor normal olsun diye sezeryanda kötü biay mi var ki
(1,207 puan) tarafından
Valla benim ilki normal ikinci sezaryen oldu rahim yapısı normal doğuma elverişli değildi doktorlar çok zorladı vakum oldu o yüzden ikinci mecbur sezaryen oldu hani kim duysa ayyy  canım Allah yardim etsin diyodu bende anlamiyodum  hani şu düşünce var ameliyat ya yarım insan oluyorsun diyolardi  ama gördüm geçirdim bilmiyorum belki benim bünyem kuvvetli diyeydi  ama ben çok çok iyiyim spinal  anestezi oldum ameliyattan belki 3 yada dört saat sonra kalktım yürüdüm sürekli migrenim var o iğne başıma vurdu o ağrıyla kalktım yine yürüdüm  çok çok rahat toparladım şükür bi sıkıntı olmadı hani ne dikis Yerim ne ağrı yönünden.  Ama dediğim gibi bünye meselesi de olabilir. İnşallah normal yaparsın canım en doğalı en normal olanı zaten o ama olmuyorsa da dünyanın sonu değil normal de olsa sezaryen de olsa sen doguruyosun sonuçta Allah sağlık versin . Kimisinin sezaryen toparlanma süreç çok uzun oliyomus belki annen ondan korkuyodur.  Ve sana bisey diyim kızım normal oldu ama ben iki ayda anca ayağa kalktım çünkü doğumum  zordu hep birine muhtaçtım  o iki ay boyunca ama oğlumda sezaryen oldu yürüdüm ettim kendi banyomu  yardımsız desteksiz  kendim yaptım evimi çekip çevirdim ve bunların yanında 3.5 yaşında diğer çocuğumla  ilgilendim   allahtan hayırlısını istei nsallah  Rabbım yardımcın olsun
0 oy
(204 puan) tarafından

Valla benim adetlerim öyle sancılı geçiyo ki  hastanede geçiyo yani sana öyle söylim

Bana hep diyorlardı bune ki dogum sancısını gör sen diye :)) bende hep kafada kuruyodm çok sancı olacak diye ama her insanın agrı eşigi farklı doguruyomuşum anlamadım daha şiddetli sancı bekliyorum ya açılmam olmadı benim yoksa evde dogururdum herhalde :))) 
(204 puan) tarafından
İçini ferah tut Allah sabrını verir bir avazda alırsın kucağına inşallah :) zaten o yüzünü gör kokusunu Bi çek hiç bişey hatırlamıcaksın bile
(999 puan) tarafından
Kayınvalidemde aynisini diyor
(204 puan) tarafından
Bu arada kimsenin kötü hikayesini dinleyip kendini korkutma herşey olcagına varır
Ama sana en büyük tavsiyem doktorunu dinle ne diyor nasıl diyorsa öyle dogur sezeryandan sakın korkma
(999 puan) tarafından
Yoo ikiside kabulum
Hangisi saglikli olursa benim icin o
(204 puan) tarafından
Aynen öyle saglıklı olunda
0 oy
(13,717 puan) tarafından
 Ölüp dirilmek gibi bişey 

Allah tek avazda kurtarsin
(999 puan) tarafından
Amiin. Tüm hamileleri
tarafından
Çok güzel moral vermişsin Merve :))))
(999 puan) tarafından
Korkmadim kiii :D
Korkunun ecele faydasi yok
O cocuk her türlü cikacak :))
(13,717 puan) tarafından
Çok korkunç valla sjsjsjjs
tarafından
Yok kız alt tarafı vücudunda ki 20 tane falan kemiğin aynı anda kırıldığını düşün öyle Bi acı işte :)))))
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Ne yaşayacağını anca yaşadığın zaman sen anlarsın herkesle bir olmuyor maalesef o yuzden boşuna kendini korkutma
0 oy
(108 puan) tarafından
Canım doğum sancısı kişiden kişiye değişir, fakat şöyle söyliyim. Sancı aslında insanin ıkınma isteği, yani sancı geldikçe ıkınasın geliyor ve gerçekten zor asla kolay demiyorum ama dayanabileceğin ölçüde oluyor hiç korkma. Yani sancıdan ölmez yada bayılmazsin, dayanabilecegin düzelde ağrınin en şiddetlisi diye düşün. Birde sancıyla beraber vücudunda adrenalin swviyesi artıyor. Yani ağrıyı hissediyorsun ama takmıyorsun artik, sadece bir an önce doğurma psikolojisine giriyorsun. Kolunu kesseler fark etmezsin düşün yani, tek odak noktan çocuğun bir an önce doğması ve herseyin bitmesi oluyor. Başka birsey düşünemiyorsun zaten. Zor bir süreç ama her yönüyle çok güzel emin ol. Sadece dayanabileceğine inan ve de ki 2 saatte sürse 2 gunde sürse elbette bu sancı bitecek ve kazanan ben olacağim. Sancinin geçici bir süreç olduğunu unutma. Dayanamadıgın anda diyeceksin ki az daha sabır elbet bitecek, 1 saate bebeğim kucağımda olacak mesela. Çünkü genellikle en dayanılmaz şekilde gelen sancıdan yaklaşık 1 saat içerisinde doğumda gerçekleşiyor. Şimdiden Allah anali babalı büyütsün canim :)
(999 puan) tarafından
Amiiin inşallah
(563 puan) tarafından
Amin canım sagol :) benim ilk gebeliğim bide çatıya çıkmak falan diyorlar ya o ne oluyo
(999 puan) tarafından
Alttan muayene galiba
Benimde ilk gebelik
(999 puan) tarafından
Ben tedavi gorurken cok muayene ettiler alttan alişigim
(108 puan) tarafından
Canım benim hiç bakmadılar. Zaten genellikle ilk gebelikte bakiliyor diye biliyorum ama benim doktorum hiç çatı muayenesi yapmadı bende hiç sormadim zaten :) o yüzden bilmiyorum ama doğum aninda ebeler alttan kac cm açilman olduğuna bakıyorlar, onunla aynı sanırım. Parmakla ölçüyorlar canim
0 oy
(629 puan) tarafından
Her dogum ayni degildr cnm korkutma kndini kiminin koly olur kiminin zor bir abla vrdi o dediki bana elim kadar kestilar vajinami yalan hepsi okdr olurmu hic 
(999 puan) tarafından
Ben şuan korkmuyorum ama sanci geldigi an korkarim bence :D
(629 puan) tarafından
Tbi anne olmk koly dgl
0 oy
(49 puan) tarafından
Cok zor kuzum cok yorucu ıkınmak hele ölüyorum sandim
(999 puan) tarafından
Kolay degil elbet Rabbim güç versin tüm dogum yapacaklara
(49 puan) tarafından
Amin kuzum ama yine olsun yine normal isterim
(999 puan) tarafından
Bebegi aldigi da acı kalmıyormuş
(49 puan) tarafından
Aynen kalmiyor dikilirken sızı hissediyosun bide bebektn sonra karnina bastryolar oda actyo braz
(999 puan) tarafından
Bebegin eşi çıkiyo ondan galiba
0 oy
tarafından

2 çocuk doğurdum ama doğum sancısı nedir bilmiyorum hiç yaşamadım merakta ediyorum aslında :D

(999 puan) tarafından
Ablam 3. Cocukta sancisiz dogurmus cok guzel
Merak etme bence :))
tarafından
Ama sezeryandw zor anacım
(999 puan) tarafından
4 cocuktan fazla doguramiyorsun dogru mu
tarafından
Aynen canım 4 ve sonrasi riskli
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Sancı çekmedim canım ama çok zor kendini hazırla ve herkesinki bir değil bunu da umutma belki sen kolay doğuracaksın

Benim doktorum yumurta deliğinden karpuz çıkarıyorsun derdi 
(999 puan) tarafından
Güzel örnek vermis doktorunuz
Çıkaralım bakalim karpuzu :D
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Neden kendini korkutuyorsun ki bunu düşünüp boşver yaşayıp görüceksin herkesin acı eşiği farklıdır
(999 puan) tarafından
Yooo dogum videosuda izledim korkmadim
Merak bu galiba
0 oy
(1,621 puan) tarafından
2 doğum yaptım ikisinide suni yle insanın kendi sancısı nasi olur hiç bi fikrim yok nst de çıkıyordu ama hiç hissetmedim hissetmiyorum diye ikisindede suni verdiler
(999 puan) tarafından
Sancisiz dogum olmaz mi benim ablamin acilmasi vardı sancisi gorunuyordu ama hissetmiyordu
İkinarak dogurdu
0 oy
(2,719 puan) tarafından

Ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi :D şaka şaka :)

Yaşamadan anlamazsın canım herkesin çektiği acı farklı oluyor. Ama doğduktan sonra aniden sancı falan bitiyor ya çok değişik mücizevi birşey o his :) 

0 oy
tarafından
3 ay sonra yaşayp görecen 

Anlatp ta seni korkutmak istemm

İlki birz zor :/

Allah yardmcn olsninş

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 92 göst.
28 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 667 göst.
0 oy
5 cevap 175 göst.
2 Temmuz 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 115 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Efanikraninannesi (10 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...