+1 oy
370 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben TEmizlemedik tek yer koymadım kış boyu götürür beni bu temizlik ama öldüm kızlar ya heryerim agrıyor günlerdir ugrasıyorum sizler yaptınızmı kış temizliklerinizi

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bi halilarimla perdem kaldi bebisim parca parca yapiyom ben yarim gun calistigim icin iyi bitirmissin kiz kurtuldun rahatla bi bakim askim :)
tarafından
Bağcılar kuşum
tarafından
Hee nekadardan yıkıyor ben 6 dan yıkattım
tarafından
7bucuk bebem fabrikaya veriyom ben beylik duzundeki
tarafından
Ay oraları bilmiyom ben gitmedim hiç sancaktepedeyim geliyormusun anadoluya
tarafından
Annemlere geliyorum kuzu kaynarcaya Pendik tarafina
-Reklam-
0 oy
tarafından

Dün a dan Z ye yatak odasını yaptım bugün oturma odası ni yapıyorum. 

Diğer yatak odası na elimi surmuycem. Çünkü. Geçen musafirim gittikten sonra temizlemistim. 

Mutfagida yeni yaptım yapmiycam.  Bugün biter

tarafından
İyi canım bebeğin nasıl
tarafından
Öksürük geçmiyor cnm geçirmiyoruz.  İlacını 7 güne tamam liycan. Olmadı.  İzmit Umuttepe ye götürücem. Üniversite hastanesine
tarafından
Alla allah niye oluyormus bu öksürük
tarafından
Hiç Bir şey demiyor lar cnm geçecek diyorlar. Sadece. Ciğerleri temiz. Hırıltısı yok geniz akıntısı ve öksürük var.  Bende çözemiyorum.  Ve oğlum öksurdugu zman benim için parçalanıyor
tarafından
Çok sükğr cigerleri temizse birley olmaz Allahın izniyle gecen gördüm fotografını nasıl tatlı masallah  nehirin kucuklugune benzettim
0 oy
(4,552 puan) tarafından
Ellerine sağlık ben bitirdim 2 hafta önce 
tarafından
Seninde ellerine sağlık canım havalar nasıl
(4,552 puan) tarafından
Buz gibi burda battaniyenin altındayız sizin orda nasıl
tarafından
SERİN canım
(4,552 puan) tarafından
Keşke burada serin olsaydı sobalar kurulmaya başladı
0 oy
tarafından
Ben ekimin ortasinda yada sonunda yapacam çünkü ocağın başında Allah nasip ederse doğumum olacak hemde doğum temizliği olsun dedim bende dolap içleri dislari pencereler perdeler kapılar banyo tuvalet hepsini silicem yikiycam halıları silecem bide 17 aylık kızım var bakalım nasıl yapacam 
tarafından
Canım tek yapma Allah korusun ya yardıma çağır birini hamile halinle o kadarını kaldıramaz bünyen
tarafından
Gelecek kimse de yok ya ilk gebeligimde de bir hafta uğraşıp yavaş yavaş yapmıştım yine öyle yapacam artık çünkü annem rahatsız kayınvalidem yapamaz yaşlı oda kendine hayrı yok kendi ablam hamile düşük tehlikesi var mecbur tek başıma oda oda yapacam tek gek
(2,139 puan) tarafından
Canım dikkat et. Ben temizlik yaptım akşama suyum geldi bebeğim 37 haftalık doğdu.
tarafından
Yavas yavas yap canım
tarafından
Ay Allah korusun ya daha çok erken inşallah öyle bir sorun yaşamayız
0 oy
(137 puan) tarafından
Yok daha yapmadım havada soğudu son kontrolmü bekliyorum sonrası bende başlıcam inşallah
tarafından
Gebemisin canım
(137 puan) tarafından
Evet canım 14 haftalık :)
0 oy
(356 puan) tarafından
Dün verdim yıkamaya halıları dünden oturmadım çok yoruldum 
tarafından
Bittimi temizlik
(356 puan) tarafından
Hayır cnn ya dip köşe yapıyorum yatak odası oturacağım kışlık oda var daha ay bide amca perde aşıp duruom çocuklar off
tarafından
Olsun canım bitirirsin yavas yavas
0 oy
tarafından
Doğuma yirmi gün kaldı hala yapamadım ya of off
(9,008 puan) tarafından
Çok az kalmış canım. Sen çok ağır iş yapma. Hareket et günlük işlerini yap ama ağır temizlik sana zor gelir. Ya birisi yardım etsin yada bir kadın çağır.
tarafından
Ev boyanacak pazartesi günü inşallah üstesinden gelirim ya :')
tarafından
Canım bak benden tavsiye ben dogumda bir abla gelmişti temizledi ama dogumdan sonra görsenn anamm annem kayınvalıdem hiçbirleyi düzgün yerlerine koymamıstı yani zorlama dogumdan sonrada yapabilirsin
0 oy
(868 puan) tarafından
bitirdim canim halılarımi da dün serdim perdeleri yikamadim camları açıyoruz hâlâ haftaya pazar yıkıcam bi de yarın banyoyu yapicam sadece onun dışında bitirdim çok şükür
tarafından
OH mis gibi ellerine sağlık
0 oy
(7,993 puan) tarafından
Bende yeni tüm halilarim yikayacam kendim yikayacam yıkamaya vermeye param yok evimide güzelce yıkarım hortumla çünkü evin hepsi fayans yikabilirim duvarlarımi lifleyip güzelce yıkarım banyo WC yıkarım mutfak dolaplarını boşaltıp silecem buzdolabımi temizliycem 4 batani var onlarıda yikiyacam perdeleimi yıkayıp ütüleyecem ve bu kdr şeyi tek başıma yapacam oğlum 2 yaşında eşim hergun 2 saat işe geç gitse sabahın köründe bende kalkar yaparım bu arada kapı pencereleride temizliycem offff korktum ya :)
tarafından
Canım hava sogudu nerde oturuyoraun yıkada kurusun
(7,993 puan) tarafından
Yok cnm bizde daha hava  sıcak klima açıyoruz
tarafından
Nerdesinki
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Ocakta doğum olacak Kasım başı gibi boya badana olup sonrası da temizlikçi cagiricam ona yaotiricam dio köşe kendim yapamam annemlerde diyemem gerek yok söylemeye cekinirim orasida burasıda die. Kadın alışkın ztn heryeri yapar 
tarafından
Bizde seneye yapıcaz bakalım boya hangş renk sectiniz
(2,330 puan) tarafından
Daha secmedim canım ama gri renk istiyorum açık gri .
0 oy
tarafından
Ellerine sağlık Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin inşallah 

Bende bitirdim kış temizliğini evi sermek kaldı sadece kışlık halıları serecek ve koltuklarimi bekliyorum degistirdik oda bugün geliyor şükür 
tarafından
Ay ne güzel canım nasıl model aldın
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Ben sadece mutfak dolaplarının  kapaklarını sileceğim bi de sobayı kurunca oturma odamı süpür sil yaparım. Zaten elim üstünden gitmiyor evin kuzum öyle ağır bi temizligim yok.
tarafından
Cabım benimde gitmiyor hergun süpürüyoeum toz alıyorum ama yinede ev kirleniyor. Ben bastan asagı dolap içleri dışları duvarlar falan sildin
(3,695 puan) tarafından
Işte ben duvarları dolap içlerini falan da sürekli yapıyorum ondan  agir isim yok dedim canım.
0 oy
(119,533 puan) tarafından
halilar yikancak ama parasi yeni almayla bir nerdeyse ne etsek bilmiyom
tarafından
Okadar pahalını
hee malesef yaa
tarafından
Vercen mecbur ama senin halılarda cok salondaki
ay sonu halletcez bi sekilde
0 oy
(9,008 puan) tarafından
Benim de bebişim var iki aylık. Uyumayı hiç sevmiyo. Fırsat buldukça yapıyorum. Bi gün sabahtan başlayıp akşama kadar temizlik yapasım var aslında. Her ueri yıkayıp silip rahatlamak istiyorum. Terapi gibi :) ama bebişim izin vermiyo
tarafından
Olsun canım 1 saat yapsan yine kar
(9,008 puan) tarafından
Aynen ama çok istediğim gibi yapamıyorum. Günlük işlerimi anca yapıyorum. Derin temizliği de gece uyuduğunda yapıyorum ama zor oluyor.
0 oy
tarafından

Bütün ev almış başını gidiyor bebek durmuyo ben de öyle bekliyorum bakalım ne olacak:ermm: eşim bir bayan çağır dip köşe dolap girsin eve dedi :)

tarafından
Canım bende bir ablaya cagırmıstım. Ama kesinlikle yok eşim cagır desede cagırmam cunku bi gibi temizlemiyorlar ben 6 gun boyunc silmesik düzeltmedik cekmece bırakmadım içime sindi
tarafından
Orası öyle cnm ☺️ eline sağlık ☺️
0 oy
(1,763 puan) tarafından
2 hafta oluyor yapalı kış temizliğini benimki 15 gun sürdü bebekler o uyuduğu bir saat aralarda yapıyordum:))
tarafından
Olsun canım temiz olmuatur
0 oy
(44,758 puan) tarafından

Benimde bugün bitiyoorr:silly:carsamba başlamıştım bugün bitiyor çok şükür pazartesi halilarimda gelsin süpürüp siler sererim

tarafından
Ohh mis gibi bende sün serdim halıları
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bi yatak odasını bide mutfağı dip köşe yaptim daha diğer odalar var 
tarafından
Zorları gitmiş yine iyi mutfhı halletmişsin bugunde salonu yap
0 oy
(716 puan) tarafından
Benimde dün bitti sayılır banyo tualet ve iki balkonum kaldı. Halıları yıkamaya gönderdim ilk kez. Halılar gelene kadar kışlıklari yaptım o yüzden balkonlarım battı yıkamam şart bugün son ufak tefek kışlıklar kaldı onları da haledeyim balkonlarım ve banyoyu falan bitirip rahata ercem. Bu arada 6 buçuk aylık hamileyim ve 19 aylık kızım hasta bit ben birde Allah biliyor ne çektiğimi 
tarafından
Haklısın canım. 2 cocukla cok Zor olur kimse gelip yardımda etmiyor

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 630 göst.
17 Aralık 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 943 göst.
3 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Nesli-birand (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 282 göst.
9 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu