0 oy
178 göst.
Diğer kategorisinde (9,587 puan) tarafından
Kızlar konu uzun biraz ilk bebeğimde eşimle anlaşma yaptık anne baba isimleri koymak yok diye. Ben oğluma 4 aylık hamile iken babam vefat etti çok istedim oğluma babamın ismini vereyim ama daha öncesinde anlaşma yaptığımız için eşimi ikna edemedim. Şimdi 2. Ye hamileyim hamileliğimi ilk ogrendigimizde konuştuk anlaştık kız olursa ben isim koyucam eşim hiç karismicak erkek olursa eşim isim koyucak ben karismicam. Bebeğim erkek ve eşim babasının ismini koymak istiyo babasının ismi İsmail. Bebeğin ismi İsmail Asaf olsun diyo. Bende kesinlikle kabul etmiyorum. Anlaşma yaptık anne baba isimleri koymak yok diye diyorum. O ilk oğlumuz içindi diyo. Bu konuyu dün akşam ciddi olarak konuşup kapattım. Çocuğumun benim sebebim olursun bak zarar veririm kendime de bebeğime de dedim. (Blörf yaptım ama çok ciddiydim ama inandı). sabahta bana mizikci karım oyun bozan karım falan diye takiliyo. Sizce ben mi haksizim. He iki ismi birden koyun diyenler olur benim babamın ismi şakir. İsmail şakir de küçücük bı bebek için abest kaçar konu hakkında fikirlerinizi yazarsanız sevinirim

8 Cevaplar

0 oy
(692 puan) tarafından

Oo sen o lafı söyledin de burda ki linçcikler gelip ezicek seni gözlerine hakim ol :D

(9,587 puan) tarafından
Valla bunu linckicek olanı da ne bileyim :D lince linç o zaman
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla yanlış anlama ama ben akraba ve ölmüş insanların ismini koyma taraftarı değilim yani sağ bile olsa isim konusunda asla akraba ismi falan koymam zaten ben istesem de eşim istemez oda asla sevmiyor kabul etmez yani başka isim mı yok sanki aynı olmasın bazen insan çocuğuma sinirleniyor ismini boza biliyor diye eşim koymak istemiyor büyüklerin ismini
(9,587 puan) tarafından
Bizde böyle düşündüğümüz için ilk bebekte böyle bı anlaşma yaptık. Ben bı kaç kez teklif ettim eşime istemeyince ısrar etmedim. Ama şimdi bu durum canımı sıkıyor bende kesinlikle kabul etmiyorum
tarafından
Bencede kabul etme yani şöyle başta konusmustuk
0 oy
tarafından
Bence sozunuzde durun babalarinizin ismini koymayın farklı bir isim olsun iki tarafta tatsız olmasın 
(9,587 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum. Eşim de o anlasma ilk bebekte falan diyip sıyrılmaya çalışıyo. Bu konu da çok netim kesinlikle kabul etmiyorum. İnşallah yakın zamanda fark ederde yipratmayiz birbimizi
tarafından
Umarım canm
0 oy
(1,144 puan) tarafından
Çok tuhaf ya şu baba anne ismini koymak 
(9,587 puan) tarafından
Ya koca adamın yanında adamın ismiyle ben nasıl seveyim oğlumu bana da garip geliyo
(1,144 puan) tarafından
Yani sen babanın adını söyleyebilir miydin
(9,587 puan) tarafından
Babam hayattayken hayır.ben babamı çok erken kaybettim 49 yaşındaydı kanserden kaybettik. Birtek beni evlendirdi çocuklarından ama torun göremedi maalesef ben o duygulardayken eşime bir kaç kez teklif ettim istemeyince ısrar etmedim
(1,144 puan) tarafından
Mekânı cennet olsun canım için acırdı söylerken onu demek istedim
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Ben ne anne ne baba ne de ölen birinin ismini bebeğe konulmasına tamamen karşıyım zaten. 
(9,587 puan) tarafından
Bizde ilkten böyle dusunuyoduk ama babamı kaybedince en azından ismi bizimle olsun diye düşündüm bı kaç kez teklif ettim eşime istemeyince ısrar etmedim. Çünkü ilkten bende karsiydim
0 oy
tarafından

Neyse sen mizikci kari olarak boyle devam et:) aslinda mizikci olan kocan :) en azindan tatliya baglanmis bebede buyunce saydirmamis olur ismail sakir ney lan baska isimmi bulamadiniz diye :D

0 oy
(120,669 puan) tarafından
ben dedelerin ninelerin yasasasa ölnüs olsada ismi konmasina karaiyim zaten bence kuzey koyun ben koydum baby boyum cok tatli sizde kuzey koyun sizin bebeginizde tatli olsun ☺

konuda bu sekilde tatliya baglansin ❣
0 oy
tarafından
Ben baba anne ismi konulmasına karşıyım nasıl çocuğunda babanızın ismi ile sesleneveksiniz ki

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 199 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Emine S (16,680 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 562 göst.
3 Ocak 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde clk38 (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 149 göst.
9 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (508 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 203 göst.
19 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Aycelennn-12 (347 puan) tarafından soruldu

396,266 soru

11,854,052 cevap

35,947 kullanıcı

...