0 oy
151 göst.
Aile kategorisinde (202 puan) tarafından

Kizlar benim mutfak robot setim bozul cikti ceyizimde almistim hic ama hic acmamistim oglum ek gidaya gecince acicam demistim âctigimda o kadar cok hayal kirikligina ugradim ki megerse bozuk olandan verilmis keske en basta acip baksaydim geri de almadilar 3 yil gecmis diye neyse kendime arzumun markasindan yeni bir tane siparis ettim cok guzel set halinde gelicek tarif biliyorum da ama sizden de bir seyler koparmak istedim robotum gelene kadar ogle sebze corbasi yerine cici bebe tarifi veriyorum 

Sabah kahvaltisi= bir adet yumurta sarisi, 3 tane cici bebe, bir kasik pirinc unu, bir cay kasigi labne, bir cay kasigi zeytin yagi, bir cay kasigi uzum pekmezi,biraz sicak su ilave edip guzelce karistirip ezip veriyorum 

Öğle= bir parca muz, 3 tane cici bebe, bir tatli kasigi irmik, bir cay kasigi terem yag, bir tatli kasigi pirinc unu 

Aksam= meyve püresi yoğurt karişik 
Su olarakta elma suyu veriyorum bide su veriyorum gun icinde 2 3 defa elma suyu veriyorum ebe demisti cunku oyle iste kizlar siz ne oneririsiniz bide kizlar bu kadar hazirliyorum iyi hosta oglum yemiyor malesef az da yapsam yemiyor sut emmek istiyor ne yapicam hic bilmiyorum bu konuda da fikriniz varmi onerebileceginiz bir sey zorla veriyorum agliyor patliyor resmen ama ne yapayim ben istermiyim aglasin

5 Cevaplar

0 oy
(1,279 puan) tarafından
benim oğlum 7 aylık daha hiçbirşeyi blendırda l yapmadım canm ez yada cam rende al blendir kullanma
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eğer istiyorsa sende biberona süt cicibebe yapıp ver eline yesin canım hem doyurucudurda ben çocuklarıma hep öyle yapiyordum sütü ısıtıp içine cicibebe atiyodum calkaliyordum hemen eriyor zaten çocuklarına verince de zaten hemen üstüne uyuyorlardi
(362 puan) tarafından
Canım post sahibi değilim süt le bebe bisküvisi karıştırıp günde kaç kez veriyorsun bir de kabız falan yapıyor mu
(202 puan) tarafından
Kuzum oglum yeni 6 aylik oldu hazir süt verilmez bildigim kadariyla hatta hazir yogurt bile kabul etmiyor doktorlar bide benim oglan biberonda tutmuyor ya
tarafından
Hilalizmir kusura bakma yeni gördüm valla ben yatmadan önce herzaman verip yatirirdim üstüne öyle kiloda aliyorlarki çocuklarim maşallahı vardi hiç ağlayan huzursuz çocuklar da olmazdı çünkü ne kabız ne ishal yapmadı onları tavsiye ederim
tarafından
Dorugunannesi04 sende kusura bakma yeni gördüm yani doktor tavsiye etmediyse bisey diyemem ama benimkiler 5. Aydan   sonra veriyordum doktoruma soruyordum hiç bi sorun olmuyordu diyodu çok sukurde bisey cikmiyordu
(362 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bizim kabızlık sorunumuz var o yüzden sordum
0 oy
(342 puan) tarafından
Bebegin kac aylik bukadar sey veriyosun en saglikli sebze corbasini vermiyomusun  
(202 puan) tarafından
Bebegim 6 aylik oldu bu kadar sey degil hepsi ebenin verdigi ek gida listesinde var sebze corbasida dedigim gibi blendirim bozuldu yeni bir tane siparis ettim o gelene kadar bunlarla idare ediyorum
0 oy
(362 puan) tarafından
Bebeğin kaç aylık canım ilk başlarda sebze püresi, çorbası, yoğurt, meyve püresi, suyu bu sırayla başlattı bizim doktorumuz kızım iki yaşında cici bebe daha yeni eline bir tane falan veriyorum
(202 puan) tarafından
Kuzum yukarida yazdigim gibi hemsirenin verdigi ek gida listesinde bunlar yer aliyor kafama gore almadim bide benim blendir bozuk cikti yenisini siparis ettim o gelene kadar boyle veriyorum yoksa bende biliyorum sebze corbasi daha sagliklo
(362 puan) tarafından
Ben blender kullanmadım  canım metal süzgeçten geçirdim öyle deneyebilirsin istersen
(202 puan) tarafından
Metal süzgeç nasil yani çırpıcımı diyosun o var evde metal
(362 puan) tarafından
Süt süzgeçleri oluyor ya pembe mavi plastik onların metali oluyor migros larda falan var tahta kale gibi yerlerde de var çırpıcı değil çay suzgecinin büyüğü gibi düşün
0 oy
tarafından
Canım sen ne yapmışsın böyle pekmezi peyniri karıştırmışsın cicibee muz herşeyin bir usulü var hiçmi biryerde görmedin hepsinin vitaminini öldürmüşsün öyle olmazki çocuk tabi yemez anlatiyim istersen diyetisyenim ben
tarafından
Doruğunannesi ben hiç blendır kullanmadım çorbalara et suyu bulgur veya pirinç soğan biber isteğe bağlı bir sebze bunları pişirdim hepsi pişti çatalla ezdim içirdim çorbasını veya bazen kaşıkla verdim yutar korkmayın hepsi haşlanmış oluyor zaten küçücük parçalar halinde veriyoruz kolaylıkla yutuyorlar ALLAH c.c onlarıda öyle yaratmış tereddüt etmeyin
(207 puan) tarafından
Çok haklısınız çok teşekürler fikirleriniz için
tarafından
Estf Ne demekk❤
(202 puan) tarafından
Eslemi tamam kuzum ben yarin oyle yapicam dedigin gibi cok sagol
tarafından
Ne demek  yanlış anlamayın ben sizğn ve bebeğiniz için söyledim hepimiz  birer anneyiz çocuklarımızın vitaminli sağlıklı büyümesini isteriz aksi takdirde eziyet olur hem size hem bebeğinize benim oğlumda meseşa yumurta yemiyo ha şart mı derseniz değil yumurtalı şeyler yapıyorum pankek krep o şekilde yiyo yani demek istediğim vitaminini o şekilde alıyo üstelemiyorum üstelemediğim zaman yiyo mesela bebekler çok değişik varlıklar aslında çözmesi çok kolay

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 124 göst.
0 oy
4 cevap 65 göst.
0 oy
2 cevap 43 göst.
25 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Safiye__ (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 18 göst.
25 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Safiye__ (439 puan) tarafından soruldu

380,714 soru

11,398,835 cevap

34,923 kullanıcı

...