0 oy
370 göst.
Diğer kategorisinde (108 puan) tarafından
Arkadaşlar kış için 18.000 btu'luk klima aldık ısınmak için. Sürekli kullananlar fatura ne kadar geliyor bilgilendirir misiniz.?

16 Cevaplar

0 oy
(108 puan) tarafından
Kızlar yok mu hiç kullanan ya
(2,438 puan) tarafından
Nerede yaşıyorsunuz
(108 puan) tarafından
Aydında
-Reklam-
0 oy
(8 puan) tarafından
Canim yazin Urfa sıcağında kesintisiz 18 gün kullandik 780 tl fatura geldi. Elektrige baya zam gelmiş. O yüzden cok geliyor vallahi . 
(108 puan) tarafından
Canim gözüm korktu, keşke almadan sorsaymışım ya :( bizde normalde soba ile ısınıyorduk. Bu evde bacası yok o yüzden mecbur klimaya geçtik. Bende sevinmiştim kiri pası olmaz evde temiz temiz kullanırım diye. Bu fiyatlar uçmuş baya :(:( bebekte geliyor, mecbur çalışacak. Kullaninca yazarım sizede ne kadar geldigini canım :(
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Geçen sene ben 450 TL yi buldu cnm 15 lik klima bu sene malum zam geldi bana ne kadar gelir bilmiyoruz canm 
(108 puan) tarafından
Canim gözüm korktu, keşke almadan sorsaymışım ya :( bizde normalde soba ile ısınıyorduk. Bu evde bacası yok o yüzden mecbur klimaya geçtik. Bende sevinmiştim kiri pası olmaz evde temiz temiz kullanırım diye. Bu fiyatlar uçmuş baya :(:( bebekte geliyor, mecbur çalışacak. Kullaninca yazarım sizede ne kadar geldigini canım :(
(2,678 puan) tarafından
Sağ salim gelsin bebeğin inşallah cnm benden sana tavsiye klima kullanacaksın madem evin belirli köşelerine su koy kuruluk olmasın bebeğin için sıkıntı olur
Eğer imkanın varsa hava makinası al bunu doktora da sorabilirsin bizim doktorumuz söylemişti
(108 puan) tarafından
Düşünüyorum zaten canım, baktım internetten sipariş vercem, çok saol :)
0 oy
tarafından

Annem klima ile ısınıyor. 750 1000 arasi ödüyor gectigide oluyor

(108 puan) tarafından
0 oy
tarafından
Çok soğuklarda 1000tl gözden çıkart elektriğe sürekli zam geliyor 
(108 puan) tarafından
0 oy
tarafından
Gelecek aya %15 zam gelmiş elektrige ben bebek oldugu halde 250 300 arası geldi 18binlik benimkide ama antalyada yaşıyorum evim güneş alıyo sadece akşamları çalıstırdım
(108 puan) tarafından
Seninki iyi gelmiş canım, klimanin markası ne acaba
tarafından
Vestel inverter++ bundan canım ama dediğim gbi evim güneş görüyo sadece akşamları açıyorum
(108 puan) tarafından
Bende regal aldim vestelin yan ürünü canım. Bakalim artik ilk ay kaç gelcek bende merak ettjm
0 oy
tarafından
Annem Mersin'de oturuyor evde doğalgaz olmadığı için klima ile ısınıyor 1000 geliyor o da en asagi
(108 puan) tarafından
tarafından
Kız soba da aynı. Sobanın da yakacak odun kömür parası o kadar tutuyor zaten. Bence klima daha mantıkli
(108 puan) tarafından
Canım bizim kışın 3,4 ay neysede buyuk ihtimalle yazinda hep acik olcak o zaman baya gelir yani
0 oy
tarafından
Bize en fazla 250 lira geldi hic kapatmadigim halde 4 ay oyle calisti
(108 puan) tarafından
Nerde oturuyorsun canım, birde klima marka ne kaç binlik
tarafından
kahramanmaras canm 16binlikti demirdokumdu yeni cikanlardandi elektrigi az yakiyordu memnundum
(108 puan) tarafından
Anladim canim, insallah benimkide iyi bisey cikar :(
tarafından
Bizimki hemde 2.eldi alan adam 2 ay kullanmosti
0 oy
tarafından
Valla cnm geçen sene 850 civarı odesigimiz oldu .bu sene daha çok gelir saanirim.klimasiz bile 300 ödüyoruz yazları .
(108 puan) tarafından
Yok canim bizim 100 taş çatlasın 150 geliyor. Dedim hadi 500 gelsin diye ama 1000 tlde çok ya
0 oy
(679 puan) tarafından
Valla klimanın sıcağı insanı çok kötü yapıyor ki onu da geçtim elektrik çok zamnladi.yazin bize 780 lira geldi.hunun her saati açık olmadığı halde
(108 puan) tarafından
(679 puan) tarafından
Valla aylikmicreyi geçtik klimanın sıcağı insanı çok kötü yapıyor.onun.yerine keşke şu büyük ısıtıcı sobalardan alsaydiniz.biz de osmaniyeyiz kayinvalidelere gidince sobasiz odada elektrikli soba mis hibi isitiyor
(108 puan) tarafından
Oda var canim, kumtel ufo var ama ayaklı, 5 yaşında oglum var, ben yokken düşürür falan diye korktuk
0 oy
tarafından
Klima seni mahveder hele çocuk varsa burnu kurur nefes alamz
(108 puan) tarafından
Hava nemlendirme makinesi alcam canim
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Evde olmadığımız halde aylık 140-190 arası elektrik geldi bir de klima gece gündüz çalışıyor Ken düşün artık. Bizde ısı pompası var en fazla 850 ödedik geçen sene ama elektriğe gelen zamlardan sonra 1000i gözden çıkarmak lazım
(108 puan) tarafından
Canim normde bize 100 tl civarı geliyor, dedim hadi 500 olsun onu gözden çıkarmıştım ama 1000 tlde çok ya :(
0 oy
(47 puan) tarafından
Ben izmirdeyim 30 gün bir fiil açık kalırsa 500 geliyor maksimum benim 
(108 puan) tarafından
Aa yakindaymissin. Bende aydindayim. Hadi insallah canim, 500 tlyi gozden cikardim ama bin tl hatta geçer diyenler var :(
(47 puan) tarafından
Valla zamdan sonra nolur bilmem canım ama geçen sene hep kışın öyle ödedim yazında açarım mesela sıcağa hiç gelemem bütün günde evde olunca 30 gün full açıyim yazın mesela maksimum 620 ödedim şuana kadar yazın full açık olunca ama
(47 puan) tarafından
Ayrıca benim klima o yeni olan inverter değil  eski klimalarda yenileri aç kapat yapmazsan eğer daha az gelir benim annemde mesela İzmir'de aç kapat yapmaz hiç inverter onun bı actimi en az 5 saat kapatma dediler ona açık kalsın gerekirse cami açık bırakın öyle havalansim ev ama klimayı kapatmayın dedi kışın 1 ay hep açık mesela onun 380/400 arası gelir ona
(108 puan) tarafından
İcımi ferahlattin allah razi olsun canim, bakalim bizimki ne kadar gelcek bende merakla bekliyorum
(47 puan) tarafından
Senden de canım
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Bin TL felan 
(108 puan) tarafından
Canim aylik 1000 tlde çok ya :(
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Elektriğe zam gelmiş canım, yine gelir durmazlar. O yüzden bilemiyorum yakma saatine göre bile değişir
(108 puan) tarafından
Canim bebek olacak tam kış ortası, buyuk ihtimalle yanacak taa uyuyana kadar
0 oy
(1,363 puan) tarafından
18.lik  baymak inverter ile serinledim 450-500 odedim yazin. Sabah kalkinca açtim gece 12-1 'e kadar calisti. Ama kisın gece daha cok caliscak, elektrikler gece indirimli diye biliyorum. Ama simdiden geçmiş olsun ;)
(108 puan) tarafından
Saol canım, yine 500 tlyi gözden çikarmistim ama 1000 tlden bahseden var. Gözüm korktu iyice
(1,363 puan) tarafından
Ama gelir, 1000'i bulur. Hadi yazin biz mesela geceleride kapali ortama maruz kalmayalim diye alternatif olarak vantilatörle yatiyorduk. Ama kişın alternatif yok ve geceleri dahada soguk.
(108 puan) tarafından
Bencede gelecek artik yapacak bisey yok canim, bakicaz ilk faturaya

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 115 göst.
7 Ekim 2023 Aile kategorisinde Hayal1907 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 198 göst.
0 oy
36 cevap 382 göst.
8 Haziran 2022 Aile kategorisinde Ruhugencanne.. (613 puan) tarafından soruldu
0 oy