+1 oy
527 göst.
Diğer kategorisinde (770 puan) tarafından

36+0 oldu bugun. Demin kontrol oldum başı aşsagiya dönmüş.hic sevinmedim ilk hamileligim ve aşırı korkuyorum normal dogumdan:( doktora desem sezeryan yaparmi devlete gidiyorum bu arada:ermm:

19 Cevaplar

+7 oy
(544 puan) tarafından
Kız deli misin sezeryan normalden daha zor. Sen sadece doğum anına odaklanmışsın. Normal doğumdan sonra normal hayatına dönüyosun sezeryanda oturanmıyosun kalkamıyosun tuvalte bile rahat gidemiyosun. En sağlıklısı neyse o olsun. Kendini öyle odaklama. Allah korusun bide 2.ye hamile kalırsan yanlışlıkla sezeryanda çok tehlikeli. Sezeryan olan arkadaşlar daha iyi bilir. Ben normal yaptım çok zordu hiç bitmicek gibi ama bebek çıktığı gibi bütün ağrılar sancılar bitti gitti. Öyle düşünme canım benim bebeğini en sağlıklı nasıl alıcaksan kucağına o olsun. Her gün 6ntane hurma ye pilates topuyla egzersiz yap doğumun kolay olur inşallah
(2,291 puan) tarafından
Bebek cikinca her aci bitiyor mu :)
(25,224 puan) tarafından
Yav he he diyorum :D
(544 puan) tarafından
Canım benim doğumum da çok zordu Ben doğumdan sonra bir ameliyat daha oldum normal doğum dikiş yerinden. Ben normal doğum daha kolay sezeryan çok kötü iğrenç demiyorum. Tabii ki de kişiden kişiye değişir ama normal doğumda toparlanmak daha kolay. Karnında ameliyat izinle ne kadar rahat olabilirsin ki. Ayrıca sezeryanı da kötüle miyorum. Bunlar cahil kalmış lafında üstüme alınmıyorum. Sadece normal doğumun bu kadar korkulacak bir şey olmadığını anlatmaya çalıştım arkadaşa. Benim fikrimce mecbur olmadıkça sezeryan olmasınlar. Sen çabuk toparlandın diye herkes senin gibi olacak değil. Ben normal yaptım ama belki sezeryandan daha kötü günler geçirdim. Ama kalkıp normal doğumu kötü anlatmıyorum yaşamama rağmen.
tarafından
Ya kızlar bu dogum meselesi gerçekten kisiye göre değişiyor 3 tane nirmal doğum yaptım ve 2. Dogumum hastaneye yatmamla dogurmam 1 saat icinde oldu kimine sezeryan kolay kimine normal doğum kolay
(4,961 puan) tarafından
Valla ben olsam gerçekleri duymak isterim .. kötü bir doğum hikayem var eğer doktor catin msait değil diyebilseydi sezeryan için gerekirse özele gderdim belki bebeğimde köprücük kemiği kırığı olmazdı keşke birileri bana bnu daha önce anlatasaydi bende doktora kesinlkle çatım msait dimi diye ısrar etseydim
-Reklam-
+2 oy
(3,481 puan) tarafından
Devlet son ana kadar aksi bi durum olmadığı sürece sezeryan yapmaz canim 3 normal bir sezeryan doğumum var 10 tane normal olsun bir daha sezeryan olmasin derim kendi düşüncem tabiki
(44,758 puan) tarafından
Sanada artı
(3,481 puan) tarafından
Ama zor yani sezeryan normalin yaninda
tarafından
Aynen 2 ablamda devlette yapti sezeryana almiyorlar kolay kolay
(44,758 puan) tarafından
Kız benim komşum 3 cu sezaryanini yaptı düşün yani kadın ağır kaldirmiyo iyileşti bitti ama ağır kaldırınca illaki orda bı ağrı oluyo diyo benim yengemde 3 sezaryan yaptı oda o şekil çok ağır kaldirmiyo dikkat ediyo kaç senede geçmiş oda aradan benim ikiside normal oldu miss gibi geçti hastaneden geldim hemen evimi supurdum yemek yaptım çamaşır astım her yönden çok rahattım geneli normal yapanlar hep rahat zaten
(3,481 puan) tarafından
Bildiğin yarim oldum canim alakası yok diyorla da bal gbi var 5 ay oldu ben dogum yapalı hala gaz sorunum geçmedi ufak bi usutmede davul oluyorum
+1 oy
(5,008 puan) tarafından
Ya lütfen sende ve bebekte sorun yoksa sezeryan olma ben 2 tane oldum inan ilki kolay ama ikinci çok çok zor. 

Her zaman herseyin doğal olanı guzeldir
(44,758 puan) tarafından
Ne güzel yazmissin artı hakkım olunca artiliycam herkes okusun
(5,008 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
tarafından
Deroş yerine ben verdim artiyi bacım :))
+1 oy
tarafından
Keşke normal doğum yapma şansım olsaydı. İnanki sezeryan çok çok zor kesinlikle eski hayatına tamamen dönemiyosun .
(44,758 puan) tarafından
Bı örnek daha kesinlikle katılıyorum
tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Yapmaz tabi ki de sağlıklı olan normal doğum korkma Allah yardım ediyor 
0 oy
tarafından
Maalesef normal doğum için zorlar seni gene de sezaryen yapmaz. Son ana kadar devamke :) 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Doğumdan bu kadar korkmayın herkes pırt pırt doğuruyor 2 normal doğum yaptım yine olsa yine yaparım. :)
(3,895 puan) tarafından
Devlet sezeryan kesinlikle yapmaz.Sen dua et ebe son ana dek yaninda olsun ben az kalsin tek doğuruyordum.
0 oy
(7,062 puan) tarafından
Devlet mecbur kalmadıkça yapmıyor canım kendimden biliyorum. 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Özelde yapabilirsin canım devlet yapmıyo 
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Bende iki çocuğumda sezaryan olmayım  diye Allah'a yalvarıyodum sjsjs ikiside normal oldu bacı normal en güzeli hemen ayaktasin dikişin 1 hafta iyi olur bebeği le rahat ilgilenirsin  hem doğum esnasında için tertemiz oluyo normal gibisi varmi tabi zorda kalmadıkça ters bi durum olmadıkça normal doğum en guzeli
tarafından
Ne güzel demi kız normal doğum ☺️ ben ikisini de normal doğurdum büyük de 5 küçük de hiç dikisim yoktu çok iyidi ertesi gün de ayaklandım inşallah 3.Bebem  de normal olur
0 oy
(112 puan) tarafından
Hayr canım yapmaz  neyibden kprkuysun ki normal dgumun 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Kiz valla delimisin nesin mis gibi normal olacan sezeryan diyon daha
0 oy
tarafından
Bende korkuyordum ama nasılda güzel doğurdum wallahi birdaha olsa yine normal doğum isterim Allahin izniyle hiç bir şey olmaz en güzeli normal doğum bence cnm
0 oy
tarafından
Devlet acıl bişey olmadıkça sezeryan yapmaz ben sezeryan doğum yaptım senınkı de hayırlısı olsun bakalım 
0 oy
(63 puan) tarafından
Benimde ilk bebegim şuan 3 aylık çok korkuyordum normal doğumdan her kontrole gittiğimde inşallah sezeryan olacaksın der diye beklerdim ama Rabbime binlerce kez şükürler olsun çok kolay bı şekilde normal doğum oldu bı gittim hastaneye iki saat sonra bebeğimiz kucagimizdaydi cokkkk şükür sonra hicbisey yaşamamışim gibi hayatımıza devam ettik bence normal yap inşallah
0 oy
tarafından
Hayırlısı neyse o olsun canım devlet senin isteğinle sezeryan yapmaz özele git istersen 
0 oy
tarafından
Valla ben ilk dogumda o kadar yalvardim sezeryan yapın diye ama yapmadılar. Bende 37 haftaligim bende korkuyorum ama ne yapalım mecbur doguracagiz :)
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Yapmaz keşke yapsalar ama son ana kadar zorluyolar malesef şimdi olsa özele giderdm ben.. catin müsaitse belki çok kolay olur doğumun doktora sor bnu
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Devlet yapmaz ama normal dogum dene canm bi bakmissn dogmus 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 300 göst.
22 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 181 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,790 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 57 göst.
23 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Mucizemsinnnn (210 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 241 göst.
15 Haziran 2022 Aile kategorisinde mehal (619 puan) tarafından soruldu

381,362 soru

11,417,399 cevap

34,968 kullanıcı

...