0 oy
229 göst.
Diğer kategorisinde (1,897 puan) tarafından

Kan değerim 8 

34 haftalık hamileyim ssvd yapacağım doktorum bu kan değeriyle seni normal dogurtmam dedi daha üç dört hafta vaktin var yükseltebilir sin dedi 

Kan ilaci alıyorum

Şimdi bana beslenme olarak onemli kan yapıcı şeyler söyler misiniz lütfen kızlar gerçek ten çok önemli 

Birde kansızlığa sebep olan bişey varsa onu da söyler misiniz mesela kan ilaciyla atıyorum yoğurt yenmez gibi bir kural varsa da söyleyin ki  hem ilaç hem beslenme yanlış kullanmıyim etkiye çabuk girsin <3

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kuru üzüm muz ciğer 
(1,897 puan) tarafından
Hemen yazıyor um bunları Alicam kuzum Allah razı olsun
tarafından
ciğeri cok yemek de bebise zararlı canm 2 haftada 3 haftada tüketebilirsin
tarafından
Bn her hafta ciğer yiyirdum bide geynoferon ilacı kullan bol kan yapıyor hamile kadınlar için zaten ama bn emziriyirum gene kullanıyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Pekmez,kuru meyveler keci boynuzu bildiğim kadarıyla bu kadar
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Pekmez bire bir herşeye ilaçlarda değil doğal yöntemler ile ilerlemeni tavsiye ederim 
(1,314 puan) tarafından
Pekmez , Kuru meyve , ciğer  kan yapıcı hepsi  ilaçlar insani maf ediyor inan doğal çözümler herzaman bire bir daha sağlıklı geliyor bana
(1,897 puan) tarafından
İnşallah faydası olur güzel bı alışveriş yapacam inşallah düzelir ya
(1,314 puan) tarafından
Bende hamilelikte kansızlık vardı hatta kan iğneleri verdi hemşirenin yanlış vurması yüzünden kalcam morardı çocuğum 14 aylık şiddet görmüş gibi kaynanam pekmez kurtulmus meyve köyden organik kahvaltılık ürünler yoladi kendimi topladım inşallah seninde kan değerlerin düzelir
(1,897 puan) tarafından
Allah razı olsun çok dikkat edicem inşallah düzelir ya valla normal veya sezaryen fark etmez doktor tehlikeli dedi ya bu kansızlık korktum :(
(1,314 puan) tarafından
Çocuğa da da olma ihtimali olabiliyor senden ona geçebiliyor o yüzden duzenlemeni istemiş yediklerine dikkat et canım inşallah düzelir sağlıkla kucağına almayı nasip etsin rabbim
0 oy
tarafından
Çiçeğim ya çok alakasız ama seseryandan sonra neden normal yapıcaksın kendin mi istedin doktorun mu önerdi 
(1,897 puan) tarafından
Dört beş doktor la görüştüm bebekde bende kilolu deiliz ameliyat yerimde görünürde sorun yok bebeğin eşi iyi konumda suyu ne az ne çok çatı muayenesinde çatı müsaitse doğuma alacak lar eğer açılma güzel ilerlerse canm zorla dogurmaycam yani normal sadece şartlar şuan uygun ve uygun devam ederse öyle gerçekleştiricez normal doğum eğer olmaz da gene sezaryen yani zaten ben sadece şansımı deniyor um dua edin kuzum bana
tarafından
Ama benim çevrem de sezeryan sonrası 2 kez normal doğurani gördüm şükür biseeyleri de yoktu doktor risk yok diyorsa gerisi tamamdır
(1,897 puan) tarafından
Ya ben araştırdım yapan doktor çok var benimde doktorum sayısız normal doğum yapmış sezeryan sonrası zaten birisik varsa doktorum normal doğum yapmam dedi başında bekleyecekler takip edecekler Allah ne kısmet ettiyse o dua edin lütfen ya
tarafından
Hayırlısı olsun kuzum hakkında sağ salim bebeğini al da kucağına gerisi önemli değil

Ama 2 normal doğum yapmış birisi olarak söylüyorum aşırı derecede iyi bana göre yani büyük kızım da 5 küçük kızımda 0 dikiş oldu ertesi güne de kalmadan ayaklandım
Ama arkadaşım ise 27 dikiş vardı çünkü onsanco hissetmiyordu zorluyordu ondan çok kesisi olmuştu seserysn da asla istememişti işte kisidem kişiye değişiyor zaten ben evden 2 kızım da 6 ve 8 santim ile gittik hastaneye çok şükür inşallah yine olur oldugu zaman
(1,897 puan) tarafından
Maşallah sana canm doktor hiçbir zorlama yapamam dedi doğal olarak gerçekleşirse gerçekleşir olmazsa sezaryen zaten dedi benim ilk çocuğumda rahmim açılmadı bunda çatı muyanesi yapacak çatı müsaitse açılma olursa zaten inşallah doğar olmazsa olmaz yapacak bişey yok
Bende senin gibi evde sancı çekmek isterim ama sancı başlar başlamaz hastanede olmam lazım işte
27 dikiş lik kadar zor bı doğumu zorlaması iyi olmamış sezaryen onun iicin daha iyi olurmuş yani yazık ya kiymama inşallah sonraki dogumlarimiz güzel geçer
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Dalak ve ciğer bol bol ye ve değerlerine sonra baktır bidaha
(1,897 puan) tarafından
Ciğer alacam birazsora kasaptan fakat dalak pişirmeyi bilmiyorm ya :'(
(44,603 puan) tarafından
Kız onuda aynı kusbasi doğra et gibi yap iste
(1,897 puan) tarafından
Ya küçücük bı parcaydi dalak neyse tavaya koydum biturlu pişmedi tavam hep yandı ya beceremedim birutlu
(44,603 puan) tarafından
Canım tavaya koyunca rengi dönünceye kadar kavur çekince suyunu uzerini geçecek kadar sıcak su koy kisikta olsun o su da bitince tuzunu koy az bı tür kavur kapat
(1,897 puan) tarafından
Tamam Allah razı olsun canm
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Kan ilacından 3n az 1 saat önce ve sonra süt ve süt ürünleri tüketme.

Pekmezli yoğurt yer kimisi ama besin değeri olmaz o şekilde.

Çayı az iç hatta hiç içme doğurana kadar.

Çekirdekli siyah üzüm ye kurusu yaşı farketmez. Ama çekirdekleride çiğneyerek ye.

İnşallah düzelir ve normal doğurursun. Bende ikinciyi yapcak olursam ssvd düşünüyorum
(1,897 puan) tarafından
İnşallah yükselir düzelir Allah razı olsun yazdıklarını SS aldım canm
(1,635 puan) tarafından
Amin cümlemizden inşallah canım
0 oy
(1,982 puan) tarafından
Yemeyle zor yükselir kısa zamanin var bence vücuduna kan verdirmelisin 

Benim çok düşüktü sezeryanda da kan önemli dediler kan verildi iki hafta öncesi felan canım 
(1,897 puan) tarafından
Ayy korkuyorum kız inşallah yukselir ya kan nerden bukcaklar doktorda kolay kolay verdirmez bide normal doğum yapıcam
(1,982 puan) tarafından
Bana doktorum yazdı orda bı odaya aldılar beni bağladılar canım bence konuş bı belki yapar
(1,897 puan) tarafından
Kan ilaci verip gönderiyor lar inşallah düzelir senin soyeldigini de söyleyecem
0 oy
tarafından
Şiraz özü çok güzel kan yapıyor benim ablaminda kan değeri çok düşüktü birde vücut yeni kan üretmiyor de mis doktor o nasıl oluyorsa oda bu şiraz özünü aldık kullandı kendine geldi 
(1,897 puan) tarafından
Aklımda bulunsun canm bu pekmez mi ne bu
tarafından
Şiraz üzümü var miş canım onun özüymüş çekirdekli soğuk sıkım almış ablam çok iyi geldi demişti
0 oy
tarafından
Yarı çiğli dalak yicen canım benim kardeşimde asırı kansızdı bunu yedi pekmez siyah kuru üzüm ciger bunlar birebir
(1,897 puan) tarafından
Yarı çiğli derken yani az mı pişsin zararlı deilmi öyle camm
tarafından
Az pişmiş canım ama doktoruna danış nasıl tüketryim diye
0 oy
(12,854 puan) tarafından

image

bu kan ilacını kullandın mi
(1,897 puan) tarafından
Bilmiyorm okuyamadım ismini bitane var bende fuşya renkli şeker gibi tabletler
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Kuru üzüm (siyah olani) birde dalak.. asiri kan yapar dalak özellikle.
(1,897 puan) tarafından
İnşallah iyi gelir dalak alacam bugün
(1,019 puan) tarafından
Kesin al canım valla ben daha dün yedim :))
0 oy
(176 puan) tarafından
Yeşil mercimek yemeği ye canım haftada 2 3 defa sonucu göreceksin 
(1,897 puan) tarafından
Dur onu da alayım canm
0 oy
tarafından
bana doktorum ilaçları alamadigimi söylediğimde kan yapması için uzum çekirdeği söylemişti kuru üzüm ayrı  artı olarak birde bunun çekirdeği varmış sanırım toz halinde de satılıyormuş onu yoğurda yemeklere karıştır ye demişti 

birde pekmez kan yapar diye biliyorum  başka aklima gelmiyor canm 
(1,897 puan) tarafından
Bankada üzüm ye dedi bende Alaçam ceviz üzüm felan
0 oy
(1,691 puan) tarafından
kuru uzum pekmez siyah uzum

ciger ama hamilelikte pek onermiyolar
0 oy
(14 puan) tarafından
Canım sabahları yarım bardak pekmezin üstüne su koy iç bir haftada fark eder hemen
(1,897 puan) tarafından
Her sabah kahvalrida tahin pekmez yiyordum işe yaramadı demek senin dediğin gibi içeyim inşallah düzelir ya
(14 puan) tarafından
Öyle yap canım ablamin kanı sıfırdır onun sayesinde yükseldi aç karnına iç inşallah şifa olur
0 oy
(868 puan) tarafından
8 ise kan vermeleri lazim ilac degil ama unite olarak sezeryanda da kab kaybı oluyor çünkü sadece normalde değil. Unite kanin fiyatı biraz yuksek özelde ama kanin 12 ye falan rahat çıkar benim 6 ya düşmüstu sezeryan sonrasi unite İle 11 oldu
(1,897 puan) tarafından
Ya parası önemli deil doğuma kadar düzelmez se zaten kan verirler herhalde ama devlet vermez uğraşmıyor özelde doğum zaten onlar verir inşallah gerek de kalmaz
0 oy
tarafından
Çekirdekli kara üzüm ye kuru olandan aç karnına pekmez ye birde çayı çok tüketme canım 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 63 göst.
0 oy
6 cevap 74 göst.
19 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 202 göst.
10 Aralık 2021 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu

378,415 soru

11,326,719 cevap

34,780 kullanıcı