0 oy
478 göst.
Aile kategorisinde (106 puan) tarafından
Kızlar. Önceki postumu okuyan bilir belki.ozet geciyim. Bı tane görümcem var 29 yaşında falan bekar. Bitane oğlum var ve hani ikinci kaynanam gibi herşeye karışır ev düzeni çocuğun beslenmesi falan inatçı biraz. Memleketten gelecekmiş. Her sene gelir 4 5 ay kalır gezer gider. Bu sefer gelcem dedi. Bende normal gezmelik gelecek sandım ama iş bulmaya çalışmaya geliyor galiba. Böyle bi durumda bizim yanımızda kalır yüksek ihtimal. Ve ben napcam bilmiyorum burda kalırsa hep herşeye karışan birisi farklı karakterde bı insan kaynanam gibi iste. 4 5 ay kalması uzun sürüyor zaten bide daha çok kalırsa ben kendi evimde rahat edemem napmaliyim hiç bilmiyorum stres yaptım kendime 

17 Cevaplar

+1 oy
(333 puan) tarafından
Birşey söylediği zaman sende deki benim düzenim bu kusura bakma senide evindeki gibi rahat ettiremiyorum ama benim elimden gelende bu
-Reklam-
0 oy
(119,346 puan) tarafından
boyle kabul edip sonradan sizlanma gelcemmi dedi gel ama bi kac gun kal git de bende cok kalma rahatsiz oluyorum desen gelemez baslarim karakterine
(106 puan) tarafından
Kabul etmedim zaten yani bana iş için geleceğini söylemedi normal günlük gezmeye geleceğini biliyordum ben işin içi başkaymis. Kendi evde kaynanamla kaynimla falan tartışmış gitcem buradan falan diyomus koydeler. Buralardan gitcem daha kalmam falan diyomus ama gelirse de işte burda kalacak Allah bilir ne kadar bı süre..
(119,346 puan) tarafından
madem ise gircek ev tutsun bi zahmet gelinin hizurunu bozmaya hakki yok ben gezme icinde olsa ksbul etmem
(106 puan) tarafından
İşte anlasam ah bı ne yapacağımı hiç bilmiyorum.
0 oy
(313 puan) tarafından
Oralarda yasiycaksa gitsin kendine ev tutsun düzen kursun çalışsin senin yanında ne işi var canım kabul etme huzurun kaçar bu sefer
(106 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum çünkü hiç bı özel yaşantı kalmayacak eşimle sorun olacak
0 oy
(1,383 puan) tarafından
Kaynananda niye kalmiyorda sende kaliyor onu anlamadim 
(106 puan) tarafından
Kaynanamlar falan koydeler hep görümcem de köyde yaşıyor zaten. Biz İstanbul'dayiz. Buraya o yüzden gelecekmiş işte iş bulacakmis falan filan. Köyde kaynanamın yanında da bı eltim var orda kalıyor
0 oy
tarafından
Madem iş bulacak evini de tutsun bir zahmet yada dilini tutsun 
(106 puan) tarafından
İkisi de zor ihtimaller :) ben neremi Tutcam bu durumda :):)')
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Senin evin canım orası niye bu kadar karışmasına izin veriyorsun çok laf ederse beğenmeyen gelmesin de 4 5 ay da çok ya o ne öyle insanlar nasıl rahat ediyor ya
(106 puan) tarafından
Bende diyorum şahsen olsam hiç rahat edemem ama ediyorlar işte. Aksine ben düşünüyorum ne yapsam nasıl yapsam diye biraz da fazla kafama takan bı yapim var benim de. Çocuğumla ilgileniyorum zaten. Yeri geliyor çocuğa yedirdigim şeylere bile karşılıyor
(1,145 puan) tarafından
İşte yüz vermişsin canım kimse karışamaz hele görümcem hiç karışamaz daha çocuğu bile yokken
0 oy
(190 puan) tarafından
Sen şimdiden damat aramaya başla. Anca evlenirse kurtulursun. Anlamında vardı öyle görümce si neysek sonunda ewlendi. Şimdi çok iyiler. :)) 
(106 puan) tarafından
Ah evlense gelenleri beğenmiyor bazıları da onu begenmiyod yaş ilerleyince seçicilik artıyor buluyoruz birilerini ama olmuyor olmuyor :):)
0 oy
tarafından
Güzelce anlat kücük degilmis  de leb demeden leblebiyi anlayacak yaşta 
0 oy
tarafından
Valla kim ne derse desin belki linçlenede bilirim ama ev ev üstüne olmaz ben kabul etmezdm 
(106 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum
0 oy
tarafından
Kendi evin kendi duzenin kiz nye ödün veriyosun ki misal benim kaynanam bana gelir bseylere karismaya calisir benim evim benim.düzenim karisma herkes kendi evine karissin dedim böyle bi kez uyardim baktm kadin daha da karismadi susar alttan alirsan bu hep devam eder sessiz kalma kendi evin sonucta sen rahatsiz olana kadr o rahatsiz olsn hem 4 5 ay misafrlik mi olur bacım yuh onda ki de ne rahatlik öyle bn tahammul edemem kusura bakma
(106 puan) tarafından
Öyle valla bide alışmış her sene geliyor yani arada bir değil gelmişken kışı geçirip gider
0 oy
(399 puan) tarafından
Sana karışınca ayy ben böyle yapıyorum düzenim böyle evim ya hani kendimin sonuçta koca benim çocuk benm hepsi ne bi düzen oluşturdum valla herkesin duzeni farklı de bak mesela bende senin yerinde olsam rahat edemem falan de 
0 oy
(95 puan) tarafından
Eşine söyle deki istemiyorum 4 5 ay ne dmek rahat edemiyorum de huzursz oluyorum ben kendi evimde 4 5 ay ya da surekli kalmasni istemiyorum gelse aram bozulur senle falan de izin verme canm ne kadar rahatsn
(106 puan) tarafından
Rahat değilim işte bu yüzden ne yapacağımı bilemiyorum. Bende istemiyorum eşime de soylesem hani beni yanlış anlar belki istemiyo şikayet ediyor gibi görürse diyorum kafamdan birsuru şey geçiyor :)
(95 puan) tarafından
Güzel bi dille anlat yapamiyorm o kadnla herseyime karşiuor onu da gectm ben onla yaşamaya mecbur deglm dersn
0 oy
(14,428 puan) tarafından
şehirli koca bulmaya geliyo bence iş mis bahane canım

Sen onu everene kadar rahat yüzu görmezsin

Tatlum
(106 puan) tarafından
En tez zamanda o da bulsun da birini hepimiz rahat edelim inşallah ya hayır gelen goruculeri beğenmiyor kendi biri vardı ayrıldı geri kabul etmedi bilmiyorum ki ne bekliyor ne istiyor
0 oy
(1,501 puan) tarafından
4 5 ayı yanlış okumuşumdur inşallah dedim ama yuh gerçekten nasıl duruyor o kadar evinde manyal mı utanmıyor mı ben 1 hafta kalsam utanıyorum annemin evinde yük oldum diye abimde asla kalamam zaten eşin nasıl razı oluyor peki
(106 puan) tarafından
Eşimin henüz haberi yok geleceginden. Yine de o yok demez benim eşim biraz düşkün kardeşlerine gelsin kalsın der sonra aramizd sorun olunca da iş işten geçmiş oluyor işte.
0 oy
(670 puan) tarafından
Fazla yüz vermişsin karışamaz bana kendi çocuk yap ona karış derim rahat etturmisin ki geliyo canım
(106 puan) tarafından
Daha evleneli 1.5 yıl oldu. Hemen çocuğum oldu zaten dogumuma geldi kırkım çıkana kadar durdu bı tam bikac aydır rahatım diyorum bı gelen giden oluyor illa.
0 oy
(48,695 puan) tarafından
ezdirme kendini bide baskasinin evinde nasil rahat ediyirlsrt ya kardeste olsa ne bileyim insan cekinir
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Saçmalık ve saygısızlık. Size sormadan kafasına göre nasıl böyle bir karar alabiliyor. Eşin ne diyor bu duruma peki. 4-5 ay kalması bile büyük saçmalık. Bence sen direk eşinden yürü. Bekar kız işe gidip gelecek gezmeye çıkacak ben bunun sorumluluğunu alamam. Birini bulur yanlış bişey yapar suçlusu biz oluruz de. Açık açık ben bir kaç hafta idare ederim ama çalışacaksa herkes kendj duzenini kursun ev üstüne ev olmaz. Ne o rahat eder ne de ben de. Ayrıca gezmeye bile gelmiş olsa niye kendi düzenine karıştırıyorsun ki. Çocuğa yedirdiğine mi karıştı hayırdır kaç tane de doğurdun da akıl veriyorsun de. Evin düzenine mi karıştı hayırdır kaç kere evlendin yuva kurdun da bana akıl veriyorsun. Ciddi ciddi söyleyemezsen şakayla karışık gülerek de bunları. Sende böyle yapa yapa evde kaldın deyip piskolojik baskı kur. Misafirin başımızın üstünde yeri var tamam da bu misafirlik değil resmen evinize çörekleniyor. 
(106 puan) tarafından
Evleneli 1.5 yil oldu daha zaten doğum yaptım geldi kırkım çıktı o zamanda rahat 4 ay kaldı. Evime yeni yerleştim düzenime alışamadım çocuk yeni doğdu falan derken kendisi herşeyi kendi evi gibi kullandı. Sonra gitti hani şimdi kendim alıştım ettim çok şükür derken bide başıma bu iş konusu çıktı. İçim hiç rahat değil bilmiyorum ne olacak
(3,052 puan) tarafından
Eşin ne diyor peki bu duruma. Şuan bi düzen ve kurduysan artık tevrubelisin kendi işine karıştırma. Özellikle de bebeğine. Görümcen kendi evinde rahatca at koşturamıyor anlaşılan o yüzden sana geliyor. Sende taviz vermeyip bu evin kuralları var dersen sıkılır gider

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 77 göst.
8 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 152 göst.
27 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Elvinimm21 (1,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 416 göst.
26 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 312 göst.