0 oy
447 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

4 sene önce evlenirken Ocak olarak ankastre almıştım yeni evlerde yeri oluyor diye. Yeni ev tuttuk ama ev sahibi mermeri tüm yaptırmış kesilmesine izin vermedi. Şimdi kesebilir siniz diyormuş bende dedim ne değişti. Eşim diyor şimdi herkes ankastre alıyor diye izin veriler herhalde. O zaman aldığım Ocak hala kutusunda duruyor mecbur bidaha kıytırık bişey aldık onu kullanıyoruz. Şimdi delidir demiş ama her taraf un ufak toz oluyormus mermer kesilirken. O zaman olsa esyasiz evde olacaktı. Bı yanım kestirme senden sonraki naparsa yapsin diyo. Bı yanında kestir diyo çünkü doğalgaza geçeceğiz en azından 1 Ocak için dönüşüm masrafı yapayım bide kutuyu acmazsak garanti kapsamından çıkıyormuş. Napayım kızlar fikir verin yarın birgün tasinirsam doğalgazlı bı eve gideceğim de meçhul :ermm:

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok bir tozu yok ki eşim kesmişti aman aman kitlenmedi
tarafından
Gerçekten mi ya eşim toz olur dedi. Zaten yeni doğalgaz döşendi bı sürü onun tozuyla pisiyle ugrastim
-Reklam-
0 oy
(450 puan) tarafından
Garanti kapsamından çıkmasın kutuyu aç bence mermeri de kestir ondan sonrasını ev sahibi düşünsün
tarafından
Zaten kafamı karıştıran o ama ya tasinirsam da orası doğalgazlı olmasa
(450 puan) tarafından
Ona göre bir yere taşınırsın canım sen de
(1,763 puan) tarafından
Bazi ilerde hala doğal gaz yok ki canım tayinci biriyse eski ocağının atma
0 oy
tarafından
Kutuyu sen acma servis gelsin acsin ozaman garantin komple gider yaptir bigunun alir en fazla gerseyin ustunu ort mutfagin kapisini kapat tamamdir
tarafından
Yok canım zaten öyle yani demek istedim kurdurmazsak garanti kapsamı dışına çıkıyormus. Benim bı gün yok işte ya bebek fırsat verse evi komple temizleyecem ama durmayan bı bebeğim var
0 oy
tarafından
Hemde ne toz çıkıyor tatlım yaa  uzun süreli oturmayı düşünüyorsan yaptır bence 
tarafından
Bilmiyom ki ya hep bı taşınmak isteyip taşınamıyom. Şimdi lojman başvurmayı düşünüyoz çıkarsa tasiniriz ve orası da tüplü
tarafından
Ozaman hic bulasma canm emegine yazık olur
tarafından
Çok kararsız kaldım ya herkes aşırı toz olur demiş
0 oy
tarafından
Kestirme sakın çok aşırı toz oluyor ben boş evde kestirdim iyi ki öyle yaptım dolapların üstlerine kadar doldu. 
tarafından
Keşke bizim ev sahibi de ev boşken kabul etseydi en baştan zaten temizleyip oturduk. Şimdi kap kacak eşya heryer dolu
0 oy
(775 puan) tarafından
Tozunu silersin süpürgeyle çekersin geçer 
tarafından
Yaa herkes çok toz oluyo duvarlar bile diyo. Ben bebekle normal temizliğime zor yetisiyom. Bide yeni dogalgaz döşendi onun pisligiyle uğraştım zaten
0 oy
tarafından

Aç kullan canım 

0 oy
tarafından
Bende girdiğimde yeri yoktu mermer kesildi ama öyle bir toz olmadı abartılı değil süpürdüm sildim geçtim 

Kutuyu siz açmayın servisi çağırın onlar açsın direk kendiniz açarsan8z garantiden çıkar zaten para ödemek zorunda kalırsınız
tarafından
Ev sahipleri işte ne yapacağı akıl sır ermiyor ki. Ama bence yaptırmalısınız benim ocağın yanında hemen petek vardı sadece onun içi çok tozlanmıştı ama yine de çok bir iş çıkmamıştı yani bir deterjan bir suya bakar yaptırmalısın kutuda durup ne olacak :)
tarafından
Bilmiyom ya baksana herkes çok fena toz oluyor diyo :/
tarafından
Dediğim gibi bende kiracıyım aynı şeyi bende yaşadım yer yoktu sonradan kesildi falan ama ben aman aman bişey çekmedim, napalim toz temizlicez diye ankastremizi kullanmayalım mi :D
tarafından
Orası da öyle ama tasinirsam bide eziytini hep ben cekiyom bu evin. Bide kombi döşendi onun temizligi i de yeni yaptım. Bebekle yapamiyom zaten
tarafından
Taşınma ihtimalin varsa şuan ki düzenini bozma öyleyse hic
0 oy
(124 puan) tarafından
Valla biz eve girmeden kestirdik korkunc bir toz oldu. Yani birak ne hali varsa gorsun ev sahibi sen suanki ocagini dogalgaza cevirebiliyorsan kullan 
tarafından
Bilmiyorum ki oluyor mu. Daha binaya gelmediği için gostermedik ocağı
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Aşırı toz çıkıyır sanki toz bulutunun içine girmişsin gibi duvarlar bile toz tutmuştu aklının alabişecegi herşeyi sildim. 
tarafından
Yaaa demee
0 oy
tarafından
Eğer yakın zamanda o evden cikmayi düşünürsen kestirme. Taş kesilirken suyu eksik etmezsen çok toz olmuyor 
tarafından
Kesilirken su nasıl tutayım anlamadım altında da fırın var
tarafından
Altına bez bişey koy taşın. Üstten bir şişenin kapağını tek del yavaş yavaş az az kesilirken damlatın

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 318 göst.
0 oy
5 cevap 130 göst.
0 oy
2 cevap 172 göst.
15 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Evrim.34 (486 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 157 göst.
5 Kasım 2022 Aile kategorisinde hanimeli (483 puan) tarafından soruldu

381,711 soru