+1 oy
432 göst.
Aile kategorisinde (1,698 puan) tarafından
Dün eşimin yakın arkadaşı (eşi de benim yakın arkadaşım) onlara gittik. Birkaç tane daha liseden arkadaşları hanımları çocukları da geldi. Biri kızımla yaşıt 17 aylık, abisi 6 yaşında. Ötekinin de 9 aylık kızı vs neyse..

Bir şeyler yiyorduk ben kızıma döndüm annemm sen de mi istiyosun kızıım falan diyodum ama benim kızım tabii ki tepkisiz yani algıları kapalı bi de uykusu vardı. Neyse o çocuk annesine döndü, anne ya baksana cevap vermiyo annesi soruyo o da böööyle bakıyo falan dedi kafamı çevirmedim. Sonra başladı işte (kızımın gözünde şaşılık da var hastalığı dolayısıyla) işte anne gözleri garip bakıyo baksana böyle (kendi gözünü şaşı yapmaya çalışıyo) bakıyo falan. Annesi dedi işte oğlum Allah herkesi farklı yaratır onu da öyle yaratmış falan. Bilmiyorum sonra içeri götürdü konuştu falan heralde. Çocuğa kızmadım bu arada nesine kızayım. Ama dünden beri içime öküz oturdu. Kimseye de anlatamadım çatlicaktım nerdeyse buraya dökeyim içimi dedim uzun oldu kusura bakmayın..

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Şükürler olsun öyle bir şey yaşamadım zaten ağaç yaşken eğilir ona 5 yaşından beridir hep anlatırım oğlum böyle hasta birisini görürsen yada senden daha farklı birisini görürsen kimseye dikkatli bakma kimseye bişey deme sakın onlarda biz gibiler Allah öyle yarattı eğer onları kıracak bişey dersen Allah kızar oğlum günah yazar tamam mı dedim Ogün bugündür kimseye bişey demiyo işde geçenler de bi kızın gözlüğünü yere atmış, tabi bilememiş onunla oynuyo sanmış eve gelince de uzun uzun konuşdum Birdaha hiç öyle bişey duymadım sürekli anlatmak lazım başka türlü olmaz aman çocuk diyip bırakırsak hep yapar

tarafından
Artıladım
tarafından
Sağol canım ama böyle olmalı ben 3 tane oğlumada ****** sevgisini aşıladım çoğu sokakda gördüğü hayvana elletmez ama ben aaa bak oğlum kedi köpek çok tatlı sev gel derim bayılırlar kediye falan içinde ****** sevgisi olan bir insanın insana merhameti daha büyük olur çok dikkatli olmaya çalışıyorum bu konuda
tarafından
MaşaAllah canım. Rabb'im niyetinde sebat ettirsin
tarafından
Aminn inşallah birgün gelir de onlar da bana değer verirler
-Reklam-
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Oyy kiyamam yaa. Vocuklarin akli ermedigi icin cok acimasiz olabiliyorlar maleseff
(1,698 puan) tarafından
Aslında herkesin gördüğü ama kimsenin dile getirmediği şeyleri o söyleyebiliyor sadece..
(4,152 puan) tarafından
Evet malesef ki acitiyo iste.. uzulme dicem ama üzüliceksin biliyorum. Rabbim seni öyle mutlu etsinkii bu üźülduklerin aklina dahi gelmesin
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Rabbim şifa versin inşallah canım çocuklar kalp kırdığının farkında olmuyorlar üzme kendini
(1,698 puan) tarafından
Çocuğa kızmadım ki hiç.. sadece biraz farkına vardım. Demek ki 6 yaşında bi çocuk bile bir şeylerin yanlış olduğunu görebiliyor o kadar belli yani dedim
(1,145 puan) tarafından
Çocukların algıları daha yüksek oluyor canım
0 oy
(6,999 puan) tarafından
Kıyamam ya ayıp olmazsa yanlış anlamazsan kızının hastalığı ne acaba  :(
0 oy
(7,709 puan) tarafından
Bu dünyada en acımasız çocuklar der hocam. Gerçekten de öyle. Hiç bilmiyor ki nereye gidiyor bu laf. Ona da kızamazsın ve sakın unutma. Kızın öyle olabilir ama Rabbim bir yerden kısar bir yere verir. Rabbimin işine karışma bir çocuğun dediği laf üzerine, üzülme. Belki ileride düzelecek kim bilir dua et
(1,698 puan) tarafından
Zaten el kadar çocuğun nesine kızayım.. bilmiyorum kafam allak bullak 1.5 yıldır kullandığım mantığım kalbim şu an servis dışı
(7,709 puan) tarafından
Sen çocuğuna bir baksana. Ne kadar tatlı ne kadar masum. Gün gelecek o da başka bir çocukta bir kusur bulup söyleyecek yaşa gelecek çünkü o da bilmiyor olacak insanları kırdığını. Belki hocasına örtmenim Zehra altına yapmış diyecek koca sınıfın içinde :) üzme kendini ya. Kuzucuk çok tatlı hem maşaAllah ona❤️
(1,698 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum.. ♥️ İnşaallaha gittiği günleri göstersin Rabbim bana :)
0 oy
tarafından
Bu dünyada en acımasızlar çocuklar diye bir söz okumuştum cidden öyle çok geçmiş olsun Rabbim tez zamanda şifa versin inşallah canım i
(1,698 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim..
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Canim kizinin hastaligi ne bilmiyorum ama. Seni cok iyi anliyorum. Ben trafik kazasi geçirdim oğlum vefat etti. Yasasaydi agir engelli olacak dediler bana. Alahtan geldi dedim sustum. Buda sana allahtan geldi bak benimkini allah yanina aldi bunu böyle düşün bliyorum çok acı bir durum cigerin yanar benimde yaniyor ama allah verdi bu derdi bize. Sabretmek gerek
(1,698 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin.. varlıkları da yoklukları da ayrı imtihanlar. Rabbim imtihanımızı kolaylaştırsın..
(1,253 puan) tarafından
Amin canim.amin

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 342 göst.
26 Eylül 2022 Aile kategorisinde Priwti (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 1,069 göst.
11 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Cicek19 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 136 göst.
10 Mart 2021 Diğer kategorisinde Arzey (723 puan) tarafından soruldu