0 oy
202 göst.
Aile kategorisinde (175 puan) tarafından
Şimdi kıyas yapma diyenler olur biliyorum her bebek farklıdır kıyas değil maksat muhabbet ve bilinçlenmek. Benim oğlan 8 aylik olmasına 1 hafta var. Bi yerlere tutunup ayakta durabiliyo yaklaşık 2 aydır beni kucağına al demek için kollarını uzatıyor dede eda filan diyo oturduğu yerde sürünmeye başladı odadaki her yeri dolaniyo. Bu ayda ki bazı bebekler bay bay alkış gel gel filan yapiyormus benimki yapmıyor sizin minnoslar neler yapiyo neler yapamiyo :)

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Maşallah cnm bende bekliyorum 5 bucuk aylik resmen bütün gün onunla sohbet ediyorum anne demesini çok istiyorum :-)
(175 puan) tarafından
Benim eksi yanım hiç öyle oturup da sohbet edemiyorum maalesef öyle sevgi sözcükleri bazen laf atıyorum ama çok öperim sarılırım.
-Reklam-
0 oy
(635 puan) tarafından
8 bucuK aylık  kızım emekliyor koltuklarda kalkıyor baybay yapıyor gel gel yapıyor .hadi diyor.yurume arkadaşına tutunup ayakta durabiliyor.muzik çalınca kollarını sallayıp oynamaya basliyor
(175 puan) tarafından
Ohh maasallah rabbim sağlık sıhhat versin bakalım bizimki ne zaman yapacak onları :)
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Benim kızım 8 ay 1 haftalik. 1 aydır emekliyo ayağa kalkiyo koltuk kenarlarında yavaş yavaş adımlar atmaya başladı. Eliyle gel gel yapiyo söylemeye de çalışıyo geh geh diye
(2,387 puan) tarafından
Yaramazlıklar başladı artık
(175 puan) tarafından
Ayy ay aynen gözümü bir saniye ayiramiyorum eline ne geçerse ağzında
(2,387 puan) tarafından
aynen geçen büyük kızımın doğum günü vardı konfeti parçalarını yutmuş kakasindan cıktı
(175 puan) tarafından
Ayy Rabbim esirgesin iyi ki boğazına falan takılıp yapismamis. Çok korkuyorum ben öyle şeylerden
(2,387 puan) tarafından
Allah korudu şok oldum görünce
0 oy
(10,886 puan) tarafından
Anni diyor birde galba dede diyor. Bu gun de alkış öğrenmiş =D
(175 puan) tarafından
Oyyy maasallah biz anne mi dicek baba mi derken bizimki dede dedi ilk :)
(10,886 puan) tarafından
Ama daha totomuzu kaldıramadık
0 oy
tarafından

Maşallah canım benımkı 6 aylık Yürüteçte kendi kendine oynuyor gülüyor bazen tvye bakıyor kahkaha atıyor yere koyuyorum eline oyuncak veriyorum oynuyor dönüp sürünerek odada geziyor

Bide az önce bebegımı kucagıma aldım masaya oturduk masa örtüsünü çekti aldı herşeyi dökecekti bende ensesine dokunarak sevdim yaramazlıklara başlamışız dedim ağladı çok nazlı kızıyorum sanıyor ağlıyor herşeye :D

(175 puan) tarafından
Ayyy kıyamam maasallah :) benim ki geçen ay öğrendi kızdığım da ağlamayı önceden gulerdi kızınca şimdi kızınca anlıyo agliyo bazen de sirinlik yapıyor kızmayım diye :)
tarafından
Benımkı de öyle kızgın olduğumu anlayınca şebeklik yapyor çok fena dün yere koydum verdim eline oyuncak oynuyor sesi soluğu çıkmıyor yan tarafta mutfaktaym bende Bi kontrol ediyim dedım bide baktım masanın altına gtmış sürünüyor sessız sessız ahhaha
(175 puan) tarafından
Yaaa bide o halleri var dimi uzun süre sessiz kalınca muhakkak yaramazlık yapiyolar. Bende geçen oturttum arkası bana dönük sesi de çıkmıyo iyi diyorum bende bı yandan dizi izliyorum 5 10 dakka ses çıkmadı bi bakim dedim eline peçete geçirmiş nerden bulduysa bi güzel yemiş onu elinde minnacık bişey kalmıştı :)
tarafından
Sesleri çıkmıyorsa orda vardır Bi yaramazlık kesin ahhaah benımkı de eline ne geçse yemeye çalışıyor sankı aç bırakmışız gbı
0 oy
(108 puan) tarafından
Benim kızım 7.5 aylık. Elleri üzerinde durup emekleme pozisyonunda sürünuyor, odayı dönerek dolaşıyor ama daha emeklemedi tam olarak. Baba, aba, mama diyor. Ağlarken arada anne diyor ama tam olarak daha agzindan bilinçli duymadim. Ben koltuğun kenarina dik pozisyonda dayadığımda 3,5 saniye öyle tutunarak ayakta durabiliyor ama sonra düşüyor. Destekli ayağa kalkıyor fakat daha tek başına kalkmadı tabi. Oturma pozisyonundan emekleme pozisyonuna kendi geçiyor. Ayakta ben onu tutarken adımlayıp yürüyor, hatta hoşuna gidiyor güluyor adim attikça. Mesela benim kızı eliyle gel gel yapamiyor daha, yada bay bay, alkış falan yapamıyor ama ben yanına oturuyorum ağlıyor gibi yapıyorum, ağlayan birini görünce hemen gidip yanağından öpüp saçını okşuyor, ağlamayı bırakıp gülümseyince oda gülüyor. Abisi onu yakalamaya çalışir gibi geldim geldim diye koşuruyor gibi yapıyor. Oda hemen heyecanlanıp kaçmaya çalışıyor gülüyor, kendimizce böyle bir oyun bulduk. En önemlisi verdiğim yemekleri artık azmeden veriyorum, princ bulgur vs. Ezmeden veriyorum, makarnayı yarim yarim yapıp veriyorum sadece. Yiyebiliyor, sofraya oturduğumuz zaman ona ayrı bir tabak hazırlamama gerek kalmıyor, benle aynı tabaktan verebiliyorum, bizim gibi yiyebiliyor nerdeyse. Aklima gelenler bunlar canım şimdilik :)
(175 puan) tarafından
Maasallah canım çok güzel rabbim sağlık sıhhat versin. Çok şanslı abisi varmış ben ev işi yemek filan derken çok fazla oyun oynayamiyorum aklıma da gelmiyo biseyler dediklerinin çoğunu benimki de yapiyo ama o öpücük olayı yok bizde çok isterdim ama bazen dudağımı uzatıyorum yaklasiyo öpeyim diye tesadüf mü bilinçli mi bilmiyorum. Ama çok hoş huzur veriyor böyle minik minik gelişimleri rabbim isteyen herkese nasip etsin :)
(108 puan) tarafından
Bilinçli yapiyordur öpucük olayını canım :) her çocuk farkli tabi ama gelişimleri nerdeyse aynı sadece yaptikları farklilaşıyor :) oğlum beş yaşında, bendd bazen yarım saatliğine kontrollü olarak onları odalarinda bırakıp ev işi yapiyorum öyle ara ara iyi oluyor benim için :) yoksa hayatta yetiştiremem heralde. Bende ilk çocuğumda cok üstune düserdim ama bunda malesef iş yükü artınca bende fazla ilgilenemiyorum canim, üzülme :)
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Benimki yaşına girmeden emeklemedi bile maşallah kalkiyormus:)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 74 göst.
14 Aralık 2022 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 509 göst.
2 Mart 2021 Diğer kategorisinde _Emine_ (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 111 göst.
15 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 51 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (95 puan) tarafından soruldu

379,704 soru

11,366,443 cevap

34,846 kullanıcı