0 oy
150 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar her şeyi hallederim ama bu konuyu halledemem gibime geliyor ya bu konuda çok tedirginim lütfen yardımcı olun :-( şubat ortasına geliyor yani tam kışa Ben bebeğime ne giydirmeliyim nasıl üşümez bu bana inanın en büyük kaygı kundak yapmak istiyorum kundak yaptığım zaman ne giymeli kundak dışında olunca ne giymeli lütfen tecrübeli anneler yardımcı olun kafam rahatlamıyo Bi türlü 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yenidogan zıbını giydirip üstüne ben uzun kollu Body giydirin üstüne bir takım yada tulum artık be giydireceksen Giydir. Zaten ilk 2 ay felan battaniye ile gezdireceksindir yani sürekli penye battaniye ile sarılı dururdu benim bebeklerim. 2 si de kış bebeği idi biri aralık biri ocak doğumlu. Hatta daha almadiysan çabuk giyindirmek adına zibin Bodyler var lcw da onlardan al
tarafından
hayatım kışa geliyor en az dört ayy soğuk serin tabiki kalın şeyler alacan
-Reklam-
0 oy
tarafından

<3

Uzun kollu zıbın penye Kilotlu çorap. Pijama giydirirsin

Kumdak istersen yaparsın ama her zman kundakta durmaya bilir çocugun sırtı ve göğsü üşümediğine özen gösterirsin zaten sende öğrenirsin kolay 

tarafından
Bunların hepsini üst üste mi giydirmek gerekiyor benim bildiğim anne ve bebek aynı şekilde girmeli bebeği bu olacak şekilde Kalın kalın giydirme ve gerekiyormuş benim de ilk gebeliğimde bilincim yok o yüzden öğrenmeye çalışıyorum mesela çok üşümüyorum hamilelikten böyleyim daha önce çok üşürdüm bebek çok çok kalın giydirirse bunalmaz mı
tarafından
Canım bebek senden bir tık fazla giyinicek evet üst üste giydirceksin söylediklerimi
tarafından
Anladım teşekkür ederim :)
tarafından
Bende hamileyken üşümezdim doğurunca üşüyorsun hamılelik malum vucut ısın yuksek oluyor
0 oy
tarafından
Bn de burda bekleyeyim ben de ocak annesiyim ilk gebeliğim bu konuda ben de çok pimpirikliyim ya 
0 oy
(181 puan) tarafından
Benimde inşallah şubatta bebeğim olacak.Bizim ev müstakil iki katlı üst katın merdivenleri evin ortasında olduğu için açık kışın evimiz çok soğuk oluyor bende çok tedirginim artık bir odayı ısıtıp oturacaz.

Kasım ayında alışverişe başlıycam.son aylara bırakmak istemiyorum çünkü 7.aydan benim ayaklarım davul gibi şişiyor çarşı pazar gezemem
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Canım tulum alıp altına uzun kollu zıbın ve külotlu çorap ya da patikli alt giydirebilirsin banyo sonrası kızımın peluş tulumu vardı onu giydirirdim sıcacık olurdu hep üstü örtük olsun bakarsın göğsüne sırtına soğuksa kalın örtü örtersin evinin sıcaklığına göre
0 oy
(15,904 puan) tarafından
Zıbın ve külotlu çorap giydiriyordum. Üstüne de alt üst takım. Eldiven ve şapka. Sobayla ısınıyoruz. Odanin ısısına göre ince ya da kalın battaniyeyle kundakliyordum. Bende şubat ortasında dogum yaptım 
tarafından
Soba en güzeli canım biliyor musun ilk doğan bebek için annem kardeşimi sobalı evde büyüttü yani bizde sobayls büyüdük bebek zaten yaz gelene kadar odadan çıkmıyor ısıyı kendin istediğin gibi yapıyorsun ama bizim ev merkezi ısıtma olduğu için bazen çok yakıyorlar bazen az
0 oy
(793 puan) tarafından
Kizimda subatta dgdu  uzun kollu zibin ayagina corap  ayakli tulum sonrada  komple tulum gydrrdim bizim evimiz soguk oluyordu cnmm  dogalgaz ful yansada smdi martin basinda dogumum var yine oyle yaparim
0 oy
(932 puan) tarafından
Canım evin ısısı yeterli ise siz ne giyiyorsanız bir fazla si ben de şubat 8 22 arası olucak ekstra birşey almadım oda sıcaklıklarını uygun hale getirip bizden bir fazlasını giydirecegim yelek olabilir 
0 oy
(5,949 puan) tarafından

Canım  o bebeğin  annesi  sen olacağın  için  üşüyüp üşümeyecegini anlarsin  sen ne giyorsan  2 kat üstünü  giydir  mesala  pamuklu  tutulumlar  giydire bilirsin  üstüne de  battaniye  hadi baya  soğuk  war  altına  ince  bir tulum  üstüne  Pamuklu  tulum  veya  alt üst takımlardan giydir  ama  hep kafasını ört 

Çok  sıcağa da alıştırma  yoksa bir  rüzgarda  hasta  olur  ben kızımı çok  sikmadim allha  şükür  1 yaşına  kadar  hiç  hasta olmadı  1 yaşından  sonrada azı dişleri  çıktığı  için ateş yaptı 

Birde  kilotlu  çorap  giydirme  sıkıyorsa  kan  akışını  azaltıyor  

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 188 göst.
2 Ekim 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Bicirik1 (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 104 göst.
9 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 68 göst.
16 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nur.06 (558 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 58 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Daisylovess5 (78 puan) tarafından soruldu

378,947 soru

11,343,060 cevap

34,809 kullanıcı

...