+1 oy
898 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Tek başıma her şeye yetişmeye çalışan bir anneyim. 2 bebeğimi kucağıma  hayatı ise  omuzlarıma alıp büyük bir yokuştan tırmanıyor gibi hissediyorum. Zorlanıyorum hemde çok fazla. Şu 2 hafta içinde 23 kilo turşu kurdum, 25 kavanoz menemen yaptım 4 kilo patlıcan kızartım 2 bebekle pazara gittim 5 kilo domates turşusu kurdum. 36 adet makrome anahtarlık yaptım doğum günü için. 3 gün üst üste çarşıya indim süs ve hediyelik eşyalar aldım doğum günü için. Salonumu dip köşe karış karış temizledim. Çocuk odası dip bucak santim santim temizlendi. Yatak odasınin her yeri baza altına kadar temizlendi. 2 bebekle karın doyur alt aç yemek yap. Bugünde sabah kalktım 3 kilo patlıcan kızartım 13 kavanoz menemen yaptım mutfak kısmındaki balkonu yıkadim temizledim evin tüm halilarini çırptim. Çorba yaptım salata yaptım çocukları doyurup mutfağın dolaplarıni komple boşalttım alt üst sildim yerleştirdim fayanslari sildim 2 duvar fayans. Buz dolabının içini dışını komple sildim yıkadım içini. 2 cami sildim perdeleri yıkadım setin üstü ve masa sandalye kaldı. Öldüm bittim. Bugün yaptığım menemenler ve patlıcan 25 kavanoz menemene dahil arkadaşlar 3 kilo patlıcanı da bugün kızartım öncesinde 1 kilo daha kızartıp atmıştım. Neyse işte öldüm geberdim. Daha oturma odası banyo koridor ve tuvalet var. Doğum günü için 2 gün sarma sarcam 1 gün Poğaça yapıp buzluğa aticam. 2 farklı çeşit hediyelik yaptım kendim. 1 tanede yaptırdım magnet açacak fotoğrafli. Hep tekim ve her şeyin üstesinden tek başıma geliyorum. Evin erkeği gibiyim bozulan kapı kulplarini bile kendim takıyorum yani evde bir erkek olmasa 50 sene aramam. Ama insanım ister istemez yoruluyorum cam perde koltuk şu bu derken ömrümden 3 hafta daha kayboldu 

28 Cevaplar

0 oy
(1,664 puan) tarafından
Yavrum eşle düzeldiniz heralde sevindim... bu kadar kışlık niye yapiyosun ki kendine zarar hiç aferim diyecek bir şey yok o bebeklerin zamanından çalıyorum...oturvaz da onlarla oyna
-Reklam-
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Eee sen bunlari yaparken o çocuklar ne oluyor

Enguzel doğum gününde yapsan kimse alkışlamaz seni ama cocukalari ihmal etnen cocukarin içinden çıkmaz

Bu arada masalla çok becerikli sin
0 oy
tarafından
Canım kendini bu kadar yorma ev işi nankör bebeklerle oyna yemeğini yap rutin temizlik yeter ben okurken yoruldum hayatta kendimi bu kadar yormam yazık canına
0 oy
(2,597 puan) tarafından
maşallah vallahi ben okurken yoruldum canım ama az canının kıymetini bil otur dinlen evlatlarınla vakit geçir sen iyi olacaksın ki çocuklarında iyi olacak bu kadar yıpratma kendini Rabbim afiyetle yemeği nasip etsin
0 oy
tarafından
Okurken ben yoruldum 

Bende doğum günü hazırladım kızıma ama bu kadar yorulmadim kız 
0 oy
(1,850 puan) tarafından

Okurken yoruldum :woot:

0 oy
(1,521 puan) tarafından
Ellerine kollarima saglik ama dunyaya bir defa geliyoruz yazik dehilmi vucuduna bu kadar yük yuklemeye. Bir gün orayi yap dinlen yarin baska is yap. 
0 oy
tarafından
Canm en son posta da ben  gitcem bisaniyoruz demiştin ailenin yanında gitcektin ne oldu o günden sonra hep aklımda kaldin
tarafından
Yok gitmedim nasıl gideyim 2 bebeğim var bir anlık gözüm döndü o küfürleri duyunca kuzum

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 375 göst.
3 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Ayselaras (259 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 142 göst.
10 Ağustos 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tunber (205 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 95 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Osmanin annesi (1,551 puan) tarafından soruldu

396,319 soru

11,855,226 cevap

35,949 kullanıcı

...