0 oy
601 göst.
Aile kategorisinde (19 puan) tarafından

Kızlar 3 senelik evliyim ve sıkıntılı bi evlilik sürecim oldu. Eşim özünde iyi birisi aslında iyi bir baba iyi bir eş ama ailesi söz konusu olunca çocuklarını da beni de gözü görmüyor. Bir kaç defa fiziksel şiddete maruz kaldım psikolojik şiddeti saymak bile istemiyorum. Şimdi ise ben annemlerdeyim o annesigilde. 2 çocuğumuz var biri 2 yaşında biri 2 aylık. Şimdi diyeceksiniz madem anlaşamıyorsunuz niye 2 çocuk yaptın. Evet birincisi isteyerek oldu ama ikincisi kazaya geldi. Fakat 5 tane de çocuğum olsa çocuklarımdan pişmanlık duymam. Boşanmakla başlamamak arasında gidip geliyorum. Ama artık bizim kavgalarımızdan çocuklar çok etkilenmeye başladı. Büyük çocuğum evde korkudan yürüyemez hale geldi. Babasının bağırtılarındwn bişeyler fırlatmalarından pıstı kaldı çocuk. Ne yapacağımı bilmiyorum. Boşansam çok küçükler nasıl bi yol izleyeceğimi de bilmiyorum. Ben çalışmıyorum eşim memur ne kadar nafaka bağlarlar çocuklar için. Bi fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Kusura bakmayın biraz uzun oldu.:(((

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yazık o çocuğa ya. Psikolojisi alt üst olmuş. Allah yardımcın olsun. 
(19 puan) tarafından
Yavrularım için çok korkuyorum. Çünkü artık ne yapacağını kestiremiyorum eşimin.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Nafaka konusunu bilmiyorum ama çocuğun daha şimdiden böyle korkuyorsa ilerisini düşünemiyorum. Allah hakkınızda hayırlısı ne ise onu nasip etsin 
(19 puan) tarafından
Amin evet bende düşünemiyorum ve çok korkuyorum.
tarafından
Allah yardımcın olsun canım valla başka ne denir bilmiyorum
(19 puan) tarafından
Amin dua edin çok zor durumdayım
tarafından
Ederim canım
0 oy
tarafından
O çocuğa içim gitti şuan. Daha küçücük hiç mi düşünmüyor o yavrucaklari
(19 puan) tarafından
Düşünmüyor varsa yoksa ailesi artık bende kaldıramıyorum. Çocuğum o beni hırpalarken kaç kez şahit oldu anne diyerek ağladı. Kapımıza kadar polisler geldi. Ne yapacam bilmiyorum.
tarafından
Çok küçük yavrum daha. İnan 4-5 yaşına gelse tramva kalır onda. Yol yakınken ayrılıp mutlu bir ortamda yetişmesi daha hayırlı olur
(19 puan) tarafından
Kendimi çok bitmiş hissediyorum neden bilmiyorum aslında çok güçlü bir kadınım ama dokunsalar ağlayacak durumdayım her şey zoruma gitmeye başladı
0 oy
(188 puan) tarafından
Bende 3 yıllık evliyim 2 cocuk var biri  2 yaşında diğeri 5 aylık benim eşimde aynı ailesi  on planda onların borcu harcı bugün bana  bi paket pirinç mercimek alırken kırk tane laf etti bn mercimek sevmiyorum pişirip pişirip önüme  koyuyon diyo bimdeyiz ve kasadaki adam bize bakiyo  ses etmedim 2 çocukla el işi yapıyorum  o parayı da alıyor eve şunu alcam diye kendi maaşı daa ailesinin  borçlarına  gidiyo bende biseyler yapmak istiyorum ama yok yani yine piponun üstüne oturuyorum psikolojik şiddet her gün zaten vay efendim kilolouymusum  falan neler neler
(19 puan) tarafından
Allah senin de yardımcın olsun ne yapacaz bilmiyorum
(188 puan) tarafından
Inan  hic bisey yapamıyoruz biliyo musun çocuklar boynumuzu bukuyo  ve katlanıyoruz
(19 puan) tarafından
Ben artık katlanmaktan yoruldum. 2 bebekle uğraşıyorum üstüne bide o ve onun ailesiyle uğraşıyorum.
(188 puan) tarafından
Allah sana yardım etsin  cnm benim uğraşıcak  takatim de yok
(19 puan) tarafından
Amin sana da inşallah allah yardım etsin.
0 oy
tarafından
Bizim bı komsunun kızı ayrıldı 2 kızı var di 1000 lira nafaka alıyor Muş canim
(19 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım eşinin maaşına göre diye biliyorum canım bir akraba 2 çocuğuna 900 aliyor
(19 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(104 puan) tarafından
Öncelikle neden 2.cocuğu yaptığınızı ne burada nede sosyal yaşantınızda kimseye açıklama yapmak zorunda değilsiniz ister keyfinize ister kazayla bunu sorgulayan insanlara çok kızıyorum..Ne kadar alırsınız bilemem ama boşanıp ailenizin yanında kalacaksaniz çocukların harçlığı masrafı çıkar fakat ayrı yaşayacaksaniz malesef anca faturalarıni karşılar..Ailenizin arkanizdaysa hiç düşünmeyin boşanın siz ne kadar mutlu olursanız o kadar sağlıklı çocuklar yetiştirirsiniz..
(19 puan) tarafından
Ailem arkamda çok şükür o hiç vermese de babam bize bakar ama ben kendimi rahat hissedemem diye korkuyorum
0 oy
tarafından
Allah yardımcn olsn vanm çocuk başına 300 tl 400 tl gbi bi rakam veriliyo die biliyorm 
(19 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 774 göst.
26 Kasım 2021 Aile kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 833 göst.
14 Aralık 2020 Aile kategorisinde Merveasel123 (1 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 792 göst.
3 Ocak 2024 Aile kategorisinde Aylinmn (45 puan) tarafından soruldu