0 oy
277 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kızlar çok yoruldum artık ya eşimin ailesi her pazar bahçeye çağırıyor iş yaptiriyor surekli bu böyle hamileyim şuanda geçen hafta gittik sırtım agridi ayakta durup iş yapmaktan 1 hafta cektim bunu bu hafta da plan yaptırdık esimle ailesi iş var demiş yine oraya gitti bana da hadi diyo dedim ben gelmicem kusura bakma ağrıyı siz çekmıyorsunuz ben çekiyorum her hafta cagirmalarindan sıkıldım eşimde bana küstü gitti bugün bende sinir oldum ya her hafta ne diye çagiyorsunuz esimle baş başa zaman geçiremez oldum eşimde bundan hiç rahatsız değil iş varsa gitcem tabiki sana mı sorcam diyor dedim git ne halin varsa gör 

9 Cevaplar

0 oy
(119,224 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
ne isi varmis kiz seracilik falanmi
(42 puan) tarafından
Hyr kuzum bahçeye geçen sene ev yaptılar hala evle uğraşıyorlar orasına burasına bsyler yapiyorlar geçen üzüm toplattilar bana 1 hafta ağrısını cektim
(612 puan) tarafından
Benim kayınvalidemler hamileyim diye sofradan tabak bile kaldirtmazlardi, bunlar nasıl insanlar ta. Herşeyi kendi devirlerindeki gibi saniyolar, doğuran kadar tarla da çalış, doğur, çalışmaya devam et.
(42 puan) tarafından
İnsan olan zaten öyle yapmalı kuzum
-Reklam-
0 oy
tarafından
hamıle ınsanı bahcede calıstırmak nedır hadı cagıran anlayıssız esıne ne demelı ıyı yapmıssın gıtme bebegınden onemlı mı ya dangalaklara bak
(42 puan) tarafından
Bende eşime aynı şeyi söylüyorum gidince yatarsın diyo sanki öyle saatlerce yatmama izin verecekler
tarafından
Ne isi yapıyolar Allah askına hamılr gelın den medet umuyorlar
(42 puan) tarafından
Mesela geçen hafta üzüm toplattilar  kovayla üzüm cektim ben onun sonucunda 1 hafta sirtim agridi ertesi günü doktor kontrolum vardı doktor ayakta çok durduğun için sırtına vuruyor ağrı dedi eşimde bunu duydu buna rağmen bu haftada hadi diyor
(33 puan) tarafından
Bilmiyorum Rabbimin işi kader nasip  bu işler ama canısı bağı bahçesi olan Adamla evlenmiycen tövbe Yarabbi yaşadım bunları yeni geldik eşimin memleketten fındık toplatamadilar hamileyim diye yapmadım evliliğim çok darbe aldı bitme noktasına kadar geldi yinede boş boş oturmadim calisanlara yemek işleri çamaşır işleri komple üzerimdeydi ona rağmen yaranamiyorsun salla geç hamilesin iki canlisin diyen yok gidiyorsan da iş yapma yapar gibi görün yarın erken doğum olur kimse bizden oldu demez
(42 puan) tarafından
Kuzum böyle kocaman çok bahçesi yok küçük biyer bitane her hafta pazarları kendileri gidince bizide sürekli çağırıyorlar Bi ev yaptılar içine habire onunla uğraşıyorlar imik imik iş yapıyorlar süreklide şu iş var gl bu iş var gl diyorlar eşime oda beni sürüklüyor peşinde
0 oy
tarafından
Boşver ne git nede iş yap yapsandan sonunda inkar ediyorlar birde hamilesin zaten öylede kötüsün böylede kötüsün en azından kendini çürütme 
(42 puan) tarafından
Aynen öyle essek gibi iş yap ona ragmen en küçük şeyde kötü olan ben oluyorum
(33 puan) tarafından
Çoğunda ne görüyorum biliyor musun evlatlar olmasa kimse ne kocasına ne ailesine tahammül eder başta da Allah korkusu var kurulmuş düzen var çoğu evlilik bu gibi sebeplerden dolayı sürdürülüyor hayırlısı kuzum Rabbim beterinden saklasın illa ki herşeyin beteri vardır bazı şeyleri görmezden duymazdan gelmezsek zaten yürümez Allah'ım mükafatımizi güzel versin bu dünya geçici evlilik evlat mal mülk konusunda imtihan edileceğimiz hadislerde de bildiriliyor zaten . O yüzden sabırlı olcaz.
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Benim ailemin de bahçesi var eşim sağ olsun her işlerine yardım eder hamile olmasan sorun değil ama hamileyken sana iş yaptırmaları üzücü
(3,728 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım sen kendini düşünmezsen kimse düşünmüyor valla acısını sen çekersin hiç ezdirme kendini
(42 puan) tarafından
Msj attım şimdide ne ben umrundayim nede çocuğun dedim bu çocuk herseyi hissediyor ona göre hakaret et dedim
(3,728 puan) tarafından
Ne dedi
(42 puan) tarafından
Cvp dahi yazmadı iş yapmaktan nefes almaya vakti yoktur suanda onun zaten
(3,728 puan) tarafından
Bazen diyorum ki en iyisi uzak şehirler de yaşamak
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Hamilesin ve çağırıyorlar. Bu nasıl bir düşüncesizlik. Onlar düşünmüyorsa senin kendini ve bebeğini düşünmen lazım. İnsan önce kendine değer verip düşünmeli
(42 puan) tarafından
Evet çağırıyorlar bide ilk 3 ayın içinde gebeligim daha ilk bebeğim
(1,664 puan) tarafından
O yüzden bence gerçekten sınırını koy. Onlar düşünmüyor değer vermiyorsa sende buna susma kendine saygı duy
(42 puan) tarafından
Benim herseyden once çocuğum gelir kusura bakmasınlar gerekirse ailesine bagira çağıra anlatirim herseyi herseyin başı eş gerçekten
(1,664 puan) tarafından
Zaten buna eşinin izin vermemesi lazım. Eşim hamile gelemez yapamaz diye
(42 puan) tarafından
Aynen öyle olması lazım eş anaci babaci olursa sonuç bu oluyor işte
0 oy
(3,041 puan) tarafından
Valla nasıl ki iş çocuk bakmaya gelince anneanne babaanne torun bakmak zorunda değil onlara güvenip dogurmuyoruz diyorsak. Bizde onların işini yapmak zorunda değiliz. Herkes gücü yettiğince eksin diksin. Üstelik hamilesin. Aklı başında insan çağırsa bile iş elletmez. Arkadaşımin gelin gittiği köy var. Hamile kadını çalışırken görsünler hemen ailesini dışlayıp kaynana kayinbaba eş kim varsa ayıplayıp yadırgarmış. Laf gelecek korkusuna hamile olana iş elletmezmiş kimse. Keşke heryerde böyle olsa. 
(42 puan) tarafından
Keske yaa ne güzelmiş
(3,041 puan) tarafından
Başlangıcı sen yap canım. Çevrede öyle çalışan hamile görürsen. Yazık kadına can taşıyor ama hâlâ iş bekliyorlar diye komşular falan olduğunda lafını yap. Başka yerler de hiç böyle değil. Hamile kadına iş elletilmez benim bildiğim de.
(42 puan) tarafından
Ben hep yapıyorum kuzum bunu hamile kadın el üstünde tutulur yemek yapamıyorsa götürülür filan ama insan olanlar yapiyo bunu
0 oy
(594 puan) tarafından
Bir insanı 40 yıl sırtında taşı bir gün az soluklanayım de beni 40 yıl sırtında taşıdı demezde bir gün indirdi der seninki de tam o hesap bacım Allah yardımcın olsun kendini bukadar yıpratma insanlar nankördür nekadar yapsan da yapmadı oluyorsun sonunda 
(42 puan) tarafından
Bunun farkına yeni Vardım kuzum zaten daha aklım başıma yeni geldi önceleri ezerdim kendimi şimdi hamileyim cocugumu düşünmem lazım diyip kenara cekiliyorum
0 oy
(33 puan) tarafından
Nereli canım esin ?
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Benimkiler de aynı.. Onlar da hayvanlara baktırmak için çağırıyorlar.. Evliliğimin ikinci haftasından beri böyle.. Birinci haftası da zaten el öpmeye diye gitmiştik.. Eşim haftanın altı günü çalışıp, yedinci günü oraya gidiyor.. Yayladalarken her pazar, aşağıdalarken haftaiçi de hemen hemen hergün çağırıyorlardı.. Beni de götürüyordu eşim.. Kaynanam da hamile falan demiyordu aynı şekilde, hamur yoğurtturup ekmek yaptırdı bi ara.. Kurbanda da hizmet bekledi, ben gitmeyince küstü, ben de canıma minnet dedim.. Öyle kurtuldum gitmekten.. Ama eşim hâlâ gidiyor.. Ben yardım etmeye devam edersem hayvanları satmazlar, bundan sonra gitmicem artık dedi.. Ama hâlâ gidiyor.. Seni çok iyi anlıyorum o yüzden
(42 puan) tarafından
Biktirincaya kadar uğraşıyorlar resmen ya Bi bırak deme bırak Bi sal yani
(1,552 puan) tarafından
Aynen öyle, bıktırıyorlar.. Evli olduğumuzu kabul edip serbest bırakmıyorlar.. Bunların da bi özel hayatı olsun demiyorlar
(42 puan) tarafından
Gerçekten evliligimden bsy anlamıyorum böyle oldukça
(1,552 puan) tarafından
Anlaşılmıyor zaten.. Ya ayıptır söylemesi, haftaiçi zaten olmuyor diye insan bari pazar günü uyandığında yanında kocasını görmek istiyor.. Yatakta iki sohbet edip, sonra kalkıp acele etmeden keyifli keyifli bi kahvaltı etmek istiyor.. Ondan sonra belki çıkıp beraber iki dolaşmak falan istiyor ama hiç biri yok

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 486 göst.
22 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 223 göst.
18 Ocak 2024 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 210 göst.
3 Kasım 2023 Aile kategorisinde Alphavva (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 228 göst.