0 oy
431 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (731 puan) tarafından

Az önce fark ettim böyle morarma olmuş diz kapağının arkasında daha önce varis filan olmadı bende acaba hamilelik ten dolayı mı yada hamilelik te neden oluşur bacak ve ayaklarımda henüz ödem yok üst üste düşük riskleri atlattığım için bolca dinlen dedi doktor çıkıp yürüyüş yapıp hareket edemiyorum sadece ev içinde acaba bu geçer mi hamilelik sonrası yada başka bişey olabilir mi varis dışında

image

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Varis gibi canım
-Reklam-
0 oy
(808 puan) tarafından
Evet varis bende de çıkmaya başladı  benimde gebelikte cıktı cinsiyeti kız hakikaten sonra geçmiyor dha da çoğalıyor tedavi suluk6yada ameliyat diye biliyorum 
(731 puan) tarafından
Bende daha yeni fark ettim ağrı sızı yok yürümekte zorluk çekmiyorum inşlh ilerlemez :(
0 oy
tarafından
Varis çorabı giyin mutlaka doktoruna danış canım 
(731 puan) tarafından
Cuma günü kontrol var doktora göstereceğim hemen bir anda oluştu sanırım bir kaç gün önce yoktu :(
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Evet cnm bnde de var dr kilcal dedi ihmal etme sende göster hamilelikte artabiliyor.
(731 puan) tarafından
Sizde arttımı yada kendi kendine geçtimi acaba:(
(1,022 puan) tarafından
oturarak çalıştığım icin dikkat edemedim yeni artmaya başladı ama disa vurmuyo bnmki Allah'tan 30+3üm
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Varis bu. Doğumdan sonra da seni zorlamıyorsa akışına bırakın 

Varis aldırma vs işlemlerini yaptırmayın mümkünse. Sizi çok rahatsız ediyorsa alanında uzman doktorlara gidin. 

Çalıştığım bölüme varis aldırma operasyonuna girip mahvolan hastalarla doluydu.. 
(731 puan) tarafından
Hiç hissetmiyorum ağrım sızım yok çok rahatım aksine sadece tek 1 tarafta çıktığı için şüphe edip sordum ayağımın üstüne rahatca basıp yürüyorum ağrı sızı hiç yok :(
(1,091 puan) tarafından
Ağrınız sızınız yoksa yokmuş gibi yapın ben öyle yapıyorum :) tek taraflı bir aşk onunkisi :) şaka bi yana hamilelikte aşırı kilo almazsanız problem teşkil etmeyebilir. Yine de tedbiri elden bırakmayalım. Fazla ayakta ya da fazla oturarak kalmayalım. Ara ara gezinip ara ara kan akışını sağlayalım. Sağlıcakla kalın
(1,091 puan) tarafından
@persona çok çok uzman doktora gidin. Bu işlem sonrası yürüme zorluğu çeken var.  Ultrasonlaronızı da güzel yerde yaptırın. Annemin bir lafı var o ameliyathane masasına yattıysan bir daha hiçbirşey eskisi gibi olmuyor diye. Her ihtimali göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Tıp ilerledi ama çalışanlarımız malesef öyle değil
(731 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️☺️hareket etmeye çalışacağım birazda
(3,446 puan) tarafından
Siz ameliyat tan bahsediyosn, galiba

Artık yeni yöntemler çıktı ya ben onlardan bahsediyorsnz sandım
Ameliyat olmayı Allah göstermesin de ben hiç düşünmem
0 oy
tarafından
Of ben de de oldu hatta diz kapağımın arkasının hemen üstünde şişlik oluştu çok ağrıyor. Hamile kalmadan önce çok spor yaptım bir anda bırakınca oldu herhalde. Bir kalp damar doktoruna görünmek lazım
tarafından
Bekliyorum teşekkür ederim :)
(731 puan) tarafından
Bügün dayanamadım sağlık ocağına gittim ebeye gösterdim de baktı iyice bu varis değil dedi varis içinde topaklanma ve ağrı yaparmış bacağın bu artan kilo ve ağırlık sebebi ile bacaklardaki damara baskı yapıyor muş bu yüzden belirgin oluyor muş genellikle hamileler de gözükür müş bide ayakları havaya dikip uzanmak lazımmış :)
tarafından
Geçermiymiş ki doğumdan sonra
(731 puan) tarafından
Evet daha fazla zorlamaz isek artıış olmaz ise çoğu geçiyor muş
tarafından
Çok teşekkür ederim ikimizede geçmiş olsun :)
0 oy
(7,218 puan) tarafından
Evet varıs . Yatıyorsan surekli kendine varis çorabı al . Benim.ablamda bir ay yattı 32 haftalıkken geçmeyen kanaması olmuştu doltoru varis olusmasin diye corap giydirmisti doğuma kadar.

Bende de böyle ufak çaplı oldu böyle kaldı . Ama eltimin kasiklara kadar var her doğumda çoğalmış çok ilerlemiş onunki doktor Allah'tan kasiklarda ki patlamadi demişti 
(731 puan) tarafından
Umarım benimkide daha fazla ilerlemez cuma günü de doktora göstereceğim :(
0 oy
(295 puan) tarafından
Son zamanlar çok kilo mu aldın 
(731 puan) tarafından
43 kilodan 47 oldum 19 haftalığım henüz :(
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Evet varis ve hamilelikten oluyor.. Benim de oldu, son haftalarımdayım.. Daha doktoruma söylemedim ama ağrı acı da yapmıyor, doğumdan sonra geçecek mi ne olacak onu ben de bilmiyorum
(731 puan) tarafından
Umarım geçer doktoruma danışacağım cuma günü benide rahatsız etmiyor ağrım sızım yok hatta tesadüfen fark ettim nemlendirici sürerken şok oldum ufak bir ağrım bile yoktu çünkü
(1,552 puan) tarafından
Aynen ben de bakınca gördüm ve aynı ben de cuma günü gideceğim doktora :) Allah izin verirse.. İnşallah geçer
(731 puan) tarafından
Bügün dayanamadım sağlık ocağına gittim ebeye gösterdim varis değilmiş artan kilo ve ağırlık bacaklardaki damarlara baskı yaptığı için hafiften damar belirgin oluyor muş varis içinde topaklanma ve ağrı olması lazımmış eğer topaklanma veya ağrı yoksa varis değil miş :) genellikle bütün hamileler de görünür müş
(1,552 puan) tarafından
Hımm.. Ben hamilelikten dolayı varis oluşuyor diye biliyorum.. Hatta bu uygulamada da gün gün, hafta hafta gebelikle ilgili bilgi veren kısımda öyle yazıyordu

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 73 göst.
11 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 104 göst.
7 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Brcak (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 34 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde 1anne1prenses (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 86 göst.