0 oy
237 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Dün ayrıntılı ultrason yaptırdım sonuç olarak bebeğimin böbreğinde az bişey genişleme ve kafasında kist olduğunu söyledi ama bu kist ve böbrek genişlemesi anne karnında 6 aydan sonra geçer %80 gebelerde görülen Bi durum dedi sonra kendi doktoruma sonuç göstermek için gittim o da bu çok nadir olan bişey genelde kist olanlar nadir de olsa down sendromlu doğuyor dedi ikisi de güvendiğim hekim kime inanayım ben şimdi biri hastane başhekimi diğeri yılların doktoru :(((

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Lütfen yardımcı olun canım. Çok sıkkın. :-
-Reklam-
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bir saglikci olarak dusuncemi soyleyecegim cnm bobrek genislemesi evet%80 olabiliyor ki ozellikle erkek bebeklerde oluyor tek basina gorulurse ilerleyen donemde gececegi soylenir.but duruma kistte eslik ediyorsa kistin boyutu bulundugu uere gore down sendromu riski dusunduruyor aslinsa iki doktorunda dogru soylemis
tarafından
Kistinde çok küçük olduğunu söyledi ama kafam Allak bullak oldu :(
(1,763 puan) tarafından
Buyuk boyutlardaysa takip gerekir cnm amniyosentez veya fetaldna testi yaptirmani isteyebilirler.tek bobrek genislemesi normal kabul ediliyor ama kistle birlesince down sendromu dusunduruyor ama yuzde yuz oyledir diye de birsey yok ihtimal uzerinden en kesin sonuc fetaldna veya amniyosentezle ogrenirsin
tarafından
Evet canım doktorum söyledi ama ben yaptırmak istemedim onu da sonuçta ne olursa olsun benim evladım ama rabbim tabiki sağlığını versin gözüne baktırmasın inşallaj
0 oy
(17 puan) tarafından
Ben hamileyken de kızımın sadece bir tarafinda kist vardi anne karninda doğana kadar gecer dediler ve gectide cok şükür eger kist iki tarafta olsaymis down sendromu demekmis öyle demislerdi banada
tarafından
Bir tarafında sağ tarafında canım 4.2mm hatta çok küçük böbrek genişlemesi de genelde erkek bebeklerde oluyormuş zaten o da 5.2mm ayrıntılı yapan doktor geçer ikisi de bunları kafana takma dedi kendi doktorum eğer birinden biri olsaydı demezdim ama ikisi olduğu için down riskini artıyor dedi bir de ikili testim temiz çıkmıştı
(17 puan) tarafından
Sen canını sıkma ne gelirse Allahtan ablamin bebeginin beyninde sıvı birikiyirdu alalim bebegi engelli olur hem bedensel hem zihinsel dediler ama masallah gayet sağlıklı doğdu bir sıkıntısı yok şuan 2.5 yaşında
0 oy
(27,368 puan) tarafından

Hiç birine inanma bekle gör mevlam neylerse güzel eyler 

Sağlıklı evlat nasip etsin insAllah 

Başka bir doktora gozuk ama unutma ki kul sadece yorum yapar Rabbim ne derse o bakma kimsenin sözüne 

tarafından
Amin inşallah canım çok teşekkür ederim iki gündür kafam Allak bullak oldu inan şehir hastanesine gittim iki hafta önce de normal kontrol için o da bişey demedi biri ikisi de geçer diyo diğeri down sendrom diyor ikili testim temiz çıktı :(
0 oy
tarafından
Bacim böbrek genislemesi icin bs3y diyemem bi bilgim yok ama kist geçici bsey üzülüp kafana takma bnde hamileyim şu an benim bebegimde kist vardi doktor genellikle gecio bu ama yine kontrol etcez sık sık dedi ve dedigide oldu geçti şükurler olsn ki insallah seninkilerde gecer sag salim alirsn bebegini kucagina 
tarafından
Amin inşallah canım böbrek genişlemesi de geçiyormuş genelde erkek bebeklerde olan bişeymiş canım ayrıntılı yapan doktor kafana dahi takma ikisi de geçer dedi kendi doktorum down sendrom riski diyor ikili testim temiz çıkmıştı
tarafından
Insallah gecer kuzum dua  et takma kafana :)

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 398 göst.
3 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 172 göst.
17 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yaso.yasemin (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 80 göst.
26 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ajangadget (1,320 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 107 göst.
1 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu

381,237 soru

11,413,391 cevap

34,959 kullanıcı

...