0 oy
183 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,835 puan) tarafından
Merhaba hanımlar doğum yapalı  45 gün oldu  göğsüm çok feci ağrıyordu ucu hep yara ile ilthap tutmuştu genel cerraha göründüm süt kanallarında ilthaplanma var dedi ilaç kullandım 20 gün boyunca bı haftadır biraz rahat emzirebiliyorum ilk başlarda emzirmekte zorlandığım için ağrım olduğu için doya doya emziremedim pompayla sagig veriyordum bazen mamayla besliyordum şimdi çok şükür göğsüm iyi mamayı hafiften bırakmak istiyorum ama sütümde azalma var yetmiyor bebeğim sürekli emmek istiyor süt az olduğu için doymuyor ve ağlıyor süt arttıran en etkili içecek yiyecek ilaç damla bilen varmı  

15 Cevaplar

0 oy
(940 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kuru dut

Hurma

Yaş incir yoksa kuru incir

Irmik helvası

Tayin pekmez
-Reklam-
0 oy
tarafından
Helva ye cnm ben çok yedim ve faydasını da gördüm çok şükür 
(2,835 puan) tarafından
Her sabah yerim tahinli helva bazen çayla beraber yerim ama bende pek etkili olmuyor üzüntü strese bağlıda.olabilir mi süt azlığı 10 gün önce babamı kaybettim aglamadigim dakika yok kendimi tutamıyorum napsam ne yesem yaramiyor
tarafından
Oyyy cnm benim yaa başın sagolsun mekanı cennet olsun inşallah ama sen öyle yaparsan Allah korusun üzüntüden sütun kesilir kuzum dikkat et Rabbım sabır güç kuvvet versin inşallah
(2,835 puan) tarafından
Amin Allah razı Olsun sütüm 3 gün boyunca damla damla geliyordu üzüntüden kesilecekti annem kesilmesin diye bana kızıp zorla birşeyler yediriyordu o acida annemin hakkını asla ödeyemem o kadar üzüntülüyken o kadar.perisanken yine beni ve yavrumu düşünmekten geri kalmıyordu o kadar zor ki bir an olsun aklımdan kalbimden çıkmıyor
tarafından
Cnm benim Rabbım sana da annene de sabır versin güç kuvvet versin babanın da mekanı cennet olsun inşallah cnm üzülme ne yapsakta geri gelmiyorlar malesef üzülme diyemiyorum ama bebeginde günah yazık olur sütun kesilir Allah korusun
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Var canım macun şeklinde kullananlar çok memnun kalıyor geri dönüş yapıyor
(2,835 puan) tarafından
Nasıl macun ilk defa duyuyorum
(12,264 puan) tarafından
Valla canım arkadaşim yapıyor patentli herkes memnun
0 oy
(945 puan) tarafından
Şu iç bol bol. Bana bulgur la, makarna iyi geliyordu. Süt yapıyordu. Bol bol emzir. Sütün emzirdikçe artar
(2,835 puan) tarafından
İlk sütü içiyor sonra yavaş yavaş geldiği için emmek istemiyor biberona alışmış hızlı hızlı içmeyi.bazen sinirlenip kendini geri çekiyor
(945 puan) tarafından
İyi acıkmasını bekle öyle meme ver canım. Bizde ilk 2 ay mama verdik. Sonra emzirdim hep emzirdim. Biberonu kestim.
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Kavrulmamis kaju cerezi etki etmişti beni
0 oy
tarafından
Kuzum bak ben ne şerbetler denedim ne karışımlar ne damlalar kutu kutu humana çaylar bitirdim damla damlaydı sütüm o kadar çok şey kullandım ki ümdi kestim bir akşam midem çok ağrıyordu su bardağına baya toz şeker attımsıcak su koydum üsüne şekerli su bildiğin onu içtim uyudum gece bir ıslaklkla kalktım ki üstüm başım yatak süt içinde göğüslerim 3 saatte taş gibi olmuş her akşam şekerli su içtim o saaten sonra 
(2,835 puan) tarafından
Annemin tarifi bu annemde hep böyle yaptığını söyledi ama hiç denemedim aklıma gelmedi takı sen söyleyene kadar çok sagol cnm
(979 puan) tarafından
Banada 45gun oldu bunu bende denicem
0 oy
(782 puan) tarafından
Bestlak damla arttiriyormus arkadasim demisti bende etki eden tavuksuylu corba,  ayran , kompostu , rezene anason cayi , humanna rezene cayi , ve su bol bol , birde petibör bisküvi  ve uyku uyaya bildigin kadar ve arada goguslerinde sütü pompayla boşalt  dolaba at fazla olani
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Galactago.       
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Dere otu ye bol su iç hoşaf ic tatlı türü ye ama abartmadan canım   . Bide yağlı kuruyemisler ye sütun yağlı olmasını sağlar yağlı süt bebek için daha faydalı 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
En cok arttıran

tevekkül 

Su

Uyku

Rezene 
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Çörekotlu ayran iç cnim onunda faydası cok
(2,835 puan) tarafından
Aa ilk defa duyuyorum mutlaka içeceğim çörek otunu havanda doveyim mi yokta tane mi kalsın
(2,330 puan) tarafından
Yok dövme bir bardak ayranın içine at bir çay kaşığı kadr karıştır iç sabah akşam faydası oluyor cok
0 oy
tarafından
Humana still tee kullan canım mavi kapaklı olandan ben kullandım çok memnun kaldım 
(2,835 puan) tarafından
Onu içtim fakat bende etkisi olmadı cnm
tarafından
Kutuda yazan gbi içme canim 1 kaşık fazla koy ve günde 5 kere falan iç bende ilk başta fayda görmedim sonra netten bakarken böyle kullanın etkisini gorceksiniz yazıyordu ciddende arttı
0 oy
tarafından
Bol bol uyu bol bol su ic bol bol emzir stresi hayatindan cikar süt uretimi tamamen beyinle alakali bi durum yedigin ictigin takviye ama oncelikle senin sutunun olduguna inanman ve asla stres yapmaman lazim
(2,835 puan) tarafından
Stressiz bir hayatmi evleneli bir yıl 1 ay oldu sıkıntısız bir günüm geçmedi bir rahat yüzü goremedim doğum yaptıktan 1 ay sonra babamı kaybettim babamın üzüntüsünden 3 gün boyunca sütüm damla damla geliyordu  kesilmek üzereydi :((
tarafından
Başın sagolsun canim onca sey yasamissin ben ne desem boş olur Allah sabirlar versin insallah bebegin icin ayakta durmaya calis
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Bal şerbeti bebeğin gazinada iyi geliyor. Rezene bir numara bu konuda içtikten sonra sıcak bir duş tamamdır. Sütun kalitesini artırmak içinde kuru dut kuru incir
(2,835 puan) tarafından
Çok sağol mutlaka deneyeceğim
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Ben her öğün tahin helvası ve üzümu eksik etmem sofradan gögsum dolu dolu olur birde en onemlisi boll su 3 ltre ic gunde
(2,835 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 208 göst.
28 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Nzli (138 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 154 göst.
2 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 132 göst.
0 oy