+1 oy
519 göst.
Aile kategorisinde (55 puan) tarafından
Iyı geceler kızlar ben 27 yaşındayım evlenmeden önce yaşlı bı dedeme çok baktım dedem vefat edınce aylıgını 3 yıldır 1 kuruş vermeden ablam aldı benom eşim 2 aydır işsız ev kira kızım mama yıyo 2 aydır kirayı odeyemedık ben eşimden ablaöım maaşı aldıgını 3 yıldır sakladım ablam evleneli 1 ay oldu bugun ilk anneme dedım maaşı bırazda ben alıyım ihtiyacım var soyşe die ailem ablamdan cok korkar laf üstune laf soyeyemezler annem babam kaç gundur atlatıyo bugun ben dedım bıraz da ben alıyım durumumuz iyi degıl dıe kartları yuzume fırlattı kocası 30 mılyarı havale yaparım yarın dıe bagırdı hemen babamı aramışlar daha babam benıdınlemeden sen naletsın gecımsızsın hırlslı lanet defol dıe bagordı 300 lira sınav paramı yuzume vurdu o rvde cok halkıö var erkek işini bile ben yaptım kısacasa ailem beno degıştı hakkım helal degıl

8 Cevaplar

+1 oy
(22 puan) tarafından
Canım benim bildiğim hastayken kim bakıyorsa o alır ve dede ölmüş maaş alınmaması lazım burda birsey var dedeyi öldü göztermemiş ola bilirler maaş için bir bunu araştır birsey cıkarsada ablacıgın ve enişten çenesini kapatır babanada yazıklar olsun. Başka birşey demiyorum.  Evlat ayrımı yapmış resmen üzülme canım kimsenin ahı kimsede kalmaz.   Sen kafanı dik tut sen dedene bakıp duasını almışsın zaten onlar rahmetlinin parasını yemiş sen  dedeciğine dua et devamlı sen en büyük sevabı işlemişinzaten  o şeytanlardan uzak dur. Allah büyük kusura bakma bacım. Ben haksızlıgs gelemiyorum hiç  üzüldüm. Durumuna.   Dedenize allahtan rahmet diliyorum. Dek dileyim bir gün o size para için  hakaret edenlerin rüyasına. Girip size haksızlık yaptığını söylemesi :'(:'(:'(
(55 puan) tarafından
Çok hakkım yenildi çok  ezıldım hele 1 aylık damadın e parayı havale yaparım dıe kartları atması babamın benı haksız gormesı bıtırdı benı
-Reklam-
0 oy
(4,291 puan) tarafından
Deden öldüyse ablan nasıl aylık aliyor onu anlamadim
(119,365 puan) tarafından
annanesi gitsin skg ya ben yeminliyim maasi istemiyom desin devlet torununa verirmi sizce ?
(169 puan) tarafından
Sevdaa dediğin çok saçma :)) ölen eşimin bu maaş hakkı ben almak istemesem de aileme verebilirim.  Devlet bunu kendi cebinden vermiyor nasıl olsa yıllarca adam devlete yatırım yapmış ki bu maaşı alıyor ne alaka bal gibi de dolandırmak ne alaka :) bunun dolandırıcılık olduğunu devlet bile kabul  etmez emin ol sen boşver :)
(169 puan) tarafından
Sen bugün ölsen maaşını atıyorum eşin almak istemese çocuğuna vermesin mi yani coxugun seni.n maaşını yemeye hakki yok mu ne saçma yaa gitsin kabul etmiyorum deyip iade etsin devlet babasının hayrına mi veriyor
tarafından
Yani dedeniz emekliyken ölse anneannenz veya babaannenz kartı size verse ben yeminliyim kızım çek parayı senin olsn dese almazsnz o zaman sevda hanım öyle mi dolandırmakla alakası yokki ha anneannesi kendi almış ha torununa aldırmış ne fark var devlet o parayı veriyor sonuçta yetkili olan anneanne kim isterse verir siz karışamazsnz buna
kizlar ben karismiyorum sadece yorumumu yaziyorum benim annanem ben yeminliyim al sen ye dese ben almam devket hayrina vermiyo tabiji yillarce prim odeniyo vs vs annanee almiyos ademekki kendi gecimini sagliycak durumu var sgk gidim yeminliyim ama karti torunuma verdim dese sizce o maas yatmaya devam edecekmi bide benim vicdanim dedemin maasini alip yemez gecmez bogazimdan kiii kocam varsa calisiyosa eli ekmek tutuyosa zaten tenezul etmem post sahibinin ablasinin esi calisiyo demekki 30 bini aninda verim dedigine gore pek ihtiyac sahibide degil benim esim calisip paea kazancak bende dedemin parasini alcam o kadar ac gozlu degilim yaa ben
0 oy
(3,904 puan) tarafından
Dedenin maaşını  nasil siz alıyorsunuz  bu kafamı karıştırdı 

2.si de demekki damatlarindan yana baya bi çıkarları  var babanlarin ki seni horlayabiliyorlar.
tarafından
Galiba ananesi almak istemiyormuş ablası aliyormus
(3,904 puan) tarafından
Onu da ilk defa duydum.
(169 puan) tarafından
Gayet normal yani . Çok sasirilacak bı durum değil . Belki ihtiyacım yok almak istemiyorum o para boşa gideceğine kızım torunum alsın bu yani :)
(55 puan) tarafından
Aynen oyle
0 oy
(1,383 puan) tarafından
3 yıldır ablan aliyor ya sen kac seneden beri almisgin dedenin maasini ablanin eşi niye o kadar sert cikismis onu anlamadim 
(55 puan) tarafından
paragozler cunku
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Hic alttan alma cnm den de kizlarisin madem ole ver tamm 30 milyari de laf cambazi o kadar parasi varmis madem neyin davasini caliyor 30 milyari bid gunde gonderecek Adam gelen 3 kurus para icin dava surmez boyle hic alttan alma hakkini istiyorsun bide ne curret ya para icing senin yuzune kart firlatmak onin haddinemiymis benim esim benim ailemden gelen oara icing ablamin yuzune kart firlatacak ha alnini karislarim o adamin ablan demiyor mu den ne hakla kardesimin yuzune kart firlatirsin benimle kardesimin  arasinda olan bir mevzu para senin cebinden mi cikiyor diyemedi mi
(55 puan) tarafından
Yok babam bana lanet sen karıştırıyon dedı prtalığı dıe bem suclu oldum
(1,763 puan) tarafından
Vallaha ortaligi ayaga kaldiririm enistenin senin yuzune kart atmasi yenilir yutulur birsey degil hakkini Ara ki enisten buyuk hadsizlik yapmis cunku seninle kardesin arasinda plan birsey ki daha bir aylik buna bu hakki kim vermis yani
(55 puan) tarafından
Babamçokkorkuyp ablamdan
(1,763 puan) tarafından
Vallaha kimsenjn kimseden korkacak bir durumu yok cnm Allah in verdigi bir can senin yerinde olsam hayatta alttan almam kimseue iyilik yaramiyor birde sen sert ol bak ablana kimsenij seni cikmiyor Sana da cikmasin
(55 puan) tarafından
Ben çok iyi niyetiıyım yıllar yılı hep ezildim o evde
0 oy
tarafından
Ablan 3 yıldır alıyor parayı bir gün olsun neden dememişler acgozlusun hirslisin falan diye. Çok sinir oluyorum evlat ayrımı yapanlara...helede hak hukuk yiyenlere
(55 puan) tarafından
Korkudan 26 yıldır ses  cıkardıklarını  hep beni ezdılet aöçma artık benım ailem yok
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Genel de öyle oluyor cnm bakıyorsun çalışıyorsun sen bir kuruş isteyince en kötüsü sen oluyorsun asıl onlara lanet olsun tövbe estağfurullah sinir oldum gece gece 

Kızından korkmak nedir ya bu insanlar iyice kafayı yemiş sonuçda sende kızısın seninde ihtiyacın olmuş sen söyleden düşünmeleri gerek bence ama her şey olucana varır diyelim
(55 puan) tarafından
Cok zoruma gıttı tarlada calışdım o ev için herseyı yaptım ne yaptın ortalık karıştırma dıe bagırdı 300 liralıkacık öğtertım parasını yuzume burdular
0 oy
deden ölse nene olmasa bile varsa dul hala alir maasi toruna maas kalmaz yaa bu iste bisi var sikayet et kesilsin maas
(169 puan) tarafından
Dedesi ölünce karısına kalır maaşı almak istemezse kendine ait olan maaş kartını verir evlatlarına herşey şifreye bakar yani . Bu işte birşey yok aslında :) demek başa gelmeyince herkes o şekilde anlıyor bizde de var aynı durum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 377 göst.
30 Eylül 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde 3prensannesi (1,493 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 465 göst.
+2 oy
12 cevap 436 göst.
27 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Begonvil_. _ (6,232 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 390 göst.
4 Mayıs 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde nesibe4450 (49 puan) tarafından soruldu

380,389 soru

11,389,444 cevap

34,894 kullanıcı

...